דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות מחמד אילוף כלבים - צעדים לאילוף גורים
אילוף כלבים - צעדים לאילוף גורים
שי בר 30/11/09 |  צפיות: 3962

כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף כלבים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

•1.      יש להתהלך עם הכלב ברחבי הבית ודרך דלתות כאשר אתם הראשונים לצעוד והוא מאחוריכם. תמיד במעברי דלתות היו הראשונים לחצות. בשביל כלבים תמיד ראש השבט הוא בעל הזכות הראשונה.

•2.      תמיד תאכלו ראשונים כאשר הכלב מודע לכך שאתם אוכלים, ורק לאחר מכן האכילו את כלבכם.

•3.      אם הכלב חוסם לכם את המעבר דאגו לכך שהוא יזוז, לעולם אל תעקפו אותו או תדרסו אותו. כלבים צייתנים תמיד זזים הצידה כדי שהמנהיג יעבור.

•4.      כאשר אתם חוזרים הביתה מהעבודה או מכל מקום אחר וכלבכם לא ניגש לקבל אתכם לברכה, התעלמו ממנו. לעולם אל תרוצו לכיוונו באותה עת, זה יגרום לו להרגיש כזכר השולט בבית.

•5.      כדי שהכלב ייגש אליכם תקראו לו, אל תיגשו אתם אליו. בשמו תקראו לו כשהוא טוב, אם עשה דבר רע תקראו לו בשם: כלב רע. כשהוא ניגש אליכם העניקו לו פרס כלשהו, זה יכול להיות ליטוף, משחק או ממתק. קבל פרס לכלבים ברגע שהם מצייתים לבעליהם מעודד אותם להמשיך בהתנהגות צייתנית.

•6.      בעת משחק עם הכלב תמיד דאגו לכך שאתם אלו שמחזיקים את הצעצוע אחרונים ואז הניפו את הצעצוע אל על.
אם אין ברשותכם צעצועים ישנים או חפצים שאינכם זקוקים, כדי לאפשר לכלב לשחק ולחזק את שיניו, ניתן ואף מומלץ לרכוש צעצועים לכלבים. תמצאו אותם בכל חנות חיות. צעצועים אלו נועדו במיוחד לכלבים כך שאין חשש לנזק בריאותי לכלב.

•7.      אל תרשו לכלבים לישון עמכם באותה מיטה. גורי כלבים יתרגלו לכך שהם שווים עמכם בדרגה.

•8.      תרגל עם גור הכלבים ישיבה ושכיבה כאשר אתה דוחף אותו בעדינות לשבת או לשכב על הצד ובו בזמן מלטף אותו ומגרד לו מאחורי האוזניים, כלבים כך מרגישים שהפעולה היא נעימה וחיובית עד שהוא יתרגל לעשות זאת לבד. אפשר כמובן להוסיף מילת פקודה לכך, כמו ארצה וכיוצא בזה.

•9.      כאשר הכלב מתנהג בצורה רעה פעל והענש אותו רק באותו הרגע, אל תהסס ואז לאחר דקות ארוכות תפעל כנגד זה. הכלב יבין אותך רק כאשר אתה מעניש אותו באותו הרגע שהוא לא פעל כשורה, רק כך הוא יקשר את פעולותיו לתגמול הרע וישפר דרכיו.

•10.  יש להרגיל את הכלב שאתם יכולים לקחת לו חפצים בכל עת וכאוות נפשכם. עשו זאת כאשר את מרגילים אותו לידיים שלכם כאשר הוא אוכל זאת על ידי הוספת ממתקים ומשחקים כאשר הוא אוכל והידיים שלכם נוגעות בצלחת האוכל וקרובות לפניו כשהוא אוכל. כאשר אתם לוקחים ממנו חפצים עשו זאת בהתחלה בעזרת החלפת החפצים בממתקים ומשחקים אחרים ואט אט הפסיקו עם ההחלפה ופשוט תיקחו. כלבים מתרגלים לכך.

•11.  גורי כלבים רבים מפתחים בעיית לעיסה ואכילה של כל דבר הנקרה בדרכם. על מנת לפתור בעיה די מציקה זו ( אם נמאס לכם לקנות כל שבוע נעליים חדשות ) ישנן שתי שיטות.
או שתסגרו לגור הכלבים את הפה בעדינות בכל עת שהוא לועס משהו שלא שייך לו.
או שתניחו במקפיא זוג גרביים ולאחר ההקפאה תתנו לכלבכם ללעוס.

•12.  רצועת חזה לכלבים עדיפה על רצועת צוואר. כלבים ובעלי חיים אחרים תמיד תוקפים ונושכים לכיוון הצוואר וכאשר כלב מרגיש לחץ על הצוואר עקב חגורת חנק או רצועה הדוקה מידי הוא מיד נכנס למצב של התגוננות מה שיקשה על האילוף והשליטה בכלב.

•13.  תמיד השתמשו בשם של הכלב בכל תחילת משפט ופקודה שאתם מפנים אליו.

•14.  והכי חשוב כמובן, הרבה סבלנות, חום ואהבה. אלו תכונות בסיסיות שניתן לחזק על ידי אימון ולמידה בקורס מאלפי כלבים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שי בר

רייט קליק, מומחה SEO, קידום אתרים במנועי חיפוש.

בן 30, מנהל מחלקת קידום אתרים ברייט קליק, חברת בניית אתרים ושירותי אינטרנט.

שירותי הקידום של רייט קליק פועלים בעיקר בתחום מנועי החיפוש בתוצאות טבעיות ולא ממומנות על מנת לאפשר לגולשים להגיע לאתר החדש בצורה טבעית ולא דרך פרסומות. לפעמים כדאי לשלב מספר שיטות שיווק יחד על מנת ליצור אפקט מהיר.

שירות הקידום כולל מחקר מקיף של מילות מפתח, ניתוח מתחרים ברשת וביצוע פעולות טכניות ושיווקיות על מנת לאפשר לאתר להנות ממירב הגולשים. 


מאמרים נוספים מאת שי בר
 
מחזור אלומיניום
אלומיניום הינה מתכת מהנפוצות והשמישות ביותר בתעשייה. אנו משתמשים ונתקלים בה מידי יום גם בלי לשים לב לכך. מחזור אלומיניום בימים אלו הוא חשוב מעין כמוהו על מנת שבעתיד יהיה מספיק לכולם מן המתכת המועילה הזו ושהעולם לא ימצא את עצמו עם מחסור באלומיניום.

טיפול בחרדות לפני בחינות
להיות סטודנט בארץ בשנים האחרונות זה לא ממש הליכה למכולת. לא מספיק הקושי והנטל שבלימודים אקדמאיים אינטנסיביים הסטודנט הישראלי צריך להתמודד עם בעיות כלכליות, מילואים, שביתות ועליית שכר הלימוד. כל הלחץ בסופו של דבר מתנקז אל שעת השין, תקופת המבחנים. רוב הסטודנטים בתקופה זו מפתחים רמה מסוימת של חרדות וכאשר חרדה זו גורמת לכישלון בבחינה זו כבר בעיה. אז איך בעצם מתמודדים ודואגים לטיפול נכון בחרדות לפני ובזמן הבחינה?!

מתכון לחנוכה - קרוקטים
מתכון מיוחד לחנוכה, מתכון כדורי קרוקטים. כדורי פירה מטוגנים ומצופים בפירורי לחם. הכדורים יוצאים רותחים מהשמן ושומרים על חום פנימי הרבה זמן. יש להיזהר מאד מלתת "ביס" ועדיף לחתוך עם סכין ולתת לכדורים להצטנן מעט לפני האכילה.

אילוף כלבים - צעדים לאילוף גורים
30/11/09 | חיות מחמד
כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

סוגי קדיש ביהדות
30/11/09 | דתות
קדיש הוא קטע חשוב ומרכזי בתפילה בציבור היהודי בדומה ל"קדושה", הנאמרת בתפילת שמונה עשרה. במקורו נאמר הקדיש לאחר לימוד אגדה, אך בהדרגה נכנס לתפילות הציבור בבתי הכנסת. הקדיש משולב בד"כ בסוף כל סוג תפילה. בתחילת ימי הביניים הקדיש תפס מקום בתפילות אבלים ובאזכרות למתים, המנהג לקרוא קדיש למת הפך לנפוץ מאוד עד עצם היום הזה.

בישול ביתי לכלבים
29/10/09 | חיות בית
רבים מבעלי הכלבים בימינו מתלבטים באיזה מזון כלבים להאכיל את יקיריהם על ארבע. וטרינרים רבים המליצו בעבר להישאר עם מזון כלבים יבש ולעתים לנסות ולגוון במזון רטוב מפחית שימורים, בטענה שכך נספק לכלב את כל אבות המזון הנחוצים לו ובכמויות מתאימות. כיום הדברים כבר השתנו וקיימים לא מעט בעלי מקצוע הממליצים על בישול ביתי לחיות באופן כללי ולכלבים בפרט. בעלי כלבים רבים מדווחים כי בישול ביתי לחיות והפסקת האכלתם במזון יבש ותעשייתי פתרו את בעיות העיכול של הכלבים שלהם וגרמו להם להראות יותר חיוניות ומרץ.

בחירת אולם אירועים
החיים של כולנו שזורים בשלל שמחות, כנסים, אירועים ומסיבות. בכל פעם שאנו מגיעים לתכנון האירוע הבא, בין אם מדובר בחתונה, יום הולדת או כנס עסקי, הזיעה הקרה מתחילה לבצבץ, לחץ הדם מרקיע שחקים והציפורניים נכססות עד הבשר... אבל למה בעצם? אז לפני שלוקחים שני וואליום, תנו לנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולקבוע מספר פרמטרים חשובים שחשוב להתעכב עליהם בבחירת אולם אירועים:

השכרת משרדים במרכז
28/10/09 | נדל"ן
בעת הקמת עסק חדש או שינוי מיקומו של עסק קיים, המיקום הפיזי של המשרד מהווה נדבך חשוב ביותר בתהליך. משרדים להשכרה נמצאים בכל עיר ובכל אזור. יש משרדים זולים ומרוחקים, יש יקרים ויוקרתיים וכרגיל, יש גם לפעמים מציאות. אז איך בעצם מוצאים משרד להשכרה שיענה על כל הדרישות?

עבודות יד, ריהוט וציורים
27/10/09 | אמנות
רהיטים, ציורים ומוצרים נוספים לבית ניתן למצוא בקלות בחנויות הגדולות והמפורסמות, בשפע ובמחירים נוחים לכל נפש. כולם מכירים את החנויות הללו, מבחר ענק, מחירים סבירים ובד"כ אפשר למצוא אותם בכל עיר. למרות כל היתרונות הללו, אנשים רבים מעדיפים רהיטים, ציורים ומוצרים נוספים העשויים עבודות יד. מדוע? כי זה לא מיוצר בייצור תעשייתי ומנוכר, זה ייחודי, אומנותי, ומעודד אמנים ליצור ולהמשיך את עבודתם.

צילום אירועים
21/10/09 | צילום
אירוע חשוב כמו חתונה או בר מצווה הוא משהו שמתכוננים אליו שבועות ואף חודשים מראש, מוציאים הון עתק על לבוש, אוכל, מוזיקה ואולם וכל זאת בשביל ערב אחד בלבד שנגמר כעבור כמה שעות ולא נשאר ממנו דבר מלבד זיכרון מתוק. האמת היא שהדברים היחידים שנשארים לנו לאחר האירוע, מלבד החוויה החרוטה בזיכרון, אלו הן התמונות של האירוע וצילומי הוידיאו. בשל כך, צילום אירועים הינו פקטור שחייבים להתייחס אליו ברצינות. בחירת הצלם המתאים הינה מלאכה שיש לה השלכות רציניות על הזיכרון שיישאר לכם ולצאצאיכם מהערב.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI