דף הבית רפואה ובריאות בריאות עיניים אירידיולוגיה, רפואת עיניים ומה שביניהם
אירידיולוגיה, רפואת עיניים ומה שביניהם
אלישבע הניג 11/07/10 |  צפיות: 1996

אירידולוגיה עוסקת אמנם בעין, אבל טעות היא לחשוב אירידיולוגיה היא רפואת עיניים, ושכל אירידולוג הוא מרפא עיניים, או כל רופא עיניים הוא אירידיולוג.
ההתבוננות בעין, היא הדבר המשותף לשני בעלי המקצוע – גם הרופא וגם האירידולוג, אך הממצאים שכל אחד ימצא הם אחרים.

רופא העיניים לא ייחס חשיבות לצבע העין. לעומתו, אירידיולוגיה, או המאבחן האירידולוגי  ידעו להסביר את הקשר שבין צבע העין והמשמעות בהיבט הבריאותי המקיף.

לדוגמא: רופא העיניים לא יגדיר ויסווג את העין הכחולה כעין לימפטית, ולא יקשר אותה עם בעיות כמו אלרגייה, חולשה במערכת החיסון ועוד. העוסקים באירידולוגיה ירחיקו לכת, וגם ימיינו את העין הכחולה לחמש קבוצות – חמש קונסטיטוציות שונות, כאשר לכל קונסטיטוציה המאפיין המיוחד לה, על כל ההשלכות המתבקשות להמשך הטיפול וההמלצות.

דבר דומה גם לגבי העין החומה – ההמטוגנית. עוד לא שמעתי רופא עיניים שמסביר את הקשר שבין העין החומה ובעיות בכלי דם או בלוטות יוצרות דם וכו'.
תפקידו של רופא העיניים הוא לגלות ולטפל בבעיות של העיניים בלבד; בכללן בעיות דלקתיות, בעיות של הלחמית, שיפור הראייה, גידולים שונים, מחלות אוטואימוניות, פזילה, קטרקט (ירוד), גלאוקומה (ברקית) והרשימה ארוכה.

תפקידו של העוסק באירידולוגיה – לאבחן בעין כל סימן, כל צבע וכל תג שיחשפו חולשה באיבר, ועלול להביא לידי התפרצות של מחלה כזו או אחרת.
רופא העיניים יטפל נאמנה בדברים נוכחיים של כאן ועכשיו. האירידולוגיה, והמאבחן האירידולוגי יכולים לחשוף מתוך הסתכלות בעין נטיות עתידיות – עד עשרים שנה קדימה.

הזכרתי לעייל את הירוד, שכינויו מוכר יותר בציבור כקטרקט. אדם הסובל מטשטוש או קושי בראייה - מגיע אל רופא העיניים, ולא אחת מסתיימת תלונתו בניתוח פולשני הכולל לרוב גם השתלת עדשה.

אם אני מוצאת במהלך אבחון אירידולוגי סימן מחשיד לקטרקט – אני פועלת במישרין בשני ערוצים: האחד - מחפשת מיידית סימנים למשל בחולשה בכליות, ומציעה את הטיפול ההולם. הערוץ השני - אני נוהגת להפנות גם לבדיקה מקצועית אצל רופא העיניים, ומבקשת מהמטופל שישאל את הרופא גם על מצב הקטרקט, וגם על מקום הימצאותו המדוייקת על הקשתית, כדי לאשש ולחזק את אבחנתי להמשך טיפול נאות.

אירידולוגיה יכולה לחסוך ניתוח או כל פעולה פולשנית אחרת! דוגמאות אין ספור נוספות אני יכולה לציין, בהן הסתכלותו בעין של רופא העיניים והאירידולוג תהייה אחרת ושונה, ובהתאם לכך גם האבחנות הרפואיות. עם זאת, עלי לציין בסיפוק רב את הקשר גם המקצועי שיש לי עם רופא העיניים שלי. מעולם לא היססתי להיוועץ בו בתופעות עיניות שאיני מכירה, ותמיד קיבלתי תשובה עניינית מסבירה ורחבה. מתשובתו יכולתי להבין אם התלונה שייכת לתחום טיפולי, או שעלי להמליץ למטופל לפנות אל רופא העיניים.

אירידולוגיה אינה נוגדת את האופתלמולוגיה ואינה מחליפה אותה! אני מייחלת ליום בו אופתלמולוגים יאמצו לעצמם גם את האירידולוגיה, ובהתבוננות אחת יוכלו אולי גם להציל חיים, ולא רק את העין שדרכה רואים את החיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלישבע הניג

אלישבע הניג עיסוי רפואי (ללא אופי מיני) אבחון אירידולוגי בן גוריון 254, גבעתיים 03-7322668, 054-4657977 www.elisheva.co.il

http://www.facebook.com/ehenig                            

http://www.youtube.com/results?search_query=elishevahenig&aq=f 


מאמרים נוספים מאת אלישבע הניג
 
למה להאמין?
על ההבדל בין אבחון אירידולוגי ואבחונים אחרים

אירידיולוגיה - שאלות שכיחות
ככל שהאירידולוגיה חודרת יותר לתודעת הציבור, כך חוזרות ועולות שאלות קבועות. אף כי אנשים מתחילים לגלות עניין יותר ויותר באירידולוגיה, תמיד יבקשו לברר וממקור ראשון את מה שאינם בטוחים בו עדיין.

אירידיולוגיה, רפואת עיניים ומה שביניהם
אירידולוגיה עוסקת אמנם בעין, אבל טעות היא לחשוב אירידיולוגיה היא רפואת עיניים, ושכל אירידולוג הוא מרפא עיניים, או כל רופא עיניים הוא אירידיולוג. ההתבוננות בעין, היא הדבר המשותף לשני בעלי המקצוע – גם הרופא וגם האירידולוג, אך הממצאים שכל אחד ימצא הם אחרים.

מה קשור כאב ראש אל אבחון אירידולוגי
רבות כבר דובר על סוגים שונים של כאבי ראש ומיגרנות. רבים ניסו שיטות טיפול שונות, עברו בדיקות מבדיקות שונות, ונשארו עם הכאב המטריד. דבר אחד לא ידעו הסובלים: הפתרון למגוון כאבי ראש ניתן למצוא בתהליך הקרוי אבחון אירידולוגי.

זיהוי מחלות כרוניות על ידי אבחון אירידולוגי
01/03/10 | מחלות לב
מי בינינו, ובמיוחד מי שיש לו יסוד גנטי לדבר, אינו מעוניין לדעת על מחלות כרוניות או ממאירות? בלב מי לא מקנן הפחד שמא הוא נושא חלילה מחלה כרונית שהיית קרוב לודאי למי מהוריו?

עיסוי רקמות לספורטאים, ומה עם כל השאר?
01/06/09 | אימונים
מניסיון לימודיי ועבודתי בשטח, אני יכולה לומר שישנם עוד סוגים נוספים של עיסוי מלבד עיסוי שבדי, עיסוי רקמות עמוק ו- עיסוי ספורטאים. למה אם כן שלא נשאל את השאלה גם לגבי העיסויים האחרים?

עיסוי רקמות עמוק
עיסוי רקמות עמוק פועל על הרבדים העמוקים של מערכת השרירים ומטפל בבעיות כרוניות ופתולוגיות. הטכניקות הטיפוליות של עיסוי רקמות עמוק כוללות טריגר פוינט, אקטיבציה, הנעת מפרקים, מתיחות ו-pnf בנוסף למכשירים כמו מערכת אלקטרודות ((tens ואחרות.

עיסוי ספורטאים
המושג עיסוי ספורטאים מתייחס למהות מיוחדת של עיסוי רפואי שעושים בה שימוש לפני, במהלך ואחרי פעילות אתלטית. כל זאת כדי להביא ספורטאים ליכולת ביצוע ספורטיבית מרבית על ידי הפגת עייפותו, הרגעה והפחתת נפיחויות ושרירים מתוחים, לשפר את הגמישות ולמנוע פציעות. קיימים ממצאים היסטוריים המעידים שגם לפני 3000 שנה, עיסוי ספורטאים היה בשימוש בתרבויות שונות.

אירידולוגיה וצורת אבחון אירידולוגי
אירידולוגיה היא מדע העוסק בזיהוי חולשות אברי הגוף על ידי אבחון כפי שמשתקפים על פי מקומם בגלגל העין. קרבת העין למוח ולמרכזי העצבים הרבים השולטים בו, עוזרים למפות את אברי הגוף השונים, לזהות בהם חולשות גנטיות או נרכשות, העלולות להביא לתחלואים ומחלות אם לא ישמור האדם על בריאותו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI