דף הבית זכויות הפרט

מאמרים בנושא זכויות הפרט

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
מה זה תרגום נוטריון?
18/10/15 |  מאת: הדס כהן | זכויות הפרט
יש מקצוע אחד שקשור לתחום המשפט והוא מקצוע פחות מוכר אך הוא נדרש מאוד וזה הנוטריון. כל אמא יהודייה חולמת שהבן או הבת שלה יהיו רופאים או עורכי דין, ואם כבר להיות עורך דין אז למה לא להיות יותר מזה ומצטיין בתחום?
למאמר המלא...

על קבורה ואזרחות בישראל
12/04/15 |  מאת: ענת אמר | זכויות הפרט
ש אנשים שמעדיפים, בעודם בחיים, לבחור היכן להיקבר. הם עושים זאת בצורה מסודרת ורוכשים חלקת קבר שתחכה לכם במותם.
למאמר המלא...

מאות ניצולי שואה מאזור הדרום השתתפו בכנס אזורי של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל
יו"ר מרכז הארגונים, קולט אביטל " רבים מבין הניצולים החיים כיום בישראל עדיין לא מודעים לכל זכויותיהם ולא מנצלים אותן במידה המקסימלית"
למאמר המלא...

חקירה משטרתית
המידע אודות החקירה מגיע ממקור מודיעיני לרוב של המשטרה ונשאר חסוי , ורק עם סיום איסוף המידע, תהפוך החקירה לחקירה גלויה.

יש להוסיף כי בכל מקרה
למאמר המלא...

החשיבות הגדולה שבהטמעת תהליכי אחריות תאגידית בהקשר של העסקת עובדים
27/06/12 |  מאת: דור רון | זכויות הפרט
אחד הדברים שמתחברים לאחריות תאגידית נקרא קוד אתי בעצם שורה של כללי תעשה ואל תעשה לעובדים ולמנהלים בארגון העסקי. לדוגמא כול מה שקשור ביחס לכפיפים. הקשר שבין נשים
למאמר המלא...

חוק הגנת השכר – חגורת הביטחון של העובדים
31/05/12 |  מאת: yakir bachar | זכויות הפרט
חוק הגנת השכר הוא אחד החוקים החשובים ביותר במערכת יחסי העבודה אם לא החשוב שבהם. חוק זה מהווה את חגורת הביטחון של העובדים. במסגרת התיקון לחוק והרחבתו, הוגדרה, בין השאר, החובה לפרט באופן מדויק את מספר שעות העבודה שבגינן שולם השכר. אחד האמצעים הבטוחים והבדוקים לכך הוא שעון נוכחות עובדים.
למאמר המלא...

תנאים סוציאליים לעובדים הזרים
22/03/12 |  מאת: דנה קמר | זכויות הפרט
למרות שאין זה כך, העובד הזר בישראל זכאי לתנאים סוציאליים הכמעט זהים לתנאים של עובד ישראלי. במאמר מובאים התנאים להם הם זכאים.
למאמר המלא...

על ההבדל שבין תאונת עבודה למחלת מקצוע
03/08/11 |  מאת: הדס כהן | זכויות הפרט
כאשר ברצונכם להגיש בקשה עבור מימוש זכויותיכם הרפואיות, יש להבדיל בין שני מקרים של בעיות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מפעילות שהנכם מבצעים במקום העבודה, האחת היא תאונת עבודה והשניה מחלת מקצוע. לכל אחד מהשניים קיימים פרמטרים שונים של זכויות וקצבות, ודרך המרכז למימוש זכויות רפואיות ניתן לקבל את כל המידע הדרוש וכן עזרה בפעילות הבירוקרטית מול הרשויות הממשלתיות, כגון הביטוח הלאומי.
למאמר המלא...

מולטידע – סרטי הדרכה בנושא הטרדה מינית
הטרדה מינית אינה תופעה חדשה, אולם שכיחותה ותשומת הלב אליה גדלו עם השתלבותן של נשים בשוק העבודה. ממחקרים שנערכו בישראל ובמדינות אחרות בעולם מתברר כי כל אישה שלישית נתקלת או תיתקל בתופעה של הטרדה מינית מילולית או פיזית. על פי החוק חייב מעסיק לנקוט באמצעים סבירים כדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה. חברת מולטידע מספקת סרטי הדרכה בנושאי הטרדה מינית.
למאמר המלא...

גזילת קצבת זקנה באישור בית הדין
התביעה לקצבת זקנה הוגשה למוסד לביטוח לאומי באיחור של 5 שנים. אם מחילים על איחור זה את סעיף 296 בחוק הביטוח הלאומי, הזקן מאבד 4 שנות קצבה. האם לא ראוי כי סעיף 296 שהוא סעיף יישום טכני, ייסוג מפני חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו? האם לא ראוי להחיל כאן את סעיף 5 לתקנות הביטוח הלאומי בדבר הגשת תביעות, סעיף המאפשר תשלום קצבה ללא תביעה? על המדוכה יושב בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיא, השופט סטיב אדלר.
למאמר המלא...
1 2 עמוד הבא >
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI