דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב פנים עיצוב דירות מחדש: איך לעבור את התהליך בשלום
עיצוב דירות מחדש: איך לעבור את התהליך בשלום
עמית רוזן 30/01/15 |  צפיות: 3358

עיצוב דירות מחדש צריך להיעשות בצורה מתוכננת ומסודרת. חשוב להיערך מבחינת זמנים ותקציבים – וכך תוכלו לדעת במה זה כרוך, מה האפשרויות שלכם מבחינה כספית ולא להיכנס להוצאות ולכאבי ראש מסוכנים ובעייתיים. זה נכון לגבי עיצוב חדרי רחצה בלבד – עבודה שאמורה לקחת שבועיים, או עיצוב הדירה מחדש – תהליך שיכול להימשך חצי שנה ואף יותר. תלוי בגודל, היקף וכמות העבודה שאתם מעוניינים להזמין.

חשוב שכל צד בעסקה ידע את האחריות שלו בעבודה – עיצוב דירות אחראי חוסך כאב ראש

במסגרת העבודה הזו יהיו לנו אינטראקציות עם מס' בעלי מקצוע, בין היתר מעצבי פנים, שיפוצניקים וקבלנים. חשוב לעבוד עם כולם בצורה מסודרת, ברורה והגיונית – כפי שמקובל בשוק, וברור שהכל צריך להיות בכתב אחרת אתם לרוע המזל כמעט תמיד תהיו בבעיה בשלב מאוחר יותר של העבודה. חשוב שכל צד ידע את אחריותו – הן בהיקף ובתחומי הגזרה, הן בשלבי התשלום וכמובן התקציב.

משמעויות תקציביות בעיצוב דירות

חשוב מאוד לקבוע בכתב ומראש את התקציב שלכם. מבחינת הגיונים המעצב רוצה לספק את העבודה הכי יפה והכי יקרה, אבל הוא לא משלם על זה, אז מה אכפת לו? אתם, בתור ה"בוסים" הזמניים צריכים להיות עם הרגל על הדוושה. הרבה שיפוצניקים ומעצבים נוטים לחרוג ללא התחייבות חוזית ולכן חשוב מאד שתהיה כזו מראש. התקציב מחייב, אך לא הרמטי, ויש מקום לגמישות. אבל לפחות לא תהיה חריגה שתקרע אתכם בכיס.

לצורך המחשה: ניתן למצוא דירות מעוצבות הכוללות ברזי רחצה שעולים 100 שקל ואף יש ברזי רחצה שעולים 2000 שקל, וזה הבדל. אפשר להגשים את הרצונות והחזונות של המעצב גם בלי להיות מיליונרים. קביעה של תקציב מראש תכניס את המעצב ואת השיפוצניקים למסגרת וזה ייעל את העבודה ואף יוסיף ליצירתיות של בעלי המקצוע שאתם עובדים איתם.

מה כוללת הצעת המחיר? את רכיבי העיצוב מחדש והעיצוב. היא צריכה להיות כתובה כך שתכלול חומרים, את כל בעלי המקצוע כולל קבלני משנה וכמה כסף יש עבור כל אחד מהם. חשוב ללכת לקניות עם המעצב – כך תדעו מה הוא מתכנן לכם.

כדאי ללכת כדי לראות שאכן לא חורגים מהתקציב, אבל גם כדי לעמוד על התהליך מקרוב, ללמוד ולראות שהדברים שקונים לכם לטעמכם. זה כולל הכל: שטיחים, תאורה, פרקט, כלים סניטריים, ארונות, מקלעות קש – ועד טפטים, עיטורים, צבע, מראות לחדר הרחצה, תמונות ומה לא?

משמעויות הקצאת לוח זמנים מדויק

חשוב להגדיר את לוח הזמנים כדי שלא תגררו את הסיפור הזה שנים. הצעת המחיר כוללת גם את הזמנים ואין סיבה שבעלי המקצוע השונים יגררו את זה כי "נכנסות להם עוד עבודות באמצע".

זו בעיה שלהם ולא שלכם, הזמן שלכם שווה כסף – ולכן כל איחור צריך לעלות למעצב והשיפוצניק כסף. התחייבות לזמן ארוך מדי אינה טובה, אך גם התחייבות לזמן קצר מדי היא מוזרה – ועליכם לשים לב לכך. קצר מדי = חאפר, רשלני וחפיפניקי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עמית רוזן


 


מאמרים נוספים מאת עמית רוזן
 
אחסון אתרי מג'נטו: כל מה שצריך לדעת
מג'נטו הצליחה ליצור לעצמה שם בעולם מערכות הניהול לחנויות מקוונות במערכת פתוחה. אחד מהמאפיינים החזקים שלה היא היכולת לשנות את תצורת התוכנה בשימוש מודולים אשר נותנים לכם יותר שליטה וללקוחות שלכם יותר אפשרויות. לדעת מה לחפש עבור אחסון אתר המג'נטו שלכם זה קריטי במיוחד.

כלים מתקדמים לביצוע פעולות ניקיון מורכבות
המקום בו אנו מתגוררים, עובדים או מבקרים חייב, כמובן, להיות הנקי ביותר האפשרי. הבעיה היא שבמספר לא מבוטל של מקרים, ההיפך הוא הנכון. מצבים מגוונים משנים את חוקי המשחק, ומצריכים, כדרך התמודדות כמעט יחידה, שימוש בכלים, במכונות ובמכשירים מתקדמים. לפניכם מספר תרחישים המצריכים ניקיון שכזה, ופירוט על הדרכים באמצעותן ניתן להחזיר את המצב לקדמותו.

ציפוי אמבטיה- פתרון יעיל ואיכותי לחידוש האמבטיה הקיימת
22/07/15 | שיפוצים
באמצעות ציפוי אמבטיה ניתן לחדש אותה בקלות ובמחיר זול, ניתן לבחור בין ציפוי כללי של כל האמבטיה או תיקון נקודתי. כמו כן, אם אין לכם אמבטיה בבית אך האגנית של המקלחון סובלת משחיקה, משריטות ומקילופי צבע גם כאן ניתן לבצע חידוש באמצעות ציפוי אגנית בחומרים מיוחדים ועמידים.

עיצוב דירות מחדש: איך לעבור את התהליך בשלום
עיצוב דירות מחדש צריך להיעשות בצורה מתוכננת ומסודרת. חשוב שכל צד בעסקה ידע את האחריות שלו בעבודה – עיצוב דירות אחראי חוסך כאב ראש. מאמר המרכז בעיות נפוצות בהם אתם עלולים להיתקל במהלך התהליך הנפוץ. מומלץ לקרוא.

טיפול בהצפה: כך מתמודדים עם נזקי המים
ישראל אינה המדינה הגשומה ביותר שניתן למצוא בכדור הארץ. ועדיין, בלא מעט ימים לאורך השנה יורדים בה כמויות גשמים מרשימות. כאשר מלווה לכך מערכת ניקוז שאינה מושלמת, בלשון המעטה, סכנת ההצפה הופכת למוחשית יותר ויותר. אז כיצד מתבצע כיום טיפול בהצפה? מדוע יש צורך בפיתרון מיידי? ומיהם הגורמים שלוקחים על עצמם את המשימה?

טיפוח וקוסמטיקה – מאיפה להתחיל?
טיפוח וקוסמטיקה היו בעבר מנת חלקן של הנשים אך כיום גם לגברים יש מודעות רחבה לגבי טיפוח הגוף שלהם וחשיבות למראה שלהם. עולם הטיפוח והקוסמטיקה מכיל מידע רב על סוגים של מוצרים, האופן שבו משתמשים בהם והבחירה במוצר המתאים לכל אחד ואחד. מידע זה הוא רב שנים והחל עוד משימוש בחומרים טבעיים ששימשו לבישום, טיפוח העור והחדרת לחות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI