דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
אשבל טכנולוגיות 10/01/12 |  צפיות: 14759

במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יעילות העבודה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

מסכי בן מסכי ה"בן" הם מסכים בהם ניתן לעבוד או לצפות במידע המקושר לרשומה עליה עובדים במסך ה"אב" (שהוא למעשה מסך הכותרת). לדוגמא כשנמצאים במסך "אב" חשבוניות לקוח, ועובדים על חשבונית מסוימת, יוצגו בשורות של מסך ה"בן" פירוטי החיוב של החשבונית. לעתים יש חשיבות למידע נוסף לגבי כל אחת מהחשבוניות, שמוצגות במסך ה"אב", וגם אותו ניתן למצוא/לעדכן במסכי ה"בן". לדוגמא: מסמכים המקושרים כנספחים לחשבונית, רשימת תעודות משלוח שהחשבונית הופקה בגינן, רשימת קבלות עם תשלומים חלקיים שהתקבלו כנגד החשבונית ועוד.

הקלדת נתונים למערכת – בעולם של תוכנות הנהלת חשבונות המופעלות "מהענן" התפתחה מגמה של קליטת נתונים שדורשת הפעלה של העכבר תוך כדי הקלדה לפעולות רבות שמשתמשים שהורגלו לעבוד בעולם השרתים "המקומיים" יתקשו להתרגל אליהן. כך למשל, יש לפתוח רשימת בחירה בשדה מסויים על ידי הקלקה עם העכבר על הריבוע עם משולש שחור בתוכו הממוקם בצד השדה. לשם כך צריך המשתמש להעביר את ידו מהמקלדת לעכבר ולהחזירה למקלדת לצורך הקלדת הנתונים הנילווים. פעולה זו מחליפה את המקש הפונקציונאלי לו הורגל המשתמש לביצוע פעולה דומה לפני המעבר "לענן". העדר מקשים פונקציונאליים בתוכנה יכול להוות גורם בעל משקל רב לירידה בתפוקה של משתמשי קצה שתפקידם כולל הזנה משמעותית של נתונים למערכת.

יצרני תוכנות הנהלת חשבונות בודדים השקיעו מאמץ גדול כדי לשמר את יכולות המקשים הפונקציונאליים גם לאחר המעבר לארכיטקטורת הפעלה וובית שמאפשרת עבודה "בענן".

"הפעלות קיצורי דרך" – להלן תיאור של הפעלת קיצור דרך טיפוסית, אם למשל אנו נמצאים במסך שבו מוצגות חשבוניות הלקוחות יש אוסף של פעולות  אפשריות, אותן אנו עשויים לבקש לבצע לגבי חשבונית מסויימת. פעולות אלה יכולות להיות: סגירת החשבונית, ביטול חשבונית, מחיקה של חשבונית זמנית, הפקת העתק של חשבונית מקור ועוד הפעלות רבות אחרות. דרך אחת, לביצוע הנ"ל, היא לאפשר את ביצוע הפעולה מתוך התפריט בתוכנת הנהלת החשבונות כאשר במהלך ההפעלה יש לרשום את מספר החשבונית לגביה רוצים לבצע את הפעולה. דרך אחרת, היא הפעלה של "קיצור דרך" ממסך החשבוניות, מה שמאפשר לבצע את הפעולה ישירות על החשבונית "עליה נמצאים" בעת ההפעלה, תוך שנחסכת היציאה לתפריט וההזנה של מספר החשבונית בעת ההפעלה.

כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת פיתוח עסקי חו"ל בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI