דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
אשבל טכנולוגיות 27/12/11 |  צפיות: 14622

במאמר זה נסקור מספר תכונות, המקלות על המשתמש להפעיל את תוכנת הנהלת החשבונות, הן בשלב הלימוד שלה והן בעבודה השוטפת עימה .

כלים למשתמש לעיצוב תהליכים וחוקים עיסקיים במערכת בכל עסק מיושמים כללים לפעולות עיסקיות שיש להם השלכות על תוכנת הנהלת החשבונות. כך למשל, ברור שלא נרצה לשלוח סחורה ללקוח שכבר ידוע ככזה שאינו משלם את חשבונותיו. ניתן לאכוף כלל כזה אם נגדיר במערכת חוק עיסקי שלא יאפשר (ללא אישור מיוחד) רישום של תעודת משלוח או חשבונית ללקוח כזה (המוגדר בדרך כלל כמוגבל).

כלים למשתמש להתאמה פרטית של ממשק המשתמש – ממשק המשתמש מורכב מתפריטי הפעלה, מסכים, תפריטי הפעלה (של תוכניות, דוחות ומסכים), יש כאן טווח רחב של אפשרויות עיצוב והאתגר העיקרי של מפתח התוכנה הוא לספק למשתמש כלי עיצוב שיאפשר גמישות עיצוב ברמה גבוהה תוך שמירה על פשטות ויעילות הפעלה מאידך.

כלים למשתמש לעיצוב מסמכים ודוחות המופקים מהמערכת – מקובל אצל משתמשים רבים של תוכנת הנהלת חשבונות לעצב בעצמם את המסמכים המופקים מהמערכת. כך למשל ברור שעיצובן של תעודות כמו חשבוניות, הזמנות ועוד בעסק הממוקד במתן שירותי תחזוקה למחשבים יהיו שונות מאלה של עסק הממוקד במכירות מוצרי מזון בסיטונאות.

כלים למשתמש לעיצוב צ'קים ותדפיסי בר-קוד המופקים מהמערכת – גם כאן, כמו במקרה של עיצוב המסמכים והדוחות, נדרשים כלים שיאפשרו לכל עסק לעצב לעצמו את הצ'קים ותדפיסי הבר-קוד המקובלים אצלו. ללא כלים אלה, ייתכן והעסק ידרש להוצאות משמעותיות כדי להתאים עצמו לתדפיסים הסטנדרטיים שמוגדרים מראש בתוכנת הנהלת החשבונות.

התכונות המפורטות לעיל מהוות כוון לבדיקה נוספת של תוכנות הנהלת החשבונות המוצעות בשוק. מומלץ לחפש סרטוני הדגמה, של יצרן התוכנה, בהם מוצג אופן המימוש של התכונה הנדונה, כך שהשתמש הפוטנציאלי יוכל להתרשם אם אמנם מה שמוכרים כתכונה ידידותית, נתפס על ידו  כידידותי.

כותבת המאמר: מנהלת פיתוח עסקי חו"ל בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI