דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז – ממה הילד שלכם סובל ? אתם יודעים ?
הפרעות קשב וריכוז – ממה הילד שלכם סובל ? אתם יודעים ?
אתי קסנר 30/09/13 |  צפיות: 14344

כאשר היה דניאל בכיתה ב', הוא הרגיש שהוא לא מצליח להתרכז בשיעורים. הוא היה משתעמם בקלות, דבריה של המורה היו מתערבבות בראשו, יוצרות צירופים חסרי משמעות, הוא היה מצייר על השולחן ונענש, יוצא מספר פעמים לשירותים, הולך לשתות מים מספר פעמים ואפילו נרדם. לא פעם העיר אותו הצלצול אשר סימן את סוף השיעור.  חבריו לכיתה היו צוחקים עליו, קוראים לו ה"ליצן המקפץ". דניאל לא אהב את כינויי הגנאי הללו והוא החל להתרחק מחבריו לספסל הלימודים.

באותה השנה, צלצלה המחנכת כמה פעמים אל הוריו של דניאל. לבסוף, החליטו ההורים חסרי האונים לקחת אותו אל שיעורי הוראה מתקנת, אך שם, נאמר להם כי הילד סובל  מחוסר איזון חושי וכי עליו לבצע תהליך אשר נקרה ויסות חושי. המורה אמרה להורים שהויסות החושי יאפשר לדניאל לאזן את חושיו ולאחר שחושיו יתאזנו הוא יוכל ללמוד בצורה יעילה. בצורה זו יהיה ניתן לטפל בבעיה האמיתית שלו, שהיא – הפרעות קשב וריכוז.

הפרעות קשב וריכוז –  תוכנית טיפול אישית וייחודית

המורה ללקויות למידה המליצה להורים לבצע אבחון הפרעות קשב וריכוז במרכז הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון. כמובן שההורים המודאגים הגיעו אל אותו המרכז לאחר מספר ימים. בכדי להעניק לדניאל טיפול בהפרעות קשב וריכוז, הוא היה צריך לבצע אבחון. באמצעות האבחון, יכלה המאבחנת לזהות מה מפריע לדניאל להשתמש בחושים שלו בצורה מלאה. לאחר האבחון, התחיל דניאל לרכוש כלים ללמידה נכונה. השיטות והכלים שלמד הותאמו לו באופן אישי. לאחר זמן מה אוזנו הפרעות הקשב והריכוז שלו ויכולות הלמידה שלו התפתחו. בכדי לסייע לדניאל ללמוד, היה צריך לחזק את ביטחונו העצמי, לכן, חיזקו אותו הוריו באמצעות מקורות שלא היו קשורים ללימודים, הם קנו לו כלב, רשמו אותו לחוג כדורגל ונהנו ללכת איתו לסרטים.

ללמוד בדרך שלכם –  כי כל אחד יכול להצליח

באמצעות הטיפול היעיל והשיטתי, הצליח דניאל לסיים את לימודי כיתה ב' בהצלחה. כיתה ג' נראתה כבר אחרת לגמרי. דניאל הצליח במבחנים, לא יצא לשירותים כל רבע שעה, התחבר עם ילדי הכיתה ונהנה ללמוד דברים חדשים.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף לגבי המרכז שלנו, הניסיון המקצועי שלנו, צוות המאבחנים והמורים אשר עובדים אצלנו, שיטת הויסות החושי, טכניקות הלמידה או במידה ויש לכם שאלות לגבי הפרעות קשב וריכוז, תוכלו ליצור קשר באמצעות הטלפון. נוסף על כך, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ונציג מטעם המרכז יחזור אליכם בהקדם האפשרי ויענה על כל השאלות שלכם בהרחבה וסבלנות. חשוב להעניק לילד את הטיפול כאשר הוא עוד צעיר. בצורה זו, הוא יוכל לגדול ולהיות אדם בוגר, עצמאי ובעל ביטחון עצמי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אתי קסנר

גלגל הצלה,

נוצר ע"י אתי קסטנר, מומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים

בראשון לציון. 


מאמרים נוספים מאת אתי קסנר
 
הפרעות קשב וריכוז – ממה הילד שלכם סובל ? אתם יודעים ?
הפרעות קשב וריכוז – לטפל בשורש הבעיה בצורה הנכונה והיעילה ביותר

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – לשים לב למצבו של הילד ולהגיש עזרה במהירות
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – לשבור את מעגל ההרס וחוסר ההצלחה

הוראה מתקנת – מתי התחילו להיעזר בשיטת ההוראה המתקנת ?
הוראה מתקנת - למה חשוב לאפשר לכמה שיותר אנשים לרכוש השכלה ?

הוראה מתקנת – לממש את הפוטנציאל האישי
הוראה מתקנת – איך נוסד המכון

הוראה מתקנת - תקן אותי אם אני טועה
הוראה מתקנת - הכנה לחיים הבוגרים

זיהוי הפרעות קשב וריכוז בגיל הרך
שובבות של ילדים או הפרעות קשב וריכוז – איך מבחינים בין השניים?

לקויות למידה- אז מה?
לקויות למידה- אבחן וטפל עוד היום מכירים את זה שהילד שלכם חוזר הביתה בשעה שתיים, זורק את התיק והמעיל על הרצפה ומייד מתיישב על המחשב עד שאתם קוראים לו לאכול?

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- משפחה וחברים
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון - מה יהיה עם מושיקו? מושיקו נולד למשפחה חסרת אמצעים. אחיו הגדול היה בחור מבריק מאין כמוהו, הוא היה מצוין במתמטיקה, פתר תרגילים במהירות ואף עזר לאחרים. כמו כן, היה אחיו הגדול שחקן כדורגל מעולה ומקובל מבחינה חברתית.

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – להפוך את הדרכים העקלקלות לקלות
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- ללמוד בדרך הישרה שלך קיימות אינטליגנציות שונות, ביניהן: אינטליגנציה לוגית מתמטית, אינטליגנציה לשונית, אינטליגנציה מוסיקלית, אינטליגנציה מרחבית, אינטליגנציה גופנית- תנועתית, אינטליגנציה בן- בן אישית, אינטליגנציה תוך- אישית ואינטליגנציה נטורליסטית. ייתכן כמובן כי קיימות עוד. מה עשויה מערכת החינוך להבין מכל אלו? מערכת החינוך עשויה להבין כי כל התלמידים שונים זה מזה ולכל אחד צורת החשיבה אשר אופיינית לו.

מהן הפרעות קשב וריכוז?
קיים מידע רב על תופעה הזו של קשב וריכוז המסתובב ברשת שכבר קשה לדעת האם המידע מדויק ועד כמה. הפרעות קשב וריכוז (ADHD) היא תופעה השנויה במחלוקת
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI