דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה, פוליטיקה ומדינה - אחר מה עוד לא אמרו לנו?
מה עוד לא אמרו לנו?
הדס כהן 19/09/12 |  צפיות: 13707

יחד עם הקפה בבוקר אני נוהג לעלעל בחדשות ובכתבות מגזין ברחבי הרשת. היום בבוקר בתחתית כתבת מגזין באתר "הארץ" תפסה את עיני כותרת: "כורי זהב טבחו בכפר שלם של אינדיאנים בוונצואלה" (http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1813019). בהתחלה חשבתי שמדובר בכתבת מגזין היסטורית כמו רבות באתר, אלא שקריאת הכתבה הבהירה לי שמדובר לדאבוני בחדשות של אתמול.

כיצד ייתכן שלא שמעתי על המקרה הזה כבר אתמול? הלכתי לדף החדשות של גוגל כדי לבדוק אם פשוט פיספסתי - כלום. חיפשתי ב-NRG - כלום. אולי WALLA? כלום. לפחות אזכור קטן ב-YNET? שום כלום. עברתי לחפש בגוגל - חוץ מהאזכור ב"הארץ" ובאתר "סרוגים", אף אתר חדשות ואקטואליה לא הזכיר את המקרה (שלא נדבר על הדף הראשי). מסתבר שמיט רומני מעניין הרבה יותר מטבח של בני אדם בשל תאוות בצע.

למה דבר כזה לא נחשב חדשות אצלנו במדינה? האם מקרים כאלה כל כך לא חשובים בעינינו שאפילו איזכור במבזקים לא קיים עליהם? אותי לימדו שעם ישראל צריך להיות "אור לגויים". להציב סטנדרט מוסרי שעמי הארצות יוכלו לראות וללמוד. במקום זאת, אנחנו משתתפים בהדחקה המערבית על החיים במדינות עולם שלישי.

וזה קורה לא רק בדרום אמריקה, זה קורה כל הזמן גם באפריקה וגם באסיה. אכפת לנו בכלל? או שאולי בין הזלת דמעה מול הסרטון על קוני 2012 לקריאת כתבה על מלחמה בסודן, בחרנו לפטם את עצמנו בחוסר מודעות. בחרנו בגזענות תודעתית, מה שקורה בוונצואלה נשאר בוונצואלה. זה רחוק וגם ככה אין שם כלום חוץ ממסלולי טיול לחופשה, לא?

אני הייתי רוצה לקרוא יותר כתבות מזעזעות על מה שקורה במדינות עולם שלישי. הייתי רוצה לדעת מי מנסה לעזור להם להתקדם ומי מתעלם או אפילו מונע מהם עזרה בגלל אינטרסים כאלה או אחרים. אני לא רוצה לחיות בחוסר ידיעה. מודעות היא תמיד השלב הראשון לפתרון בעיות. ולטעמי הגיע הזמן לפקוח את העין העיוורת שהפננו לכיוונים רבים מידי.

___________________________________________________________________

מתוך הבלוג של אלחנן הורנמן, מאתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI