דף הבית רפואה ובריאות הריון ולידה בנק זרע לכלבים
בנק זרע לכלבים
Butters Sckotch 12/09/10 |  צפיות: 3630

הפריית כלבים על ידי הקפאת זרע בבנק זרע לכלבים אפשרית כיום רק אצל ווטרינר אחד בארץ, הקפאת הזרע מאפשרת שימור זרע למשך עשרות שנים והפריה עתידית. התקופה הטובה ביותר להקפאת זרע מבחינת פוריות אצל כלבים היא עד גיל 5 לגזעים גדולים ועד גיל 7-6 בגזעים קטנים ובינוניים וזאת במטרה לקבל זרע בעל איכות גבוהה. איכות הזרע נקבעת על ידי הערכה שלאחר ההפשרה יש לראות בתנועת הזירעונים קדימה לא ירדה ליותר מ70% מהמקור. לאחר ההפשרה זמן השימוש הוא קצר מאוד מספר שעות בודדות, ושלא יעלה על 24 שעות בשום פנים. בנוסף לאיכות הזרע הכדי שההפריה תהיה מוצלחת יש צורך בדיוק במוניטורינג של הביוץ והטכניקה של ההפריה.

בנק הזרע לכלבים (בדומה לבנק זרע אנושי) שומר את הזרע הקפוא במיכלים של חנקן נוזלי בטמפרטורה של 196- מעלות צלזיוס, לפני ההפריה הזרע עובר תהליך הפשרה ומגיע לטמפרטורה המתאימה של 35 מעלות צלזיוס, לאחר מכן הזרע מוחדר באנדוסקופ ישירות לרחם ולא לואגינה.

בעבר הפעולה הייתה פולשנית וכללה פתיחה של הבטן והחדרה ישירה של הזרע לרחם, וכיום ההחדרה מבוצעת על ידי סיב אופטי זעיר בשם אנדוסקופ ובעזרת מוניטור המאפשר לראות את פנים הבטן ולבסוף את צוואר הרחם המיועד להפריה.
כאשר הזרע יורד לטמפרטורה של 5 מעלות הוא נחשב לזרע מצונן ואז ניתן להשתמש בו ולשלח אותו לכל מקום בארץ ובעולם, אחוז ההצלחה בהשגת הריון הוא 85% הצלחה בכניסה להריון, זאת בתנאי שההפריה נעשית תוך 48 שעות מרגע ההגעה אחסון הזרע נעשה בקופסת פוליאסטר וקרח יבש, את הזרע שולחים בדואר מהיר יחד עם פרטי הכלב (פרטי הכלב, איכות הזרע וכמות).


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Butters Sckotch


 


מאמרים נוספים מאת Butters Sckotch
 
התקנות פרקט
עסק התקנות הפרקטים הוא שוק רווי ותחרותי שאין כמוהו, כל זאת החל בגלל הפוטנציאל של הרווח שגלום בשוק הפרקטים, לכן המצב שנוצר הוא שיש ספקים של לוחות פרקט, ויש מתקינים, בדרך כלל הספקים מציעים מגוון מוצרים כמו דקים, טפטים, וילונות שטיחים ושטיחים מקיר לקיר. כמובן שהם מציעים גם מגוון סוגים של פרקט, הנפוצים שבהם זה פרקט למינציה ופרקט עץ טבעי.

דודי שמש - טל סחר
דודי שמש הם מתקנים המשמשים לחימום מים ומתבססים על אנרגיית השמש. נוסף על כך, השימוש באנרגיה סולארית על-ידי דודי שמש הוא ידידותי לסביבה.

למה עברתי להסעות בירושלים לעובדים שלי
12/12/10 | תעשייה
בתור בעל מפעל באזור ירושלים, אני מעסיק 80 עובדים, ואחת הבעיות הגדולות שלי בעסק הוא שימור העובדים. השכר שאני יכול לשלם הוא לא גבוהה במיוחד, כי מה לעשות אני מתחרה עם חברות מהמזרח שמייבאות במחירים שהשוק הישראלי לא יכול לעמוד בהם. אז בשביל לשמר עובדים אני הייתי צריך לחשוב על דרכים מקוריות יותר לגרום לעובדים להישאר.

פרקטים, עצים ועיצובים.
28/11/10 | ריהוט
פרקטים, ורצפות עץ הן ללא ספק יופי אמיתי בעיצוב הבית, עץ מלווה את הקיום האנושי, ונמצא בבתים בצורה של רהיטי עץ מכל הסוגים.

מיסוי משקיעי נדל"ן ומקרקעין
השקעה בנדל"ן ומקרקעין, בארץ ובשאר העולם, הופכת ליותר ויותר אטרקטיבית עבור המשקיע הישראלי. עם זאת, השקעה בנדל"ן ומקרקעין כרוכה בסיכונים רבים, כמו החשיפה להיבטי המיסוי שונים העלולים להשפיע משמעותית על כדאיות ההשקעה,והוצאות נלוות כמו למשל הוצאות על עורך דין מקרקעין

שיפוץ - פרקטים לבית
22/11/10 | שיפוצים
משפצים את הבית למראה חדש לחלוטין? אין הרבה דברים שמשנים את מראה החלל מקצה לקצה כמו התקנת פרקטים על כל רצפת חדרי הבית. פרקטים לא רק מביאים שינוי מוחלט לחזותו של כל חלל וחלל, הם גם משנים באופן דרסטי את ההרגשה בתוכו – זהו אינו ריצוף ככל הרצפות שאתם מכירים. יש בריצוף פרקטים חמימות מיוחדת, ביתית ונעימה, שמשדרגת את התחושה בבית, ובמיוחד בעונת החורף הקרירה.

רצפות פרקט
22/11/10 | שיפוצים
אם ריצוף הפרקטים נותן בית אלגנטיות מסורתית, פרקט הוא צעד מעבר הקורות ישר רגיל של ריצוף עץ. במקרה שאתה לא יודע בדיוק מה פרקט הוא, שזה כל צורה של עיצוב נוי הקשורים ריצוף עץ. הרצפה על גן בוסטון סלטיקס בו לשחק הוא רצפת הפרקט הבולטת ביותר. זה יכול לכלול חיתוך עץ אחידה לחתיכות גיאומטריות לתת את הרצפה דפוס או שזה יכול לערב שחבור מורכבת יותר של היער שונים כדי לתת מראה בהתאמה אישית מלאה. רצפות מצועצע כי אתה יכול לדמיין בארמון או מוזיאון הם high-end דוגמאות של פרקטים.

פרקטים - היסודות
22/11/10 | שיפוצים
בעבר, ריצוף עץ היה מצרך מותרות שרק אנשים אמידים יכלו להרשות לעצמם, אך עם כניסת חומר הפרקט, התמונה השתנתה כיום עם ההתקדמות בייצור ושימוש בחומרים זמינים לכל, כל אחד יכול להרשות לעצמו רצפת פרקטים. בנוסף, ריצוף פרקטים מעץ במבוק הפך לפופולארי יותר ויותר ככל שלאנשים עלתה המודעות לאיכות הסביבה, לחומרים ירוקים והטרנד הכי חזק כיום: בנייה ירוקה.רצפת פרקטים נותנת לנו אפשרות להנות מבית מעוצב, והיתרון הגדול שלה הוא שקל לטפל בכל סוגי הפרקטים והם לא דורשים תחזוקה מסובכת או יקרה.

שימוש חוזר בפרקטים
22/11/10 | שיפוצים
האם ניתן בכלל לפרק פרקטים ולהרכיבם מחדש? כן בהחלט ניתן לפרק ולהרכיב מחדש רצפת פרקט.

עונתיות של פרקטים ושטיחים
22/11/10 | שיפוצים
כיום השימוש בשטיחים או פרקט לבית ולמשרד הפך לנפוץ ביותר, הם מתאימים לכל החלקים בבית כמו הסלון המסדרונות, החדרים ואפילו מדרגות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI