דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה איכות הסביבה אוויר נקי עבורך ועבורי
אוויר נקי עבורך ועבורי
איוורור והנדסה 05/11/14 |  צפיות: 12219

מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011. מטרת החוק הינה שיפור איכות האוויר ובכך הגדלת כמות האוויר הנקי על מנת למגר את תופעת זיהום האוויר, קביעת איסורים וחובות בהתאם לעקרון הזהירות המונעת, וכל זאת להגנה על חיי אדם, בריאותם, סביבתם, איכות חייהם, הגנה על הטבע, הסביבה, הגנה על משאבי הטבע שלנו ומבחינה אקולוגית.

היתרי פליטה חובה ? החוק מטיל חובה על מפעלים גדולים להצטייד בהיתרי פליטה כתנאי להמשך פעילותם. היתר פליטה הינו היתר  המתייחס לכל פעילות במפעל הקשורה לפליטה של זיהום לאוויר, כמו כן כל מתקן במפעל אשר עלול לגרום לזיהום. תוקף היתר הינו למשך 7 שנים ויש לחדשו.

לשר להגנת הסביבה ניתנה הסמכות לקבוע היטל על פליטת חומרים לאוויר וכן לקבוע מצבים בהם מפעיל שהפחית את הזיהום  הנפלט ממנו בצורה ניכרת מעבר לנקבע בחוק להיות מתוגמל כלכלית.

האם המניע לקביעת החוק הוא הבריאות שלנו? אוויר נקי בסביבת עבודה הוא האומנם מדד המעניק בריאות, אך לא רק בריאות, אוויר נקי בסביבת העבודה מעניק לעובדים נוחות בה וכמובן בטיחות בעבודתם וסביבה לה. ארגון בעל אוויר נקי מצטייר כמובן כמפעל בטוח ויעיל.

האם זכותנו לנשום אוויר נקי? כיום כמו שציינו קודם לכן ישנן תקנות המחייבות פיקוח על איכות האוויר במקום העבודה ובסביבת העבודה, על אחת כמה וכמה בארגונים בהם קיים שימוש שוטף בחומרים מסוכנים אשר מפחיתים את איכות האוויר במקום, כמו כן עובדים שנחשפו וחלו זכאים לאחוזי נכות ופיצוים גבוהים.

כיצד נעזור לכם לבחור מערכות איוורור, סינון ומניעת זיהום אוויר?

למפעל איוורור והנדסה ניסיון הנדסי רב אשר נצבר לאורך 62 שנות פעילותו, יחד עם הסכמי ידע בין לאומיים המיושמים בכל מוצרי החברה מתאפשר לנו לספק יעוץ, תכנון וייצור מפוחים, מערכות יניקה ואיוורור , שואבי אבק  תעשייתיים, מערכות שאיבת אבק מרכזיות ומתקנים למניעת זיהום אוויר הייחודיים במפעלכם.

ניתן להתרשם ממגוון המוצרים והפתרונות בעמוד המוצרים :

www.vent.co.il


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איוורור והנדסה


 


מאמרים נוספים מאת איוורור והנדסה
 
אוויר נקי עבורך ועבורי
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI