דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים שוקלים להירשם למסלול לימודי הנדסאי בניין? כמה דברים שעליכם לדעת לפני כן
שוקלים להירשם למסלול לימודי הנדסאי בניין? כמה דברים שעליכם לדעת לפני כן
הדס כהן 29/06/14 |  צפיות: 3680

באופן כללי, ניתן לומר כי הנדסאי בלי קשר לתחום ההתמקצעות שלו הוא איש מקצוע בעל  אוריינטציה טכנולוגית יישומית ובשל ההתפתחות הטכנולוגית המואצת של היום, הנדסאים הפכו לכוח חשוב בשוק העבודה. הנדסאי בניין או בשמו הנוסף הנדסאי אזרחי, הוא למעשה אחת ההתמחויות בתחום ההנדסה, כאשר לימודי הנדסאי בניין הוא אחד המסלולים המבוקשים ביותר בקרב סטודנטים שמעוניינים ללמוד את אחד מתחומי ההנדסה.

מדוע כדאי ללמוד לימודי הנדסאי בניין

הפריחה הגדולה של ענף הבנייה בישראל גורמת לשבירת שיאים חדשים בביקוש לבוגרי לימודי הנדסאי בניין. מצד שני, סטודנטים המעוניינים בהשכלה טכנולוגית מבלי ללמוד שנים ארוכות את תחום ההנדסה הופכים את כל תחומי הלימוד הקשורים להנדסה למאוד מבוקשים וביניהם גם לימודי הנדסאי בניין. מכיוון שההכשרה של ההנדסאים אורכת כשנתיים בלבד, זאת לעומת ארבע שנים שנדרשים בכדי לקבל את התואר מהנדס, רבים בוחרים את לימודי ההנדסה. במסגרת לימודים אלו סטודנטים עוברים הכשרה בתכנון, הקמה ותפעול של מבנים ומערכות תעשייה והלימודים כוללים מקצועות מדעיים בסיסיים וכמו כן גם נושאי הנדסה מורכבים יותר שמהווים למעשה את ההתמקצעות שלהם בתחום נבחר בהנדסה. זה בתורו הופך את הלימודים הללו למעניינים עבור כל מי שיש לו זיקה לידע טכנולוגי.

מהם תנאי הקבלה

תנאי הקבלה אל לימודי הנדסאי בניין אינם מחמירים כמו למסלול הלימודים לתואר מהנדס. יש צורך בתעודת בגרות מלאה עם מינימום 3 יחידות לימוד במתמטיקה וציון עובר בבגרות באנגלית. בנוסף, על מנת לקבל הכשרת הנדסאי בניין, יש לסיים בהצלחה מכינה טכנולוגית ולהוציא ציון עובר במבחני המכון להכשרה טכנולוגית הנערך בסיום המכינה. במידה והמועמד ללימודים הוא מעל גיל 35, באפשרותו להתקבל ללימודים רק עם 12 שנות לימוד בתנאי שהוא עובר ראיון אישי בוועדת הקבלה של מוסד הלימודים בו הוא מעניין ללמוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI