דף הבית חינוך ולימודים לימודי תעודה ומקצוע הנדסאי חשמל
הנדסאי חשמל
הדס כהן 10/01/16 |  צפיות: 11184

בלמדכם לתואר הנדסאי חשמל גם אתם תזכו לתכנן, לתחזק ולתפעל מערכות לייצור והנעה על ידי חשמל, תכירו מקרוב מערכות בקרה לזרם החשמל, ותזכו להכיר יישומי מחשב רלוונטיים לחשמלאים. בהכשרה, נעבוד הרבה עם רכיבי אלקטרוניקה בהם משתמשים במפעלים שימוש תכוף. הכשרה זו מציבה אתכם ביתרון על עמיתיכם – שכן בסופה תצאו גם חשמלאים וגם הנדסאים. בכך, אתם גם לומדים מקצוע וגם יש לכם סמכות של הנדסאי לאשר פרויקטים בענף החשמל, ולפקח עליהם.

עבודה כהנדסאי חשמל

הנדסאי חשמל שקיבל את הכשרתו במכללות אורט יוכל לעבוד במערכות חשמל מורכבות במקום עבודה שכיר בתעשייה: מוסדות גדולים, מפעלים, מתקנים לייצור חשמל בהספק קטן או גדול. העבודה שתמצאו תיתכן גם במגזר הציבורי וגם במגזר הפרטי.

קבלה למסלול הנדסאות חשמל

ציון עובר ב- 3 יחידות מתמטיקה, ציון עובר ב- 3 יחידות אנגלית, ציון עובר ב- 2 יחידות בעברית. בוגרי המכינה הטכנולוגית רשאי-קבלה.

סילבוס

ניתן לבחור בסילבוס בוקר או סילבוס ערב.

סילבוס בוקר: לומדים בימים א'-ה' ימים ארוכים. סיום ההכשרה כעבור שנתיים.

סילבוס ערב: לומדים בימים א'-ו' ערבים קצרים. סיום ההכשרה כעבור 3 שנים.

ניתן לממש את ההכשרה במכללות "אורט" בערים הבאות

להכשרה זו ניתן ללמוד באורט כרמיאל, אורט קריית ביאליק, אורט נתניה, אורט תל אביב, אורט רחובות ואורט ירושלים.

המבחנים בסיום המסלול

· מבחנים פנימיים של המכללה.

· מבחני מה"ט.

· פרויקט גמר בתחום החשמל

מי רשאי לתעודת סוף מסלול? באיזו תעודה מדובר, ומה היא מקנה?

את התעודה יקבל מי שעבר את כל מבחניה הפנימיים של המכללה, צלח את מבחני מה"ט והגיש את פרויקט סוף המסלול. התעודה היא תעודת הנדסאי. עבדתם שנה בתחום החשמל מרגע סיום המסלול? תהיו זכאים לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך.

הנדסאים של אורט עושים קריירה בסיום הלימודים - לחץ הקרייריסטים של אורט לפרטים נוספים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI