דף הבית בידור ופנאי אמנות פלסטית שחר יהלום- היהלום המלוטש של האמנות העכשווית
שחר יהלום- היהלום המלוטש של האמנות העכשווית
סנונית תוכן 14/08/13 |  צפיות: 8225

האמנית הצעירה והמבטיחה שחר יהלום זורקת אל פני החלל את עבודותיה כאילו היו פצצת מימן שהאנרגיות שהשתחררו מהתלקחותה מתפזרות בחלל האוויר כאילו היו להם חיים משלהם.

תערוכתה, 'מינוס 80 מעלות צלזיוס', מדגימה זאת יפה. שמה של התערוכה נגזר מהטמפרטורה בה נשמרות הגופות בעת שהן ממתינות להפשרה, כמעין שלוחה המחכה להגיע לעתיד. חלל התצוגה בתערוכה זו של שחר יהלום, הצליח להעביר היטב את התחושה שניסתה האמנית ליצור, כאשר יצרה מעין מעבדה מסתורית של ספק אלכימאי ספק מכשף, העסוק בניסיונות ליצור מציאות חדשה.

העבודות הפלסטיות נוטות להתפרץ מתוך עצמן, אך לא בחוסר אוריינטציה המוביל לפיזור ללא . רוב עבודותיה של שחר יהלום מתחילות את דרכן דווקא ממוטיב פשוט ובעל מודעות עצמית לא קטנה, אשר עוזרת לו ועזרה לו בעבר להפוך לאחד המוטיבים העיצוביים הקליטים ביותר בהיסטוריה של המיתוג- הצלב. מצלבים אלה, אשר מורכבים משני מוטות, מוציאה שחר יהלום את הקומפוזיציות המורכבות שלה, כאשר לעתים היא עושה זאת במורכבות כזו, שהצופה מרגיש בכל נימי נפשו את סערת הנפש שהיצירה מעוררת באמנית עצמה.

התערוכה הזו של שחר יהלום מושפעת רבות מהאמנות הגותית, אם האווירה המיוחדת והמורבידית משהו השורה על פניה, ואם במוטיבים העיצוביים השונים אשר מתלווים אליה לאורך הפעילות האמנותית שלה. מוטיבים אלה מוציאים ממנה את המיטב גם כאשר היא באה לתאר באמצעותם את שלד האדם ואת ההתפשטות האמורפית שלו בחלל העיצובי.

התחושה שהועברה למבקרים בחלל התערוכה הוא כמעין ביקור ביער מכושף שהכל יכול לקרות בו. כזה אשר מזמין את העולם ליצור אשליות יש מאין ולהעביר את העולם הגשמי למקום שונה מזה אשר אנו מצפים ורגילים לו. בשל כך, עבודותיה של שחר יהלום אכן עושות את עבודתן נאמנה ויוצרות את האפקט המיוחד המתבקש מעצם קיומן.

זו אינה התערוכה הראשונה של אמנית צעירה זו, שהספיקה במהלך הקריירה הקצרה שלה לסחוט שבחים רבים על עבודותיה,  ואף לזכות בפרס האמן הצעיר לשנת 2012 של משרד התרבות והספורט. שחר יהלום, כשמה כן היא, אבן יקרה ובוהקת בשמי האמנות הישראלית העכשווית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית תוכן
 
תכשיטי זהב - ההיסטוריה חוזרת
14/09/13 | היסטוריה
אם הייתם נקלעים למדינת קליפורניה באמצע המאה ה- 19, הייתם נדהמים לגלות זרימה בלתי פוסקת של מהגרים שמנסים למצוא את מזלם בינות לפלגי הנחל השונים של החוף המערבי. מטרתם של כל המהגרים הללו היתה אחת. זהב. הרבה מאוד זהב.

שחר יהלום- היהלום המלוטש של האמנות העכשווית
האמנית הצעירה והמבטיחה שחר יהלום זורקת אל פני החלל את עבודותיה כאילו היו פצצת מימן שהאנרגיות שהשתחררו מהתלקחותה מתפזרות בחלל האוויר כאילו היו להם חיים משלהם.

מכינה טכנולוגית- העתיד שלכם מתחיל כאן
אם אתם מחפשים את דרככם המקצועית, ומעוניינים למצוא דרך להיכנס לעולם המקצועי, אולי כדאי לכם לשקול להצטרף למכינה טכנולוגית.

עדות אילמת- על הפרספקטיבה ועל האמנות של נגה אנגלר
התוכן של עבודותיה של נגה מציג אלמנטים סותרים המוצגים בצורה יעילה ותופסת עין באמצעות טכניקת הציור יוצאת הדופן של האמנית המוכשרת. היא נוטה לתעתע בחושיו של הצופה בעזרת משיכות המכחול שלה וליצור אזורי צבע וכתמי שמן המתחברים זה לזה באזורים המצוירים בפירוט יוצא דופן.

קורס טכנאי מחשבים- העתיד שלכם כבר כאן
רבים עומדים בשלב כלשהו של חייהם מול אפשרויות אין ספור כאשר הם מנסים להחליט באיזה מקצוע הם מעוניינים לעסוק. קורס טכנאי מחשבים יכול להיות התשובה.

היכנסו עוד היום לתעשייה- הירשמו לקורס אוטוקאד
מעוניינים לפתוח בפני עצמכם צוהר לעולם הבנייה והאדריכלות? הירשמו עוד היום לקורס אוטוקאד, אשר יעשה עבורכם עבודה נאמנה.

על הקשר העדין שבין אישה ותכשיטי הזהב שלה
04/07/13 | נשים - אחר
אם יש משהו שכל אחת שמחה לקבל, זה תכשיטים. אין מישהי על פני כדור הארץ שתגיד לא לתכשיט חדש ויפה, שיוסיף לה עוד מעט יוקרה מסוג זה או אחר.

הנדסאי תעשיה וניהול- בואו ללמוד מקצוע שישנה את חייכם
מעוניינים לרכוש ידע מקיף במערכות מידע? רוצים לרכוש כישורים טכניים ומעשיים ברמה גבוה במקצוע שייקח אתכם לגובה בתחום העסקי? אולי הגיע הזמן שתתעניינו בתואר הנדסאי תעשיה וניהול.

קורס הנהלת חשבונות- העתיד שלכם כבר כאן
אם אתם מחפשים קריירה אמתית שתעזור לכם להתקדם בחיים, אולי כדאי לכם לשקול לקחת קורס הנהלת חשבונות.

תוכנת לוטו - ההונאה הפשוטה ביותר
כל מי שמילא אי פעם טופס לוטו יודע דבר אחד- לא קל לנצח ולנחש את כל ששת המספרים של הלוטו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI