דף הבית משרד הבטחון

מאמרים בנושא משרד הבטחון

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
חיים העולם צבאי
כל צעיר מעל גיל 18 בארץ ישראל ימצא את עצמו בסופו של דבר בשרשרת החיול, אלא אם יש לו סיבה מוצדקת וחוקית שלא להתגייס. אלה אשר נכנסו אל המסגרת הצבאית צריכים לדעת ולהבין את העולם שאליו הם נכנסים מכיוון שלזה יש צורת התנהלות שונה מהחיים האזרחיים במידה ניכרת.
למאמר המלא...

בית הדין הצבאי - העמדה לדין וזכויות חיילים
31/03/14 |  מאת: דוד כהן | משרד הבטחון
על בתי הדין הצבאיים, תהליך העמדה לדין והזכות לייצוג של חיילים בסדיר ובמילואים.
למאמר המלא...

אחוזי נכות משרד הביטחון בגלל התעללות נפשית
21/10/12 |  מאת: מיכל ז | משרד הבטחון
אם אתה נחשף לשלל מעשים פוגעניים של חייל מסוים בחייל אחר, על מנת לגרום לו להרגיש מושפל, עליך לנקוט באמצעים ולדווח. יש הרבה תביעות משרד הביטחון בגלל מקרים כאלה
למאמר המלא...

זכויות נכי צה"ל
על מנת להיות מוכר כנכי צה"ל על מגיש התביעה להוכיח שהוא נפגע או נפצע כתוצאה או במהלך שירותו הצבאי. ההכרה כנכה צה"ל מביאה איתה זכאות לזכויות רבות אך תיקחו בחשבון שהתהליך של ההכרה כנכה צה"ל על ידי משרד הביטחון וצבא ההגנה לישראל הוא תהליך מורכב ומסובך שיכול לקחת הרבה זמן.
למאמר המלא...

קצין התגמולים, יו"ר ועדות רפואיות, הוועדות הרפואיות אינם מעל החוק
http://www.grbeny.co.il/דף1.html?v=2353213910 "... מדינה שבה רשות נוטלת את החוק לידיה ברצותה, מקיימת צו שפוטי שניתן נגדה, וברצותה מתעלמת ממנו, היא מדינה שנזרעים זרעי פורענות ואנרכיה, ומתפתחת בה תרבות מסוכנת של שלטון כוח ושרירות..."
למאמר המלא...

שופטי בית המשפט העליון פגעו במאות נכי צה''ל
נכה צה"ל שלא הוכר ככזה על-ידי משרד הביטחון, זכאי לערער על החלטה זו בפני בתי המשפט בערכאות השונות, על-פי סדרן. סעיף 20 לחוק יסוד: השפיטה, יוצר מצב בו שופטי בית המשפט העליון מחוקקים חוקים, בדמות "הלכות משפטיות" המחייבות את בתי המשפט של מטה. והלכות אלו גוברות על חוק הנכים שעל פיו מתקיימים ההליכים.
למאמר המלא...
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI