דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה טיפול בחרדות לפני בחינות
טיפול בחרדות לפני בחינות
שי בר 28/12/09 |  צפיות: 4191

להיות סטודנט בארץ בשנים האחרונות זה לא ממש הליכה למכולת. לא מספיק הקושי והנטל שבלימודים אקדמאיים אינטנסיביים הסטודנט הישראלי צריך להתמודד עם בעיות כלכליות, מילואים, שביתות ועליית שכר הלימוד. כל הלחץ בסופו של דבר מתנקז אל שעת השין, תקופת המבחנים.
רוב הסטודנטים בתקופה זו מפתחים רמה מסוימת של חרדות וכאשר חרדה זו גורמת לכישלון בבחינה זו כבר בעיה. אז איך בעצם מתמודדים ודואגים לטיפול נכון בחרדות לפני ובזמן הבחינה?!

בניית ביטחון על ידי כמה הכנות כלליות:

1.      סקירת המצב האישי, הלימודי, ידע וכישורים לימודיים.

2.      לא להתבייש וללכת לפגישה עם יועצים אקדמיים או לעיין במדריכים של המוסד האקדמי בנושא של חרדות והכנות לקראת הבחינות.

3.      פיתוח הרגלי למידה טובים וניהול זמן נכון כך שישתלב טוב עם העבודה, מטלות ושעות הפנאי שלכם.

4.      ארגון החומר הדרוש ללמידה, לא להיבהל מכמות החומר הלימודי ולצמצמו רק לכמות הנדרשת ללמידה למבחן.

5.      לא להילחץ מהצלחה של סטודנטים אחרים ולא להילחץ מכישלון במבחן מסוים, תמיד יש מועד ב' ובמקרה הגרוע, קורס חוזר. אל תתנו ללחצים האלו להשפיע עליכם בשאר הבחינות.

6.      למד מטעויות העבר, מה הפריע לך בבחינות והכנה לבחינות בעבר.


הכנות לבחינה על מנת להפחית חרדות:

1.      גשו לבחינה עם ביטחון, וזה אומר השתמשו בכל דרך על מנת לעלות את רמת הביטחון העצמי שלכם לפני הבחינה ובכך לבצע טיפול מונע בחרדות הקיימות אצלכם כגון, לדבר עם עצמכם על הבחינה, ללמוד בקבוצה, לבחון עצמכם על בחינות משנים קודמות, ללמוד בספריה וכיוצא בזה.

2.      ארגנו דפי נוסחאות לבחינה וחומר לימודי ממצה.

3.      שעה לפני הבחינה התמקמו בחדר הבחינה במקום נוח ונטול הפרעות מבחינת אור ורעש.

4.      יש להגיע לפחות שעה לפני הבחינה על מנת להגיע ברגיעה ללא לחץ וללא חרדות.

5.      להימנע מלמידה מאומצת רגע לפני הבחינה.

6.      להיכנס למצב רגיעה וריכוז.

7.      להימנע משיחה עם סטודנטים בעלי גישה שלילית ושלא התכוננו ולמדו מספיק לבחינה.

8.      לשלב גם פעילות גופנית בימים אלו. פעילות גופנית עוזרת למוח לעבוד טוב יותר ועוזרת בשינה רגועה.

9.      לילה לפני הבחינה יש לישון כמו שצריך, בשעה נורמאלית, לא ללמוד לילה לפני הבחינה ולגרום לעצמך הפרעות שינה שיפגעו בכושר הלימודי שלך בשעת הבחינה וסתם יכניסו אותך לחרדות.

10.  לא לגשת לבחינה על בטן ריקה אבל כמובן גם לא מלאה מידי. אפשר לנשנש פירות וירקות אשר עוזרים לרגיעה וכמובן להצטייד בחטיף אשר יעזור לכם בשעת הבחינה להוריד מעצמכם לחצים וחרדות אבל לשים לב כי זה לא חטיף עם רמת סוכר גדולה מידי.בשעת הבחינה:

1.      קרא את ההוראות בקפידה.

2.      קח אותו לאט את הזמן, לא למהר החיפזון הוא מן האסון, יש מספיק זמן לבחינה.

3.      לא להיתקע יותר מידי זמן על שאלה אחת, אם אתם נתקלים בשאלה "חושך" המשיכו הלאה.

4.      לא להלחץ, לשנות תנוחות על מנת להירגע ולהתחיל לכתוב משהו זה כבר יבוא לכם לבד אם למדתם ותרגלתם את החומר הלימודי כמו שצריך.

טיפול בחרדות ומתחים בזמן הבחינה:

אתם בשעת הבחינה ולא הצלחתם לפתור אף שאלה?!

1.      להירגע, אתם בשליטה מלאה ויש עוד המון זמן לבחינה, תנשמו עמוק.

2.      לא לחשוב מה יהיה איתכם אחרי הבחינה ולא לפחד על מנת למנוע דיכאון, מתחים וחרדות מיותרים שרק ימנעו מכם כן לחשוב נכון בשעת הבחינה.

3.      עצרו לרגע, עברו שוב על שאלות הבחינה, תשנו גישת מחשבה.

4.      זכרו כי גם אם אתם בכל זאת מרגישים חרדות, דיכאונות, עייפות ומתחים בשעת הבחינה זה לא סוף העולם, להפך הוא הנכון, זה רק אומר שעשיתם מאמצים להגיע לרגע הזה מוכנים ובמיטבכם, קבלו את עצמכם כמו שאתם.
לפעמים חרדות ומתחים משמשים להרצת האדרנלין וכטריגר בשעת בחינה.

לאחר הבחינה:

1.      הכינו רשימה של הפעולות שעזרו ולא עזרו לכם בהפחתת חרדות ומתחים לפני הבחינה וכמובן היצמדו לפעולות שעזרו.

2.      אם עדיין שום דבר לא עוזר, פנה לייעוץ ולהבחנה מקצועית בדיכאון וחרדות. אולי מגיעה לך תוספת זמן לבחינה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שי בר

רייט קליק, מומחה SEO, קידום אתרים במנועי חיפוש.

בן 30, מנהל מחלקת קידום אתרים ברייט קליק, חברת בניית אתרים ושירותי אינטרנט.

שירותי הקידום של רייט קליק פועלים בעיקר בתחום מנועי החיפוש בתוצאות טבעיות ולא ממומנות על מנת לאפשר לגולשים להגיע לאתר החדש בצורה טבעית ולא דרך פרסומות. לפעמים כדאי לשלב מספר שיטות שיווק יחד על מנת ליצור אפקט מהיר.

שירות הקידום כולל מחקר מקיף של מילות מפתח, ניתוח מתחרים ברשת וביצוע פעולות טכניות ושיווקיות על מנת לאפשר לאתר להנות ממירב הגולשים. 


מאמרים נוספים מאת שי בר
 
מחזור אלומיניום
אלומיניום הינה מתכת מהנפוצות והשמישות ביותר בתעשייה. אנו משתמשים ונתקלים בה מידי יום גם בלי לשים לב לכך. מחזור אלומיניום בימים אלו הוא חשוב מעין כמוהו על מנת שבעתיד יהיה מספיק לכולם מן המתכת המועילה הזו ושהעולם לא ימצא את עצמו עם מחסור באלומיניום.

טיפול בחרדות לפני בחינות
להיות סטודנט בארץ בשנים האחרונות זה לא ממש הליכה למכולת. לא מספיק הקושי והנטל שבלימודים אקדמאיים אינטנסיביים הסטודנט הישראלי צריך להתמודד עם בעיות כלכליות, מילואים, שביתות ועליית שכר הלימוד. כל הלחץ בסופו של דבר מתנקז אל שעת השין, תקופת המבחנים. רוב הסטודנטים בתקופה זו מפתחים רמה מסוימת של חרדות וכאשר חרדה זו גורמת לכישלון בבחינה זו כבר בעיה. אז איך בעצם מתמודדים ודואגים לטיפול נכון בחרדות לפני ובזמן הבחינה?!

מתכון לחנוכה - קרוקטים
מתכון מיוחד לחנוכה, מתכון כדורי קרוקטים. כדורי פירה מטוגנים ומצופים בפירורי לחם. הכדורים יוצאים רותחים מהשמן ושומרים על חום פנימי הרבה זמן. יש להיזהר מאד מלתת "ביס" ועדיף לחתוך עם סכין ולתת לכדורים להצטנן מעט לפני האכילה.

אילוף כלבים - צעדים לאילוף גורים
30/11/09 | חיות מחמד
כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

סוגי קדיש ביהדות
30/11/09 | דתות
קדיש הוא קטע חשוב ומרכזי בתפילה בציבור היהודי בדומה ל"קדושה", הנאמרת בתפילת שמונה עשרה. במקורו נאמר הקדיש לאחר לימוד אגדה, אך בהדרגה נכנס לתפילות הציבור בבתי הכנסת. הקדיש משולב בד"כ בסוף כל סוג תפילה. בתחילת ימי הביניים הקדיש תפס מקום בתפילות אבלים ובאזכרות למתים, המנהג לקרוא קדיש למת הפך לנפוץ מאוד עד עצם היום הזה.

בישול ביתי לכלבים
29/10/09 | חיות בית
רבים מבעלי הכלבים בימינו מתלבטים באיזה מזון כלבים להאכיל את יקיריהם על ארבע. וטרינרים רבים המליצו בעבר להישאר עם מזון כלבים יבש ולעתים לנסות ולגוון במזון רטוב מפחית שימורים, בטענה שכך נספק לכלב את כל אבות המזון הנחוצים לו ובכמויות מתאימות. כיום הדברים כבר השתנו וקיימים לא מעט בעלי מקצוע הממליצים על בישול ביתי לחיות באופן כללי ולכלבים בפרט. בעלי כלבים רבים מדווחים כי בישול ביתי לחיות והפסקת האכלתם במזון יבש ותעשייתי פתרו את בעיות העיכול של הכלבים שלהם וגרמו להם להראות יותר חיוניות ומרץ.

בחירת אולם אירועים
החיים של כולנו שזורים בשלל שמחות, כנסים, אירועים ומסיבות. בכל פעם שאנו מגיעים לתכנון האירוע הבא, בין אם מדובר בחתונה, יום הולדת או כנס עסקי, הזיעה הקרה מתחילה לבצבץ, לחץ הדם מרקיע שחקים והציפורניים נכססות עד הבשר... אבל למה בעצם? אז לפני שלוקחים שני וואליום, תנו לנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולקבוע מספר פרמטרים חשובים שחשוב להתעכב עליהם בבחירת אולם אירועים:

השכרת משרדים במרכז
28/10/09 | נדל"ן
בעת הקמת עסק חדש או שינוי מיקומו של עסק קיים, המיקום הפיזי של המשרד מהווה נדבך חשוב ביותר בתהליך. משרדים להשכרה נמצאים בכל עיר ובכל אזור. יש משרדים זולים ומרוחקים, יש יקרים ויוקרתיים וכרגיל, יש גם לפעמים מציאות. אז איך בעצם מוצאים משרד להשכרה שיענה על כל הדרישות?

עבודות יד, ריהוט וציורים
27/10/09 | אמנות
רהיטים, ציורים ומוצרים נוספים לבית ניתן למצוא בקלות בחנויות הגדולות והמפורסמות, בשפע ובמחירים נוחים לכל נפש. כולם מכירים את החנויות הללו, מבחר ענק, מחירים סבירים ובד"כ אפשר למצוא אותם בכל עיר. למרות כל היתרונות הללו, אנשים רבים מעדיפים רהיטים, ציורים ומוצרים נוספים העשויים עבודות יד. מדוע? כי זה לא מיוצר בייצור תעשייתי ומנוכר, זה ייחודי, אומנותי, ומעודד אמנים ליצור ולהמשיך את עבודתם.

צילום אירועים
21/10/09 | צילום
אירוע חשוב כמו חתונה או בר מצווה הוא משהו שמתכוננים אליו שבועות ואף חודשים מראש, מוציאים הון עתק על לבוש, אוכל, מוזיקה ואולם וכל זאת בשביל ערב אחד בלבד שנגמר כעבור כמה שעות ולא נשאר ממנו דבר מלבד זיכרון מתוק. האמת היא שהדברים היחידים שנשארים לנו לאחר האירוע, מלבד החוויה החרוטה בזיכרון, אלו הן התמונות של האירוע וצילומי הוידיאו. בשל כך, צילום אירועים הינו פקטור שחייבים להתייחס אליו ברצינות. בחירת הצלם המתאים הינה מלאכה שיש לה השלכות רציניות על הזיכרון שיישאר לכם ולצאצאיכם מהערב.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI