דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות מטריד / קרן בטמן-טייב
מטריד / קרן בטמן-טייב
הדס כהן 21/12/11 |  צפיות: 12263

לאחרונה פורסמו ברחבי הרשת בכלל, ובאתר צו פיוס בפרט, כל מיני דעות שונות והיבטים על נושא הדרת נשים, כיסויי ראש, הטרדות מיניות ובכלל נהייתה התעסקות בעין פקוחה על המתרחש באזורים היותר מעורפלים של חיינו.

כל אחד משמיע דעתו, כולם פתאום תוהים מהי הטרדה מינית בכלל? מה מקומה של האשה בתוך כל זה?

היה קשה לי מאוד עם ההתייחסות של כולם כולל כולם לנשים, כאילו הטרדה מינית תלויה באיזה שהיא צורה עם היא תלך עם כיסוי ראש או עם חצאית מיני, האם היא תשיר מול קהל גברים מרייר או לא, והאם היא תסתובב לבד ברחוב.

דבר אחד הפריע לי במיוחד: חיפוש ההבדלים וההבחנות בין הקהל הדתי, החרדי והחילוני בנושא הטרדות מיניות.

מדוע שיהיה הבדל בין האנשים? האם לא כולנו עשויים מאותו החומר? האם לא כולנו נופלים לאותן תאוות?

זה נכון שגם בקרב הקהל החרדי יש הטרדות מיניות, אבל למה זה בכלל מעסיק את החילוני? האם זה נותן לו לגיטימציה להמשיך לתהות באפילה וליהנות מהספק? האם באיזה שהיא צורה זה גורם לו לתלות אשמה שוב באותן נשים שלא יודעות להבדיל בין שריקה כהטרדה מינית ובין קריצה כהומוריסטית?

חילוני יקר - הטרדה מינית היא מה שאתה חווה בעצמך בכל פעם שעירום נשי מעוור לך את העיניים בשלטי חוצות, לא מפליא כלל שאין לך מושג איך לפרוק את הרוויה המינית שמשתלטת על עולמך. הטרדה מינית היא כל מבט חודר, כל דבר שמרגיש לך "שטח אפור", כל מילה שמשתמעת לשני פנים. אם אתה לא יודע להתמודד עם נשים, אולי דע להתרחק קצת יותר?

הגבר החרדי נופל גם הוא כי אפילו שיחה עם אשה מרגשת אותו הרבה, ואולי בגלל זה שם זה נפוץ על אף הצניעות ועל אף ההפרדות. כי זה כאן להישאר, לא נוכל לברוח מזה.

גברים יקרים מכל המגזרים: זה אחד הנסיונות שלכם.

אנחנו כנשים, יכולות רק לנסות לעזור לכם להתמודד איתם, אבל אתם אלו שבסופו של דבר תיצטרכו לעמוד בנסיון. ודי לכם להאשים את האשה בנפילות שלכם. האדם הראשון התחיל עם זה בגן עדן, ומאז הוא עושה זאת ללא הפסק. רגע גבירתי, אולי תנסי להתכסות, אולי תתכסי קצת יותר? אולי תזוזי אחורה? אולי אל תדברי איתי... אולי אל תתבלבלי מכל מילה שאני מבלבל.

האשה היא כאן כדי לנסות ולעזור (עזר כנגדו) אנחנו הנסיון שלכם, אבל אנחנו גם האמהות שלכם, ברור שאנחנו רוצות בהצלחתכם.

זו הסיבה שאמרתי כן לכיסוי ראש - כיסוי הראש הוא הנסיון שלי לעומתכם. אני צריכה להתמודד עם מבטים מתייגים, עם שיער ארוך, שופע ומטופח שנועד רק לעיניו של בעלי בלבד. ואני מוכנה. מוכנה לנסות לעמוד בנסיון שלי כדי שאולי יותר גברים יצליחו לחזור הביתה לנשים שלהם מבלי שהראש יטייל למקומות אחרים. אומרים שהאדם נמצא איפה שהמחשבה שלו מונחת - זה אומר שכל אותם פעמים שנישקת את אשתך וחשבת על החדשה מהמשרד - בגדת באשתך עם החדשה מהמשרד.

גבר יקר, זה ממש לא משנה עם אתה דתי, חילוני, חרדי או מוסלמי. האשה היא החולשה שלך וכדאי שתכיר בזה.  כשאתה מכיר את האויב, אתה יודע להילחם בו. אז אל תתן לכל וויז'ואל של בר רפאלי בבגד ים לחדור לך לתודעה, תקל על עצמך קצת, אל תיסגר לבד בחדר עם אשה, אל תכניס את עצמך למקומות שגדולים ממך נפלו שם. אל תחשוב - לי זה לא יקרה - אני חזק, אל תחשוב ששום דבר לא יכול להיכנס בינך ובין האשה שלך. מסתבר שאת כולם זה מפתיע בכל פעם מחדש.

ההלכה מהתורה לא כאן כדי להקשות על חייכם - התורה מכירה ויודעת את החולשות, לכן גם החרדי הכי מאמין, ביום שיישב בייחוד עם אשה, ישכח תוך שנייה שהקב"ה נמצא ומסתכל. זה יותר חזק ממך - הנחש עירום מכל חיית השדה - אל תשכח.

ואנחנו הנשים? אין מה לעשות - אנחנו נפגעות, אנחנו בוכות - בכל מקרה, גם אם יטרידו אותנו מינית וגם אם ימדרו אותנו הצידה. זו הקללה שלנו - הרבה ארבה עצבונך. אבל היי, אל תדאגו לנו, מי שינחם אותנו ויצחיק אותנו ויחזיר לנו את השמחה לחיים, הוא הגבר שבחר לחיות איתנו את חייו. זו המצווה שלו. ולי אחד זה מספיק, לא צריך קהל.

___________________________________________________________

מתוך הבלוג של קרן בטמן טייב, מתוך אתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – כמה הם באמת שווים?
27/06/22 | צרכנות
בני האדם רוכשים תכשיטים בכל מיני עיצובים. אחד העיצובים המבוקשים הם תכשיטים משובצים ביהלומים. לרוב, מדובר ברכישות עבור אירועים מסוימים. אבל גם לעיתים עבור מתנות בלבד. לא בכדי נאמר שיהלום הוא חברה הטוב ביותר של האישה, אבל דעו שהוא חברו הטוב ביותר גם של הגברים, לא פחות.

הערכת תכשיטים עתיקים
עולם הערכת תכשיטים מדבר על תכשיטים שנשמרים באופן שלם ומושלם מתחילת המאה התשע עשרה ואף לפניה. יש תכשיטים שהוכחדו באופן מהיר ועל כן הם לא עמידים ברמה גבוהה. אותם החומרים שבהם השתמשו שוב ושוב על מנת לעצבם מחדש הפכו למודרניים מאד. כסף וזהב שהומרו לכסף, ופלטינה.

הערכת אומנות שכולם זקוקים לה
מי שלא מכיר את העולם של הערכת אומנות לא יבין עד כמה מדובר בעולם המחייב מקצועיות, אמינות ודיוק. אם למעשה אנחנו מפזרים את התהליך הזה, אפשר להמחיש אותו ב3 שלבים עיקריים. כך בקלות נמחיש, באמצעות הערכת ציור אומנותי.

הערכת אומנות אמיתית
הערכת אומנות מפוצלת לשלושה שלבים איכותיים על בסיסם אפשר להחליט לגבי שווי הערכת האומנות, והמחשה של השלבים. ההערכה מצריכה ריכוז, דיוק ותשומת לב משמעותית לפרטים קטנים וספציפיים. הדבר הוודאי ביותר בנוגע אל הערכות אומנות הוא שאין הערכה הדומה אחת לשניה. אך כל הערכת אומנות מתקיימת באותה השיטה ובאופן של התאמה אישית לסוג הפריט האומנותי. פסלים למשל עוברים תהליך אחר, וזוהי דוגמא קלאסית לכך שכל פריט עובר תהליך הערכה המותאם באופן אישי לפריט עצמו.

הערכת יהלומים – איך מבדילים בין אמיתי למזויף
03/05/22 | נשים - אחר
יהלומים הם בעלי מוניטין של תחליף לכסף ולהשקעות להרבה מאד שנים. זוהי הסיבה שהרבה אנשים מבצעים זיוף יהלומים, וזה לא מפתיע. ישנו זיוף מהסוג שאין בו כוונות זדון אלא תאווה לערכם הגבוה של היהלומים. ישנם גם זייפנים שיש להם כוונות זדון והם מרמים באופן משמעותי מאד כדי שהם יוכלו לקבל כספים בשווי מאד גבוה על יהלום מזויף כשהם מציגים אותו כאילו הוא יהלום אמיתי לכל דבר. זאת הסיבה שמקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע שמחייב הרבה מאד מומחיות, נסיון, מקצועיות וותק ללא דופי.

שווי יהלומים – כי חשוב לדעת
12/04/22 | כללי
עולם היהלומים הוא עולם זוהר ויוקרתי. ממש כמו כל ליין אופנה, גם ליהלומים יש סגנונות, עיצובים ועולם תרבותי משלהם. כמו בכל עולם של תרבות ובמגוון סגנונות גם כאן יש צורך באנשי מקצוע המתמחים בתחום ומעריכים ברמה הכלכלית את היהלומים ושוויים. הערכת שווי יהלומים הוא מקצוע מאד מבוקש בפני עצמו אך דורש גם דיוק ומקצועיות ללא דופי.

תקני iso – תקן לכולם
28/02/22 | מיסים
בכל פעם שמדברים על תקני iso נראה שאנשים נלחצים ולא באמת מבינים במה מדובר. ולכן, חשוב שכל בעל עסק יכיר וידע מהו איזו. והכי חשוב, שיבינו שאין צורך כעת לנבור במליון סעיפים, אלא אפשר להבין את האיזו, בכמה ראשי פרקים.

שווי יהלומים – זאת הערכה אמיתית
יהלומים, עולם שלם של יוקרה. סגנונות מעניינים, עיצובים, ותרבות אצילה. אך כמו בכל עולם של תרבות גם כאן יש צורך באנשים המתמחים בהערכת האושר הזה, והעושר כמובן. ולכן, מקצוע בו מתבצעת הערכת שווי יהלומים הוא המקצוע המבוקש ביותר בעולם התכשיטים, ובכלל. יהלומים נרכשים במגוון סיטואציות, ולמגוון של אירועים. לפעמים סתם כדי לפנק, לפעמים לימי הולדת, ולפעמים לאירועים נוספים אישיים או ציבוריים. הם נרכשים מעוצבים בתכשיט, ואם הם נרכשים למטרה מסחרית הם נרכשים כמחצב טבעי. לא בכדי, אמרה מונרו שיהלומים הם החברים הטוב

ספירת מלאי לעסקים – ניהול נכון
18/01/22 | ניהול ידע
ניהול מלאי מקצועי לעסק הוא הפכית העסק ליעיל גם בימים בהם בעבר נאלצתם להשבית אותו. החדשנות כיום מגיעה לכל תחום אפשרי, גם כאשר מדובר על מערכות ניהול מלאי. אך על מערכות אלו יש להיות מותאמות בצורה אישית כל עסק ועסק, וזאת על מנת להימנע מתקלות עתידיות.

הערכת יהלומים – יהלום מזויף, לא תאמינו מה אפשר ללמוד עליו
ליהלום יש מוניטין חזק מאד שהולך לפניו. בעיקר כזה שמדבר גם על תחליפים לכסף, או כהשקעה. זאת בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים מנסים לזייף אותו. נכון שיש זיוף "טוב" שהוא זיוף עבור תכשיטים בלבד. אך יש גם זיוף בזדון. זיוף רע הוא זיוף שגורם לצרכנים לרכוש יהלום מזויף בשווי של יהלום אמיתי, כאשר הם חושבם ובטוחים שהיהלום שהם רוכשים הוא אמיתי לגמרי. לכן מקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI