דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר כאב גב - למה זה קורה?
כאב גב - למה זה קורה?
סנונית שירותי תוכן 04/03/13 |  צפיות: 2158

 

אם אתם סובלים מבעיות של כאב גב - יתכן שהסיבה לכך נעוצה במקום שלא חשבתם עליו: שולחן העבודה שלכם.

אנשים רבים עובדים שעות ארוכות ביום מול המחשב, בישיבה. הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שהגב שלנו לא עובד קשה ואינו נושא בעומסים בזמן הישיבה, אבל זו אינה האמת. ישיבה ממושכת מול מחשב גורמת לעומסים על הגב ויכולה לגרום לבעיות של כאב גב – רציניים מאוד.

כאב גב בעבודה מול מחשב

הגוף שלנו מתאמץ בזמן שאנו עובדים: השכמות, הגב התחתון – כולם עובדים קשה. זו אמנם לא אותו סוג עבודה כמו הרמה של משא כבד, אבל גם מאמצים קטנים הנמשכים לאורך זמן גורמים לעומס ולכאבים.

כדי לצמצם את רמת הכאבים ישנם מספר כללים שמומלץ לעקוב אחריהם. החשוב שבהם הוא לעבוד בצורה נכונה: לשבת זקוף, במרחק של כזרוע מהמסך, כאשר המסך בגובה העיניים וטיפה נמוך מכך. בנוסף, מומלץ אם אתם נמוכים להיעזר בהדום לרגליים ולשבת כך שהרגליים נמצאות עם תמיכה כל העת. בנוסף, חשוב לבחור כיסא ארגונומי נוח שמספק לכם תמיכה לגב ומאפשר לכם לנוע בקלות ולעבוד במספר תנוחות.

כאב גב – טיפים להקלה

כמו כן, חשוב מאוד להקפיד לבצע הפסקות רבות לאורך יום העבודה ולא לעבוד יותר מחצי שעה רצוף, כאשר על כל כחצי שעת עבודה מומלץ לקחת בערך כ- 5 דקות של הפסקה. בזמן ההפסקה כדאי לנוע, לחלץ עצמות ולהזרים מחדש את הדם בגוף. גם בזמן הישיבה מומלץ לבצע תרגילי מתיחה ולהניע את הכתפיים, את הזרועות ואת הראש כדי לשחרר את הלחצים.

אם אתם נוטים לסבול מכאבים לפני העבודה ואחריה כדאי להקדיש גם מספר דקות לחימום ולהרפייה לפני תחילת יום העבודה ובסיומו.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית שירותי תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית שירותי תוכן
 
ניתוח החלפת מפרק ברך
אם אתם סובלים מכאבים ממושכים ועזים בברך ואם אתם בגיל חמישים ומעלה, יתכן ששווה לכם לשקול לבצע ניתוח לפתרון הבעיה.

סדנאות לחברות
חברות רבות מחפשות דרכים להעשיר את העובדים שלהן, לתרום להם ידע וכל זאת מבלי להעיק ותוך שימוש באירועים שמשאירים רושם חיובי וגורמים לעובדים גם הנאה.

אופציות השקעה
31/03/13 | בורסת ת"א
רוצים להשקיע בשוק ההון, אבל אין לכם כוח וזמן להעמיק בקריאה של דוחות ובמעקב אחר כל אתרי החדשות הכלכליים?

כאב בברך
25/03/13 | רפואה
אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר היא כאב בברך. על פי מספר מחקרים שנערכו בקרב אנשים מבוגרים בגילאי 60 ומעלה, כאבי ברכיים תוקפים יותר משישים אחוזים מהאוכלוסייה.

אופציות דיגיטליות - מה זה אומר
24/03/13 | בורסת ת"א
אם אתם מחפשים דרך קלה ופשוטה באופן יחסי להשקיע בשוק ההון ולהרוויח (או לפחות לנסות להרוויח) סכומי כסף גדולים, אתם יכולים לנסות ולעשות זאת באמצעות כלי השקעות שנקרא אופציות בינאריות או אופציות דיגיטליות.

כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
19/03/13 | חיות בית
כלב חדש שמגיע הביתה הוא כמו ילד קטן שמצטרף לחיק המשפחה. וכמו עם תינוק חדש, גם כאן ישנם תמיד חבלי לידה שצריך לעבור על מנת שתוכלו להתרגל אחד לשני.

איטריידר - שווה להכיר
10/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים כלי השקעה פשוט וקל להבנה שמתאים לכל אחד ויכול לאפשר למשקיעים לרשום רווחים גדולים תוך זמן קצר – שווה לכם להכיר את הכלי שנקרא השקעה באופציות בינאריות.

כאב גב - למה זה קורה?
אם אתם סובלים מבעיות של כאב גב - יתכן שהסיבה לכך נעוצה במקום שלא חשבתם עליו: שולחן העבודה שלכם.

חיזוק ברכיים
כאבי ברכיים הם מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. חלק מהאנשים סובלים מבעיות של כאבי ברכיים בשל פציעות או תאונות שהתרחשו בזמן של עיסוק ספורטיבי כזה או אחר, אחרים סובלים מפציעות שנגרמו בשל תאונות דרכים או נפילות

מידע על אופציות בינאריות
03/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים דרך לא מסובכת להשקיע בשוק ההון מהבית, שווה לכם להכיר את אחת משיטות ההשקעה הפופולריות ביותר בשנים האחרונות: השקעה באמצעות קנייה של אופציות בינאריות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI