דף הבית פיננסים וכספים יעוץ פנסיוני איך להיות יועץ פנסיוני
איך להיות יועץ פנסיוני
מיכאל רומנסקי 02/01/14 |  צפיות: 10754

הדאגה לשנות הפנסיה נמצאת בראש מעייניו של כל ישראלי, מסיבות ברורות. מה שמשמעותי לא פחות, הוא שהביקוש כיום ליועצים פנסיוניים, שיסייעו לקבלת ההחלטות המושכלות ביותר בתחום, נמצא במגמת עליה. גם אתם מעוניינים לקחת חלק במקצוע מאתגר זה, ששכר נאה בצידו. מה המסלול שעליכם לעשות?

השלב הראשון: לימודים

אף אדם לא נולד יועץ פנסיוני. זהו גוף ידע רחב במיוחד, המשלב בתוכו מספר תחומים, ואשר הדרך להכרתו מתחילה בקורס ייעוץ פנסיוני מקיף. לימודי ייעוץ פנסיוני מוצעים כיום במספר מוסדות להשכלה גבוהה, דוגמת מכללת אורין שפלטר. היקף הקורס משתנה בכל אחד מהמוסדות, אך הוא עומד לרוב על כ-50 שעות אקדמיות, המתפרסות על פני מספר חודשים. תוכנית לימודים גמישה זו, אגב, מאפשרת לאנשים לקחת חלק בקורס תוך כדי עבודה, למשל.

תוכנית הלימודים כוללת בתוכה מגוון רחב של נושאים, ובכלל זה חוקי ביטוח ספציפיים, פסיקות רלוונטיות הנוגעות לתחום זה, סוגי ביטוח, מושגים מרכזיים בתחום הפנסיה והגמל, הגדרת מעמדו החוקי של סוכני ביטוח ויועצים פנסיוניים, מערכת הפנסיה בישראל, אתיקה מקצועית - והרשימה עוד ארוכה.

בחינות והתמחות

על מנת להיות יועץ פנסיוני מן המניין בישראל, נדרש לקבל את אחד משלושת הרשיונות הבאים: רישון ייעוץ פנסיוני, רישיון שיווק פנסיוני או רישיון סוכן ביטוח. רישיונות אלה ניתנים, מן הסתם, רק לאחר מעבר בהצלחה של בחינות ההסמכה. המבחן המרכזי הראשון שנדרש לעשות הוא מבחן יסודות ביטוח, שהלמידה אליו נעשית באמצעות הקורסים שהוזכרו, כמו גם ספר ייעודי מטעמו של משרד האוצר. בחינת ההמשך של היסודות נערכת מטעם הרשות לניירות ערך, וכוללת בתוכה שלושה חלקים נפרדים: כלכלה, חשבונאות וסטטיסטיקה ומימון. בחינת הגמר, הנערכת כעבור מספר חודשים, כוללת בתוכה בחינת גמר בביטוח פנסיוני, כמו גם בחינה מקצועית א'.

חשוב לתת את הדעת על נקודה נוספת, והיא שמהמעוניינים לעסוק במקצוע נדרש לעבור תקופת התמחות (סטאז'), בת שישה חודשים לפחות. זו נערכת באחת החברות הפיננסיות או גופי ההשקעות הפועלים בישראל. על מנת להתחיל את ההתמחות, נדרש קבלת אישור, חום על ידי הגורם האחראי להכשרה במקום הספציפי, המציין את מועד תחילת ההתמחות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI