דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה גיל המעבר - טיפול באמצעות רפואה משלימה ( רפואה סינית )
גיל המעבר - טיפול באמצעות רפואה משלימה ( רפואה סינית )
רפאל רוזנסקי 26/01/13 |  צפיות: 3837


גיל המעבר ניתן להגדיר כתקופה בה האישה עוברת שינויים פיזיולוגיים ובמהלכם הולך ונפסק המחזור החודשי ופוריות האישה יורדת. גיל המעבר הינו תהליך טבעי בחיי האישה ואינו נחשב למחלה. גיל המעבר מתרחש בדרך כלל בשנות ה- 40 עד 50 בחיי האישה.

תסמינים של גיל המעבר: גלי חום, נדודי שינה והזעות לילה, שיבושי מחזור, עליה במשקל, בצקתיות, שינוים בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) ועוד

מילת הקסם ברפואה הסינית הינה אנרגיה. הסינים רואים את גוף האישה (האדם) כמערכת אנרגטית. כמות מספקת, איכות טובה וזרימה תקינה של אנרגיה בגוף מהווים תנאי לבריאות, פוריות והעדר מחלות. גם רגשות מהווים סוג של אנרגיה. רפואה סינית רואה את החולי כהפרה כלשהי במצב האנרגטי התקין והמאוזן.  

כיצד רפואה סינית מצליחה לטפל בתופעות של גיל המעבר?

לפי רפואה סינית, הפרה באיזון האנרגטי בגוף האישה גורמת להפסקת ייצור הורמוני המין (אסטרוגן ופרוגסטרון). הדבר בא לידי ביטוי בתופעות השליליות של גיל המעבר.

נשאלת השאלה, האם ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ללא קבלת טיפול הורמונלי? התשובה היא כן, ניתן לתקופה מסוימת לעשות זאת על ידי דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מתאימה. במילים אחרות ניתן "למשוך" את פוריות האישה לחודשים ולפעמים אף שנים ולהקטין את עוצמת תופעות הלוואי של גיל המעבר.

למה ניתן לצפות? ניתן לצפות לירידה בתדירות ובעוצמה של גלי החום, יש מקרים שהמחזור חוזר להיות סדיר לחלוטין למשך זמן רב, הזעות הלילה נעלמות וכתוצאה מכך השינה משתפרת, מצב הרוח עולה. כל זה מביא לשיפור משמעותי באיכות החיים.

איך להסביר את הצלחת הטיפול במונחים של הרפואה המערבית? הרפואה הסינית מצליחה לגרות את כל המערכות בגוף להמשיך לתפקד בצורה תקינה ולבלום תהליכי הזדקנות. וכל זה באופן טבעי וללא תופעות לוואי. הכיצד? נדגים את זה על מערכת האנדוקרינית  האחראית על תפקוד  מערכת הרבייה באישה. טיפול בדיקור סיני משפר ומאזן את ייצור ושחרור הורמוני המין (אנדרוגנים), משפר את איכות רירית הרחם ומגבירי את זרימת הדם באזור ומווסת את המחזור החודשי.

בעקבות טיפול בדיקור סיני ונטילת צמחי מרפא מתרחשים תהליכי התחדשות ואיזון אנרגטי אשר מעדנים בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של גיל המעבר. בנוסף לזה, דיקור סיני מסוגל להרגיע את מערכת העצבים ולהביא לרוגע ושיפור במצב הרוח וכתוצאה מכך לשפר את איכות החיים של האישה בתקופה הלא פשוטה של גיל המעבר.

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל בכיר ברפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. סניפים בתל אביב וראשל"צ. חייגו עכשיו 054-5721258   


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רפאל רוזנסקי

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ב רפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות ולרבות דיקור סיני. פיתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות, הרזייה ועוד. למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. התקשרו עכשיו טל' 054-5721258 


מאמרים נוספים מאת רפאל רוזנסקי
 
נפלאות הדיקור הסיני – כל מה שרציתם לדעת
מהו הדיקור הסיני?

גיל המעבר - טיפול באמצעות רפואה משלימה ( רפואה סינית )
כיצד רפואה סינית עוזרת לנשים בגיל המעבר? האם באמת יש ירידה בתדירות ובעוצמה של גלי החום? התשובה היא כן!

דלקת בדרכי השתן - גישה סינית ומערבית
דלקת בדרכי השתן וטיפול בבעיה בקופת חולים ובמרפאה לרפואה סינית

טחורים, רפואה סינית ומה שביניהם
שאלה: האם באמת רפואה סינית מסוגלת לעזור נגד טחורים? התשובה הינה חיובית. מניסיון שלי במרפאה הרפואה הסינית לא רק גורמת להעלמות הטחורים אלא גם מונעת את היווצרותם.

דיקור סיני לכאבי גב. האם זה מועיל?
לכאבי גב סיבות רבות: ליקויי יציבה (מולדים או נרכשים), טראומה, השמנת יתר, חשיפה לגורמים סביבתיים כגון הרמת משאות כבדים, ישיבה או שכיבה ממושכת, חשיפה לקור, רטט ועוד. גם אוסטאופורוזיס הינה סיבה שכיחה לכאבי גב

דיקור סיני, נדודי שינה ומה שביניהם
כמות שעות השינה ואיכות השינה שונים מאדם לאדם. שינה יתרה או נדודי שינה של לילה או שניים עדיין לא מעידים על בעיה, אבל אם התופעות הללו נמשכות זמן ארוך יותר יש לטפל בהן.

דיקור סיני בגיל השלישי - מומלץ ביותר!
בדוק וידוע שדיקור סיני מועיל גם לאנשים בגילאים מתקדמים מעל 60 או 70 שנה

דיקור סיני - חצלחה בטיפול נגד צרבת
דיקור סיני הינה שיטה שנחשבה כיום כשיטת הטיפול הטבעית הנפוצה ביותר הן במזרח והן במערב

דיקור סיני וברכיים כואבות
כיצד דיקור סיני יכול להעלים את כאבי הברכיים שלנו

האם דיקור סיני מצליח נגד דיכאון וחרדה?
כיצד דיקור סיני מצליח במאבק נגד דיכאון וחרדה?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI