דף הבית רפואה ובריאות ניתוחים פלסטיים הזרקת בוטוקס
הזרקת בוטוקס
שרון רפאל 30/09/14 |  צפיות: 2935

בוטוקס, דיספורט והזרקות בוטוליניום טוקסין הפכו לפופולאריות והפכו לטיפול שיגרתי בקרב הנשים. כדי להגיע להחלטה הנכונה והנבונה לתהליך האסתטי שאתם מחפשים, מוטב להכיר מעט את הרקע ואת דרכי הפעולה של הבוטוקס.

הזרקת בוטוקס החלה להיות בשימוש רפואי-אסתטי כבר שנות השבעים, כאשר השימוש העיקרי בחומר זה הי לצורך הטיפול בתופעת העין העצלה או הפזילה. הבוטוקס נמצא בשימוש לא רק לצורך אסתטיקה, אלא גם בנוירולוגיה, לטיפול בכאב, ולטיפול בתסמונות שונות דוגמת תסמונת השלפוחית הרגיזה.

במילים אחרות, חומר זה עבר מחקרים רבים והידע המדעי-רפואי עליו רחב במיוחד, מה שמאפשר לנו להשתמש בו בצורה אפקטיבית וללא חשש.

כיצד הוא עובד?

טיפולי בוטוקס להעלמת קמטים ממנפים את יכולתו של החומר להחליש את השריר, או בעצם להחליש את פעולתו של שריר ההבעה, אותו השריר המושך את העור ויוצר קמט. בצורה זו הקמט מפסיק להופיע בפנים, והן נשארות חלקות.

הבוטוקס, כמו חומרים רבים אחרים, משפיע לאורך פרק זמן מסוים, עד שהגוף והזמן מנטרלים את השפעתו. בשלב זה ניתן לבצע הזרקה נוספת, בלא חשש, ועד לכמות של שלוש הזרקות בשנה. כמות זו מכסה תקופה של שנה שלמה ללא קמטים, מבלי להוות סיכון רפואי למטופל.

איפה מזריקים בוטוקס

עיקר פעולתו של הבוטוקס היא על שרירי ההבעה, ולא על קמטים סטטיים. הבוטוקס מטפל באותם קמטים הנוצרים כשאנו מדברים, מחייכים, או מביעים כל דבר בעזרת הפנים, וישנם מקומות עיקריים אשר מבטאים את התחושות והרגשות שלנו בעזרת שרירי הפנים.

איזור העיניים, ובעיקר הגבות והשרירים שמסביבן הוא איזור הבעה עיקרי בפנים שלנו, והזרקת הבוטוקס לאזור זה מהווה פיתרון מהיר להרבה מאוד קמטים ברגע אחד. המצח וצידי העיניים גם הם מהווים מטרה עיקרית להזרקה של בוטוקס, שכן כל איזור זה של שליש הפנים העליונות הוא איזור הבעה עם הרבה שרירים, ובעקבותיהם גם הרבה קמטים .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שרון רפאל

שרון רפאל בעלת ידע רב באסתטיקה רפואית, במיוחד בידע על פרוצדורות טיפול מגוונות ובחומרים השונים הקיימים בשוק. מקבלת ייעוץ ועידכונים שוטפים מד"ר יוליה בר. 


מאמרים נוספים מאת שרון רפאל
 
הזרקת בוטוקס
כולנו כבר מכירים את הבוטוקס, לפחות בשמו, אך רובנו לא מכירים את התהליך בו הוא פועל, וכיצד הטיפול האסתטי בחומר זה הפך כה פופולארי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI