דף הבית פיננסים וכספים הלוואות פתרונות פיננסיים להלוואות כדאיות
פתרונות פיננסיים להלוואות כדאיות
מיכאל רומנסקי 27/04/14 |  צפיות: 3411

בעידן בו אנו חיים, ועל רקע עליית הוצאות המחיה, ההתנהלות הכלכלית הפכה למורכבת הרבה יותר. כל אדם עלול להגיע לנקודה בה הוא מרגיש שנטל המשקל הכלכלי שהוא נושא על גבו הופך לכבד יותר ויותר, כך שהוא זקוק למרווח נשימה. הפתרון הנבחר, פעמים רבות, הוא קבלת הלוואה, צעד שכולל בתוכו יתרונות רבים. אבל על אילו סוגים של הלוואות מדובר?

מאפייני הפתרונות הפיננסיים

כאשר מדברים על פתרונות פיננסיים, מתכוונים לרוב להלוואות או לפתרונות אשראי. הפתרונות, בהמשך לכך, עשויים להיות מוענקים על ידי מספר גורמים עיקריים: דרך הבנקים השונים, אך גם דרך חברות המציעות פתרונות אשראי חוץ בנקאי. מכיוון שיש פערים גדולים כיום בין ההצעות השונות, מומלץ בכל מקרה לבחון את שדה המשחק לאשורו, ולא להתבסס אך ורק על ההצעה הראשונית של הבנק.

מה שחשוב להדגיש הוא שבעת הנוכחית, כל אדם או עסק יכולים למצוא את הפתרון המשתלם ביותר עבורם. ואכן, ההתאמה האישית הוא אחד ממאפייני הפתרונות הפיננסיים: וזו לא רק גובה ההלוואה או תקופת הפריסה שלה, אלא גם הריבית ותנאים אחרים המותאמים על פי מצבו הפיננסי ויכולת ההחזר של הלווה - בהווה, אך גם בהתחשב בציפיות לגבי העתיד.

מגוון רחב של סוגים

את הפתרונות הפיננסיים המוצעים כיום ניתן לסווג במספר דרכים עיקריות. ראשית, מדובר כאן על סכום ההלוואה, פועל יוצא של ה"תפקיד" שמייעדים לה. מעבר להלוואת המשכנתא, שהיא הגדולה ביותר שאדם לוקח בחייו, סכום סטנדרטי של הלוואה נע בין כמה אלפי לעשרות אלפי שקלים. בהמשך לכך, בעוד שיש הלוואות שמיועדות מראש למטרות מוגדרות (למשל, הלוואה לפתיחת עסק), אחרות מציעות גמישות רבה עוד יותר בכל הנוגע לשימוש המוענק להן. בהמשך לכך, יש פתרונות המתאימים רק לעונים על תנאים מסוימים, ולעומתם כאלה אשר אוכלוסיית היעד האפשרית שלהם רחבה פי כמה.

מעבר לאבחנות הבסיסיות האלה, יש כיום מספר פתרונות פיננסיים הנחשבים למתקדמים יותר. הלוואות Cal , לראיה, יכולות להיות מוענקות באופן מיידי, תוך שלושה ימי עסקים, על גבי כרטיס האשראי, וזאת עד לסכום של 30,000 ש''ח. פתרון אחר שמציעה החברה הוא את תוכנית החיוב החודשי הקבוע, במסגרתה קובעים הלקוחות בכמה יחויבו מדי חדש: כאשר סכום החיוב בפועל גבוה מגובה התשלום שהוגדר, תעבור יתרת התשלום לחודש הבא.

חשיבותה של בקרה

בנקודה הזו, ראוי להדגיש כי בלי קשר לפתרון הפיננסי בו בוחרים, חשוב מאד להבין כי המלאכה אינה מסתיימת ברגע שמבצעים את ההחלטה, אטרקטיבית ככל שתיראה על הנייר. חשוב מאד לנהל בקרה קבועה - לא רק על הנעשה במצב העובר ושב של חשבון הבנק, אלא גם ביחס לחיובי האשראי. לעיתים, מתברר כי יכולת ההחזר החודשית נמוכה או גבוהה ממה שהוגדר בפועל, מה שמעלה מחשבות על שינוי התנאים.

אז מה עושים? ובכן, ניתן בהחלט לבחור פתרונות המציעים גמישות מסוימת, למשל בכל הנוגע לנקודות השינוי או היציאה, אחת למספר חודשים או שנים. לכן, כאשר בוחרים בפתרון פיננסי מסוג מסוים, חשוב להתבונן גם על הטווח הארוך, ולחשוב האם הפתרון יהיה יעיל באותה מידה גם חודשים, או אפילו שנים, קדימה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI