דף הבית בידור ופנאי אמנות פלסטית עדות אילמת- על הפרספקטיבה ועל האמנות של נגה אנגלר
עדות אילמת- על הפרספקטיבה ועל האמנות של נגה אנגלר
סנונית תוכן 13/07/13 |  צפיות: 7460

האמנית העולה נגה אנגלר מציבה בפני הצופה ביצירותיה את העולם האידילי לצד העוצמות הדיסטופיות המובחנות בשל השימוש האינסופי שהיא נוטה לעשות בשילובים יוצאי דופן בין הקיום השברירי של האדם לצד היכולת הבלתי נגמרת שלו להכיל את האולטימטיביות החד משמעית של החיים עצמם. כל זאת באמצעות המעבר הבלתי אמצעי של נוכחות האדם והיכולת הבלתי מתפשרת שלה להעביר את השדה הפצוע של ההיסטוריה האנושית אל פני העבודות שלה.

התוכן של עבודותיה של נגה מציג אלמנטים סותרים המוצגים בצורה יעילה ותופסת עין באמצעות טכניקת הציור יוצאת הדופן של האמנית המוכשרת. היא נוטה לתעתע בחושיו של הצופה בעזרת משיכות המכחול שלה וליצור אזורי צבע וכתמי שמן המתחברים זה לזה באזורים המצוירים בפירוט יוצא דופן, כל זאת על מנת להעביר בפרוטרוט את התחושות שמנסה האמנית לייצר ולהעביר באמצעים שכאלה.

בעבודותיה, היא מוצאת את התמהיל הנכון של עוצמות המאפשרות לקהל להיחשף בפני מה שאינו נראה לצד זה אשר נראה יותר מדי. זאת דרך אובייקטים המוצבים בחלל בצורה שעוזרת ליצירה המלאה להתגלות כגדולה בהרבה מסך חלקיה. הדרך היא אינה דרך קלה, והיא יוצרת תהפוכות רבות במהלך המסע הארוך שלה אל מעל לפני השטח, אך בתור שכזו, נגה אנגלר מצליח להביע בפני הצופים בעבודותיה, הרבה יותר מאשר את לבה החשוף ומצליח לאפשר להם הצצה מלאה אל נפש האמן החבוטה.

עבודותיה של נגה אנגלר לוקחות את הצופה למסע בלתי מתפשר בעולם. היא ורקת אותו אל נופים פסטורליים, אך בד בבד נותנת לו את התחושה כי סודות אפלים ממוקמים בין המולקולות המרכיבות את אזורים אלה. היא בונה את הקתרזיס שמתפרץ דרך עבודותיה בדם ויזע ומוביל את הצופים בהן לחוויה רגשית עמוקה הנותנת להם פרספקטיבה שונה לחלוטין כלפי הנופים הניבטים אליהם מבין לתמונות הפזורות ברחבי הגלריה. ארכיטקטורות עזובות המרמזות לחיי אדם שהיו ואינם, גדרות שבורות המסמלות את האסון שהתרחש, ועצים שרופים, המוכיחים כי גם הטבע לוקח חלק בהרס שמתרחש, ניצב כעד אילם וחסר פה אל מול הזוועות האפשריות שהתחוללו בין לענפיו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית תוכן
 
תכשיטי זהב - ההיסטוריה חוזרת
14/09/13 | היסטוריה
אם הייתם נקלעים למדינת קליפורניה באמצע המאה ה- 19, הייתם נדהמים לגלות זרימה בלתי פוסקת של מהגרים שמנסים למצוא את מזלם בינות לפלגי הנחל השונים של החוף המערבי. מטרתם של כל המהגרים הללו היתה אחת. זהב. הרבה מאוד זהב.

שחר יהלום- היהלום המלוטש של האמנות העכשווית
האמנית הצעירה והמבטיחה שחר יהלום זורקת אל פני החלל את עבודותיה כאילו היו פצצת מימן שהאנרגיות שהשתחררו מהתלקחותה מתפזרות בחלל האוויר כאילו היו להם חיים משלהם.

מכינה טכנולוגית- העתיד שלכם מתחיל כאן
אם אתם מחפשים את דרככם המקצועית, ומעוניינים למצוא דרך להיכנס לעולם המקצועי, אולי כדאי לכם לשקול להצטרף למכינה טכנולוגית.

עדות אילמת- על הפרספקטיבה ועל האמנות של נגה אנגלר
התוכן של עבודותיה של נגה מציג אלמנטים סותרים המוצגים בצורה יעילה ותופסת עין באמצעות טכניקת הציור יוצאת הדופן של האמנית המוכשרת. היא נוטה לתעתע בחושיו של הצופה בעזרת משיכות המכחול שלה וליצור אזורי צבע וכתמי שמן המתחברים זה לזה באזורים המצוירים בפירוט יוצא דופן.

קורס טכנאי מחשבים- העתיד שלכם כבר כאן
רבים עומדים בשלב כלשהו של חייהם מול אפשרויות אין ספור כאשר הם מנסים להחליט באיזה מקצוע הם מעוניינים לעסוק. קורס טכנאי מחשבים יכול להיות התשובה.

היכנסו עוד היום לתעשייה- הירשמו לקורס אוטוקאד
מעוניינים לפתוח בפני עצמכם צוהר לעולם הבנייה והאדריכלות? הירשמו עוד היום לקורס אוטוקאד, אשר יעשה עבורכם עבודה נאמנה.

על הקשר העדין שבין אישה ותכשיטי הזהב שלה
04/07/13 | נשים - אחר
אם יש משהו שכל אחת שמחה לקבל, זה תכשיטים. אין מישהי על פני כדור הארץ שתגיד לא לתכשיט חדש ויפה, שיוסיף לה עוד מעט יוקרה מסוג זה או אחר.

הנדסאי תעשיה וניהול- בואו ללמוד מקצוע שישנה את חייכם
מעוניינים לרכוש ידע מקיף במערכות מידע? רוצים לרכוש כישורים טכניים ומעשיים ברמה גבוה במקצוע שייקח אתכם לגובה בתחום העסקי? אולי הגיע הזמן שתתעניינו בתואר הנדסאי תעשיה וניהול.

קורס הנהלת חשבונות- העתיד שלכם כבר כאן
אם אתם מחפשים קריירה אמתית שתעזור לכם להתקדם בחיים, אולי כדאי לכם לשקול לקחת קורס הנהלת חשבונות.

תוכנת לוטו - ההונאה הפשוטה ביותר
כל מי שמילא אי פעם טופס לוטו יודע דבר אחד- לא קל לנצח ולנחש את כל ששת המספרים של הלוטו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI