דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
אשבל טכנולוגיות 05/01/12 |  צפיות: 14795

במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה בתוכנה להנהלת חשבונות.

מקשים פונקציונאליים מה הם המקשים הפונקציונאליים – אלו מקשים אותם ניתן למצוא בדרך כלל בחלק העליון של לוח המקשים ואשר ממוספרים ב F1  עד F12 וכן הקלדות של צירוף מקשים כמו CTRL  ומקש של אות מסויימת.

השימוש במקשים אלה נועד לצורך ביצוע של "קיצורי דרך" להפעלות מסויימות כמו גישה למסכים מקושרים, הפעלת תוכניות ועוד. ניתן לאמור בצורה גורפת כי אין תוכנת הנהלת חשבונות מדור התוכנות שקדם לתוכנות הענן שאינה מציעה למשתמש אוסף של מקשים פונקציונאליים. הסיבה לכך פשוטה, למרות שניתן לבצע את אותה פעולה באמצעות העכבר, זה דורש את העברת היד מהמיקלדת לעכבר, מה שמסרבל את הפעלת התוכנה.

למרבה הפלא, למרות שלא קשה להבין את המגבלה של הפעלת התוכנה ללא מקשים פונקציונאליים, בחרו מרבית יצרני התוכנות להנהלת חשבונות שפותחו עבור שירותי ענן, שלא לתמוך ביכולת זו בתוכנה שלהם.

כניסה למסכים מקושרים או בקיצור "זום" (Drill Down) – בתוכנת הנהלת חשבונות מסכי קלט רבים לרישום של תעודות כמו חשבוניות, קבלות ועוד. בכל מסך כזה, ניתן למצוא מספר רב של שדות אשר קשורים למסכים נוספים. כך למשל, במסך הקלט להקלדת חשבונית ללקוח, שדה הלקוח "מיובא" ממסך לקוחות שם רשומים פרטים נוספים רבים על הלקוח. פעמים רבות מבקש המשתמש לעיין בפרטים הנוספים שמקושרים לשדה "מיובא" בעודו נמצא במסך הקלט של התעודה. לשם כך, יש לאפשר למשתמש לבצע זום משדה הלקוח במסך חשבוניות למשל למסך הלקוחות שם ניתן למצוא את הפרטים הנוספים. כך גם כאשר "עבר" המשתמש ממסך החשבוניות למסך הלקוח, ייתכן כי ירצה לבצע זום נוסף ממסך הלקוחות למסך של סוכנים אפשריים, כי ייתכן שיש לשנות את הסוכן הרשום כעת לאותו לקוח. לפעולות אלה אנו קוראים "זום רקורסיבי" משום שהן מאפשרות לבצע זום מתוך מסך אליו הגענו מתוך פעולת זום.

שוב, כמו בהקשר של מקשים פונקציונאליים, הנחיצות של פעולות הזום והזום הרקורסיבי לתפעול "בסיסי" של המערכת אינה מוטלת בספק ולמרות זאת מרבית תוכנות הנהלת החשבונות המצויות כיום בשוק אינן מציעות יכולת זו למשתמשיהן.

כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת פיתוח עסקי חו"ל בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI