דף הבית חוק ומשפט קנין רוחני מידע אודות רישום פטנטים
מידע אודות רישום פטנטים
אורי 17/04/12 |  צפיות: 14796

רישום פטנטים הינו הצעד הראשון לקבל הכרה בהמצאה ייחודית שלכם. רישום פטנטים מתבצע במשרד רישום הפטנטים המקומי הנמצא במדינה בה אתם נמצאים. לכל מי שיש לו המצאה מקורית ייחודית ושיש בה מן התועלת לתעשייה הכללית כדאי לא להסס ולהגיש בקשה לרישום פטנטים במשרד הפטנטים במדינה בה הם נמצאים. הדבר היחיד שכדאי לבדוק הוא האם הוגשה בקשה לרישום פטנט דומה באותה מדינה או במדינות אחרות ברחבי העולם. דבר זה ניתן לעשות על ידי חיפוש במאגרי מידע.

במידה וישנם כמה בקשות מתחרות על אותו הפטנט התאריך הקובע על שמו של מי ירשם הפטנט הוא התאריך בו הוגשה הבקשה לרישום הפטנט למשרד הפטנטים.

תהליך אישור הפטנט

רישום פטנטים כרוך בהגשת הבקשה לאישור הפטנט. כדאי להגיש עד כמה שיותר מידע הקשור לפטנט, לאופן ייצורו ולצורה הסופית אותה הוא ילבש, וכמובן התועלת שהפטנט מביא עימו לקהל הרחב, לשיפורים בתעשייה ועוד. תהליכי אישור הפטנט הם ארוכים ביותר ונמשכים בדרך כלל יותר משנתיים ובהרבה מקרים גם יותר משלוש שנים לאישור סופי.

בזמן שבו הפטנט נמצא בתהליך רישום פטנטים במשרד הפטנטים המקומי אפשר להתחיל בפעילויות עסקיות הקשורות לקידום הפטנט מבחינה עסקית. לאחר הגשת הבקשה המוודאת שרישום הפטנט נותן את הבכורה אל ממציא הפטנט הוא יכול להתחיל לחשוף את המצאתו בפני משקיעים פוטנציאליים ושותפים עסקיים שונים היכולים לעזור לו להפוך את הפטנט למוצר או לתהליך עסקי שניתן למכור אותו.

רישום פטנטים בינלאומי

חשוב להדגיש שרישום הפטנטים הינו טריטוריאלי ולכן כדאי לבצע עריכת פטנטים במקביל בכמה מדינות שונות, או לפנות לרשות בינלאומית ולהגיש את הבקשה לרישום הפטנט בה. הכוונה ברישום פטנטים טריטוריאלי הוא שרק במדינה בה יש רישום לפטנט בעל הפטנט יכול לקבל הגנה מפני פיתוחים של מוצרים המפרים את רישום הפטנט, או ייצור וגם מפני יבוא של מוצרים זהים או מוצרים הקרובים במהותם לפטנט הרשום.

כיום אפשר להגיש את הבקשה לרישום פטנטים בינלאומי. הדרך לעשות זאת היא על ידי הגשת הבקשה במדינה אחת מהחתומות על אמנת ה- PTC (ישראל חברה בה). לאחר הגשת הבקשה במדינת האם, ניתן להגיש בקשה לרישום פטנטים בינלאומי בטווח של עד שנה מיום הגשת הבקשה המקורית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורי


 


מאמרים נוספים מאת אורי
 
ניתוחים פלסטיים – מה שרואים במראה
אלפי אנשים בישראל עוברים מדי שנה ניתוחים פלסטיים, שלעיתים מערבים היבט קוסמטי בלבד ופעמים אחרות גם פן רפואי

רופאים, מטופלים ומה שביניהם
כאשר אתם מגיעים לבדיקות אצל רופאים ישנם מספר כללים המחייבים את נותן השירות, שכן היחסים שבין רופאים למטופלים מעוגנים בחוקים, כללי אתיקה ופסיקות, אשר נועדו לשמור על מערכת יחסים תקינה ועל זכויותיהם של הפציינטים

לקחת אחריות על בריאות המשפחה
בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

ייחודו של טיפול משפחתי
מטבע הדברים, בכל משפחה קיימות תקופות טובות יותר ופחות, אותן אנו עוברים ביחד ובכוחות משותפים. ואולם, לעיתים הבעיות נעשות קשות ותכופות יותר, מעוררות דאגה גדולה, ופוגעות באופן מהותי בתפקוד ובאיכות החיים. במקרים אלו, כדאי לשקול פנייה אל טיפול משפחתי המבוצע על ידי פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מיוחדות בתחום.

מצלמות לרכב
19/05/14 | רכב
במאמר זה נסביר הכל על מצלמות לרכב!

כיצד תמצאו חנויות פרחים בנתניה?
אם בעבר, כאשר חיפשתם חנות פרחים בנתניה הייתם מגיעים פיזית אל החנות, על מנת לבחור את הפרחים, לקחת אותם ולשלם עליהם, הרי שהיום המצב הוא שונה לחלוטין לכל הדעות...

בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים.....

ISO 9001 וכל מה שצריך לדעת על ISO 13485
17/04/12 | תעשייה
מאמר המסביר על התקנים הדרושים

מידע אודות רישום פטנטים
המאמר הבא מביא הכל על עריכת פטנטים ורישום פטנטים

שכפול מפתחות ע"י מנעולן
26/02/12 | בית חכם
המאמר הבא מביא הכל על שכפול מפתחות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI