דף הבית רפואה ובריאות רפואה כאב בברך
כאב בברך
סנונית שירותי תוכן 25/03/13 |  צפיות: 1957

אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר היא כאב בברך. על פי מספר מחקרים שנערכו בקרב אנשים מבוגרים בגילאי 60 ומעלה, כאבי ברכיים תוקפים יותר משישים אחוזים מהאוכלוסייה.

בגילאים צעירים יותר האנשים שנוטים לסבול מכאבי ברכיים הם אלה שעסקו בפעילות ספורטיבית מאומצת או מי שנפגעו בתאונות כלשהן שגרמו להם לנזקים בברכיים. עם זאת גם אנשים אחרים עלולים לסבול מבעיות של כאבים בברך בשל מחלות שונות ונטייה גנטית.

הסיבה העיקרית שגורמת לבעיות של כאב בברך היא פשוטה ומוכרת. העומס הרב אשר מוטל על הברכיים לאורך השנים מצטבר. הסחוסים אשר מגנים על העצמות שבברך נשחקים, ובאזור הברכיים נוצרות דלקות חוזרות ונשנות. הדלקות הללו גורמות לכאבים והכאבים גורמים למערכת השרירים שבאזור לפעול בצורה פגומה.

אחת מדרכי הפעולה הפגומות האלה, וזו אשר נפוצה ביותר, היא הנטייה של השרירים להתכווץ על מנת להגן על האזור. התכווצות זו גורמת בסופו של דבר לשינוי תבניות התנועה הרגילות של האדם, גורמת לצליעה, לעומסים לא שווים על הרגליים, ובסופו של דבר רק מגביר את העומסים על האזורים הפגועים ואת הסיכויים לכאבים.

ברוב המקרים הכאבים אותם חשים הלוקים בכאבי ברכיים כרוניים הנם כאבים שניתן לחיות איתם ולהתמודד איתם בעזרת שילוב של כדורים אנטי דלקתיים, מנוחה, שימוש בקרח קר בזמן של התקפים, כאשר כל זאת מגיע לצד טיפול פיזיותרפי שנועדה לחזק את השרירים וללמד את הפציינט כיצד להניע את גופו בצורה נכונה. עם זאת במקרים שבהם מדובר בכאבים עזים בתדירות גבוהה במיוחד, לעתים אין מנוס מפנייה לפתרון כירורגי, כאשר הפתרון המקובל הוא ניתוח להחלפת המפרק.

בניתוח הזה מחליפים את מפרק הברך במפרק מלאכותי, והמפרק המלאכותי נשאר בגוף למשך כחמש עשרה שנה בממוצע. אחוזי ההצלחה של הניתוחים הללו גבוהים מאוד וברוב המקרים מי שעובר אותם מצליח לחזור לפעילות תקינה ורמת הכאבים שהוא חש יורדת בצורה משמעותית. עם זאת, בשל אורך החיים המוגבל של המפרק, מקובל לעשות אותו רק בגילאים מבוגרים יחסית. כמו כן יש לזכור שכמו בכל ניתוח, גם בניתוח מסוג זה קיימים סיכונים לזיהומים לצד סיכונים נוספים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית שירותי תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית שירותי תוכן
 
ניתוח החלפת מפרק ברך
אם אתם סובלים מכאבים ממושכים ועזים בברך ואם אתם בגיל חמישים ומעלה, יתכן ששווה לכם לשקול לבצע ניתוח לפתרון הבעיה.

סדנאות לחברות
חברות רבות מחפשות דרכים להעשיר את העובדים שלהן, לתרום להם ידע וכל זאת מבלי להעיק ותוך שימוש באירועים שמשאירים רושם חיובי וגורמים לעובדים גם הנאה.

אופציות השקעה
31/03/13 | בורסת ת"א
רוצים להשקיע בשוק ההון, אבל אין לכם כוח וזמן להעמיק בקריאה של דוחות ובמעקב אחר כל אתרי החדשות הכלכליים?

כאב בברך
25/03/13 | רפואה
אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר היא כאב בברך. על פי מספר מחקרים שנערכו בקרב אנשים מבוגרים בגילאי 60 ומעלה, כאבי ברכיים תוקפים יותר משישים אחוזים מהאוכלוסייה.

אופציות דיגיטליות - מה זה אומר
24/03/13 | בורסת ת"א
אם אתם מחפשים דרך קלה ופשוטה באופן יחסי להשקיע בשוק ההון ולהרוויח (או לפחות לנסות להרוויח) סכומי כסף גדולים, אתם יכולים לנסות ולעשות זאת באמצעות כלי השקעות שנקרא אופציות בינאריות או אופציות דיגיטליות.

כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
19/03/13 | חיות בית
כלב חדש שמגיע הביתה הוא כמו ילד קטן שמצטרף לחיק המשפחה. וכמו עם תינוק חדש, גם כאן ישנם תמיד חבלי לידה שצריך לעבור על מנת שתוכלו להתרגל אחד לשני.

איטריידר - שווה להכיר
10/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים כלי השקעה פשוט וקל להבנה שמתאים לכל אחד ויכול לאפשר למשקיעים לרשום רווחים גדולים תוך זמן קצר – שווה לכם להכיר את הכלי שנקרא השקעה באופציות בינאריות.

כאב גב - למה זה קורה?
אם אתם סובלים מבעיות של כאב גב - יתכן שהסיבה לכך נעוצה במקום שלא חשבתם עליו: שולחן העבודה שלכם.

חיזוק ברכיים
כאבי ברכיים הם מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. חלק מהאנשים סובלים מבעיות של כאבי ברכיים בשל פציעות או תאונות שהתרחשו בזמן של עיסוק ספורטיבי כזה או אחר, אחרים סובלים מפציעות שנגרמו בשל תאונות דרכים או נפילות

מידע על אופציות בינאריות
03/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים דרך לא מסובכת להשקיע בשוק ההון מהבית, שווה לכם להכיר את אחת משיטות ההשקעה הפופולריות ביותר בשנים האחרונות: השקעה באמצעות קנייה של אופציות בינאריות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI