דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה דיקור סיני בגיל השלישי - מומלץ ביותר!
דיקור סיני בגיל השלישי - מומלץ ביותר!
רפאל רוזנסקי 26/01/12 |  צפיות: 3924

דיקור סיני כטיפול המומלץ מכל הלב לאנשים בגיל השלישי

נשאלת השאלה: האם דיקור סיני מועיל ומומלץ גם לאנשים בגילאים מעל 60 או 70 שנה? התשובה היא כן!

הרי לא סוד שככל שאנחנו מתקדמים עם הגיל אנו מגלים שהמערכות בגוף שלנו פחות ופחות מאוזנות. לחץ הדם עולה או יורד, בעיות במערכת העיכול מצערות את רוב אוכלוסיית המבוגרים, אנחנו כמעט מתרגלים לכאבי הברכיים והגב, ולעיתים אנו כבר מרגישים את כל המפרקים. מצב הרוח לא הכי מרומם וכל דבר קטן מפריע ומעצבן...וזה רק קצה קצהו של הרשימה הארוכה של הבעיות שמלוות את האדם המבוגר בחייו.

כאשר האדם המבוגר פונה לרופא המשפחה, הרופא יכול להפנותו למומחים רפואיים לפי הצורך: קרדיולוג, אורתופד, גסטרו, גריאטרי, ריאות, עיניים, אף אוזן גרון, פסיכולוג ועוד. לצערנו כל מומחה ברפואה המערבית מוכן להתייחס רק לתחום הצר שבו הוא מתמחה בלבד. המצב של העדר רפואה אינטגראלית מביא את האדם המבוגר להתרוצצות בין המומחים השונים ולהקדשת זמן רב  לביקורי רופאים ובדיקות רפואיות.

לא כך המצב ברפואה סינית. רפואה סינית מלכתחילה רואה את האדם כמערכת אחת המורכבת ממכלול מערכות הקשורות ביניהן בקשר הדוק הבלתי ניתן להפרדה. הטיפול ב דיקור סיני הינו טיפול הוליסטי וכך הדיקור הסיני בעצם משפיע בבת אחת על כל מערכות בגוף האדם.

המטפל המיומן יודע לנצל לפי הצורך את החלון הטיפולי הרחב של נקודות הדיקור ועל ידי דיקור של מעט נקודות להשפיע על מספר מערכות שונות בגוף. כך לדוגמא כאשר יש צורך לאזן את מערכת העיכול, משתמשים בדיקור סיני המכוון להשפעה על קיבה, מעיים, לבלב וכבד. נקודות דיקור אלה, מלבד הטבה על מצב מערכת העיכול, מסוגלות לסייע ולטפל בכאבים מכל הסוגים, להשפיע לטובה על כלל האנרגיה בגוף, להרגיע את מערכת העצבים, לשפר את  איכות השינה, לווסת את  לחץ הדם, לגרום לשיפור במצב הרוח ועוד "תופעות לוואי" חיוביות אחרות שאנו מגלים במהלך הטיפולים בדיקור סיני. 

מיומנות המטפל בדיקור סיני טמונה בכך שהוא יצליח במינימום מחטים להביא את המטופל למקסימום איזון. איזון זה מילת קסם ברפואה סינית. הרי לפי הרפואה הסינית אדם בריא הוא אדם מאוזן וכמובן אדם מאוזן הוא גם אדם בריא!

אורך החיים המערבי ידוע בקשיים שהוא מעלה לניהול חיים מאוזנים ובריאים. אנו נתונים במצב של לחץ ומתח ממושכים, אוכלים מזון מהיר, יושבים מול המחשב רוב היום, מתקשים לשלב פעילות גופנית בסדר היום העמוס וכתוצאה מכך מאבדים את האיזון וסובלים מבעיות בריאות לקראת הגיל השלישי.

כיצד רפואה סינית יכולה לתרום להחזרת האיזון החסר לאדם המבוגר?

  • דיקור סיני מאזן את כל המערכות החיוניות בגוף, מרגיע את הנפש. מווסת לחץ דם, סוכרת מבוגרים, מטפל בבעיות עיכול, בעיות שינה, כאבים כרוניים ועוד בעיות רבות
  • מטפל מיומן ברפואה סינית יכול להדריך את המטופל לנהל אורך חיים בריא יותר כולל ויסות הרגלי האכילה ובניית תפריט מתאים בהתחשב למצבו הבריאותי והמבנה הגופני של המטופל.
  • תוך כדי הטיפול בדיקור סיני ניתן ללמד את האדם המבוגר טכניקות פשוטות להרפיה וכך לשפר את מצב רוחו ואת איכות השינה שלו.

דוגמה לטיפול בדיקור סיני באישה מבוגרת:

סימה - אישה בשנות השבעים שלה פנתה אלי עם נפיחות וכאבים בברכיים. התברר שהיא סובלת גם מלחץ דם גבוה, בעיות שינה, עצירות כרונית קשה, גזים וגיהוקים (גרפסים) חזקים אחרי ארוחות. היא חשדה שבגיל המתקדם שלה אסור לטפל בכל מכלול הבעיות וביקשה להתמקד בטיפול בברכיים בלבד. בחרתי שלוש נקודות דיקור באזור הברכיים שיטפלו בעת ובעונה אחת לא רק בברכיים אלא גם ביתר לחץ דם, בעיות העיכול ועצירות. אחרי מספר טיפולים חלה הטבה משמעותית ב"כל החזיתות": הנפיחות באזור הברכיים נעלמה לחלוטין והכאבים פחתו כך שסימה יכלה שוב ללכת בקלות. היא ממשיכה ליטול תרופות נגד לחץ דם אך במינון מופחת, כמובן בידיעת הרופא המטפל בה בקופת חולים. הגיהוקים (גרפסים) נעלמו ויש לה יציאות כמעט כל יום. היא מטופלת אצלי במרפאה בטיפול "תחזוקתי" פעם בשבועיים - שלושה כבר במשך 10 שנים, ולא מוכנה לוותר על הטיפולים. כך תודות לטיפול מיומן בדיקור סיני איכות החיים של האישה השתפרה ואף נשמרת בצורה משביעת רצון לאורך שנים.  

לסיכום: טיפול בבעיות אקוטיות וכרוניות בגיל המבוגר על ידי דיקור סיני מומלץ בחום. בכוחה של הרפואה הסינית לשפר את מצב הבריאותי של האדם המבוגר, להעלות משמעותית את איכות החיים ולתרום לאריכות ימים ללא הפרעות וכאבים.

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מומחה לרפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. סניפים בתל אביב וראשל"צ. חייגו עכשיו: 054-5721258


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רפאל רוזנסקי

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ב רפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות ולרבות דיקור סיני. פיתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות, הרזייה ועוד. למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. התקשרו עכשיו טל' 054-5721258 


מאמרים נוספים מאת רפאל רוזנסקי
 
נפלאות הדיקור הסיני – כל מה שרציתם לדעת
מהו הדיקור הסיני?

גיל המעבר - טיפול באמצעות רפואה משלימה ( רפואה סינית )
כיצד רפואה סינית עוזרת לנשים בגיל המעבר? האם באמת יש ירידה בתדירות ובעוצמה של גלי החום? התשובה היא כן!

דלקת בדרכי השתן - גישה סינית ומערבית
דלקת בדרכי השתן וטיפול בבעיה בקופת חולים ובמרפאה לרפואה סינית

טחורים, רפואה סינית ומה שביניהם
שאלה: האם באמת רפואה סינית מסוגלת לעזור נגד טחורים? התשובה הינה חיובית. מניסיון שלי במרפאה הרפואה הסינית לא רק גורמת להעלמות הטחורים אלא גם מונעת את היווצרותם.

דיקור סיני לכאבי גב. האם זה מועיל?
לכאבי גב סיבות רבות: ליקויי יציבה (מולדים או נרכשים), טראומה, השמנת יתר, חשיפה לגורמים סביבתיים כגון הרמת משאות כבדים, ישיבה או שכיבה ממושכת, חשיפה לקור, רטט ועוד. גם אוסטאופורוזיס הינה סיבה שכיחה לכאבי גב

דיקור סיני, נדודי שינה ומה שביניהם
כמות שעות השינה ואיכות השינה שונים מאדם לאדם. שינה יתרה או נדודי שינה של לילה או שניים עדיין לא מעידים על בעיה, אבל אם התופעות הללו נמשכות זמן ארוך יותר יש לטפל בהן.

דיקור סיני בגיל השלישי - מומלץ ביותר!
בדוק וידוע שדיקור סיני מועיל גם לאנשים בגילאים מתקדמים מעל 60 או 70 שנה

דיקור סיני - חצלחה בטיפול נגד צרבת
דיקור סיני הינה שיטה שנחשבה כיום כשיטת הטיפול הטבעית הנפוצה ביותר הן במזרח והן במערב

דיקור סיני וברכיים כואבות
כיצד דיקור סיני יכול להעלים את כאבי הברכיים שלנו

האם דיקור סיני מצליח נגד דיכאון וחרדה?
כיצד דיקור סיני מצליח במאבק נגד דיכאון וחרדה?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI