דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר טיפול בהצפה: כך מתמודדים עם נזקי המים
טיפול בהצפה: כך מתמודדים עם נזקי המים
עמית רוזן 15/12/14 |  צפיות: 2895

ישראל אינה המדינה הגשומה ביותר שניתן למצוא בכדור הארץ. ועדיין, בלא מעט ימים לאורך השנה יורדים בה כמויות גשמים מרשימות. כאשר מלווה לכך מערכת ניקוז שאינה מושלמת, בלשון המעטה, סכנת ההצפה הופכת למוחשית יותר ויותר. אז כיצד מתבצע כיום טיפול בהצפה? מדוע יש צורך בפיתרון מיידי? ומיהם הגורמים שלוקחים על עצמם את המשימה?

קווים לדמותן של ההצפות

הצפה עלולה להיגרם עקב מגוון רחב של סיבות. מעבר לבעיות במערכת הניקוז, עליהן נרמז מעלה, התרחישים הנפוצים הם פיצוץ צנרת או בעיות באיטום. אלה עלולים כשלעצמם להיגרם בכל מצב, אם כי הסבירות למימושם גבוהה כאשר מדובר במבנה ישן, או לחילופין כזה שהבנייה שלו נעשתה בצורה שאינה מקצועית דיה.

התוצאה הסופית, בכל המקרים, דומה: כמות עצומה של מים, על כל הפגיעה ברכוש הכרוכה בכך. הפגיעה בנפש אפשרית במצבים של החלקה, או אפילו סכנת טביעה, כאשר ההצפה מאסיבית במיוחד. זאת ועוד, הצפה מהווה מפגע תברואתי מהשורה הראשונה: מים עומדים לאורך זמן, כידוע, מהווים כר פורה להצטברותם של מזיקים מסוגים שונים, כמו גם עובש.

שאיבה, ייבוש ומה שביניהם

טיפול בהצפה מתבצע, ברמה המעשית, באמצעות שאיבתם של המים מהעודפים. לא מעט כלים ומכשירים משמשים כיום לביצוע המלאכה, כאשר בין האפשרויות המתקדמות יותר ניתן למנות שואבי מים, מכשירים ליניקת מים, משאבות טבולות וכיוצא בזה. דגש משמעותי צריך להיות מושם על התאמת אמצעי השאיבה לחומרת הנזק, אך גם למאפייני המקום בו ההצפה נגרמת: ניקיון חניונים, לראיה, מתמקד לרוב בשטחים גדולים, המצריכים היערכות מיוחדת. על כל פנים, הכלים האלה הופכים את השאיבה לפשוטה פי כמה, ומאפשרים להחזיר את המצב לקדמותו תוך פרק זמן קצר יחסית.

השלב הבא, לאחר הוצאת המים העודפים, הוא ייבוש השטח, כשגם כאן ברור שלא ממתינים עד שהדבר יתבצע באופן טבעי (מה גם שבמקרים רבים, התנאים לא מאפשרים זאת כלל). כאן, ייכנסו לתמונה אמצעים דוגמת יבשנים, אשר סופחים אליהם את הלחות, או לחילופין מסחררי אוויר, שמאיצים את אידוי המים.

נקודה משמעותית אחרת שחשוב להדגיש נוגעת לכך שבמקרים מסוימים, לא מספיקה השאיבה על מנת לאפשר חזרה לשגרה. חברות מסוימות הפועלות בתחום מציעות גם שיקום של תכולת המבנה שייתכן שנפגעה, ובכלל זה מכשירי חשמל, מכונות או אפילו מסמכים.

אז איך מתחילים?

טיפול בהצפה, כיאה למורכבות המשימה שמונחת כאן על כף המאזניים, צריך להתבצע אך ורק על ידי חברות מקצועיות הפועלות בתחום. לרוב, יהיו אלה חברות המתמחות בתחום הניקיון והשאיבה, כאשר חשוב, טרם הבחירה, לבחון את תחומי הפעילות הספציפיים שלהן. ניקיון חניונים שונה מניקיון כבישים, למשל, ולא כל חברה הפועלת בתחום אכן מציעה פתרונות יעילים עבור כל אחד מהמקרים האלה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עמית רוזן


 


מאמרים נוספים מאת עמית רוזן
 
אחסון אתרי מג'נטו: כל מה שצריך לדעת
מג'נטו הצליחה ליצור לעצמה שם בעולם מערכות הניהול לחנויות מקוונות במערכת פתוחה. אחד מהמאפיינים החזקים שלה היא היכולת לשנות את תצורת התוכנה בשימוש מודולים אשר נותנים לכם יותר שליטה וללקוחות שלכם יותר אפשרויות. לדעת מה לחפש עבור אחסון אתר המג'נטו שלכם זה קריטי במיוחד.

כלים מתקדמים לביצוע פעולות ניקיון מורכבות
המקום בו אנו מתגוררים, עובדים או מבקרים חייב, כמובן, להיות הנקי ביותר האפשרי. הבעיה היא שבמספר לא מבוטל של מקרים, ההיפך הוא הנכון. מצבים מגוונים משנים את חוקי המשחק, ומצריכים, כדרך התמודדות כמעט יחידה, שימוש בכלים, במכונות ובמכשירים מתקדמים. לפניכם מספר תרחישים המצריכים ניקיון שכזה, ופירוט על הדרכים באמצעותן ניתן להחזיר את המצב לקדמותו.

ציפוי אמבטיה- פתרון יעיל ואיכותי לחידוש האמבטיה הקיימת
22/07/15 | שיפוצים
באמצעות ציפוי אמבטיה ניתן לחדש אותה בקלות ובמחיר זול, ניתן לבחור בין ציפוי כללי של כל האמבטיה או תיקון נקודתי. כמו כן, אם אין לכם אמבטיה בבית אך האגנית של המקלחון סובלת משחיקה, משריטות ומקילופי צבע גם כאן ניתן לבצע חידוש באמצעות ציפוי אגנית בחומרים מיוחדים ועמידים.

עיצוב דירות מחדש: איך לעבור את התהליך בשלום
עיצוב דירות מחדש צריך להיעשות בצורה מתוכננת ומסודרת. חשוב שכל צד בעסקה ידע את האחריות שלו בעבודה – עיצוב דירות אחראי חוסך כאב ראש. מאמר המרכז בעיות נפוצות בהם אתם עלולים להיתקל במהלך התהליך הנפוץ. מומלץ לקרוא.

טיפול בהצפה: כך מתמודדים עם נזקי המים
ישראל אינה המדינה הגשומה ביותר שניתן למצוא בכדור הארץ. ועדיין, בלא מעט ימים לאורך השנה יורדים בה כמויות גשמים מרשימות. כאשר מלווה לכך מערכת ניקוז שאינה מושלמת, בלשון המעטה, סכנת ההצפה הופכת למוחשית יותר ויותר. אז כיצד מתבצע כיום טיפול בהצפה? מדוע יש צורך בפיתרון מיידי? ומיהם הגורמים שלוקחים על עצמם את המשימה?

טיפוח וקוסמטיקה – מאיפה להתחיל?
טיפוח וקוסמטיקה היו בעבר מנת חלקן של הנשים אך כיום גם לגברים יש מודעות רחבה לגבי טיפוח הגוף שלהם וחשיבות למראה שלהם. עולם הטיפוח והקוסמטיקה מכיל מידע רב על סוגים של מוצרים, האופן שבו משתמשים בהם והבחירה במוצר המתאים לכל אחד ואחד. מידע זה הוא רב שנים והחל עוד משימוש בחומרים טבעיים ששימשו לבישום, טיפוח העור והחדרת לחות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI