דף הבית רפואה ובריאות פיזיולוגייה בעיות אורטופדיות
בעיות אורטופדיות
snunit content 04/10/12 |  צפיות: 11678

אם אתם סובלים מבעיות אורטופדיות – אתם לא לבד. מדובר בבעיות נפוצות ביותר אשר מטרידות חלקים גדולים מהאוכלוסייה לעתים קרובות. בין הבעיות האורטופדיות הנפוצות אפשר למנות, בין השאר, דלקות במפרקים ובפרקים; כאבים בגב העליון או התחתון אשר יכולים לנבוע, בין השאר, מבעיות בעמוד השדרה, מפריצות דיסק או למשל בשל בלט דיסק.

כאבים בברכיים יכולים לנבוע, בין השאר, משחיקת סחוס בברך או מבעיות של דלקות שונות; כאבים ביד ובתוכם נפוצים, בין השאר, כאבים הנובעים ממרפק טניס; כאבים באיזור הקרסול שיכולים לנבוע משחיקת סחוס וכן כאבים בכתף. בעיות אורטופדיות נוספות נגרמות כתוצאה מפציעות ונפילות, כמו נקע בקרסול או נקעים באיזורים אחרים בגב.

הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות אורטופדיות היא כמובן מניעה. המערכות האורטופדיות שלנו, שהן מפרקים, רצועות, גידים ושרירים, זקוקות לתחזוקה מתמדת. ככל שנשמור עליהן טוב יותר כך הן יסבלו פחות מבעיות. פעילות גופנית קבועה כמו התעמלות, שחייה, הליכה ועוד מאפשרת לשפר את מצבן ולתחזק אותן בצורה הטובה ביותר.

חשוב מאד אם אתם פעילים מאד - להקפיד לבצע פעילות הדרגתית ללא עומסים גבוהים, שכן פעילות גופנית עלולה להביא לפציעות ולהחמרה בפציעות שהן בעיות אורטופדיות. כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה נכונה אשר מורכבת מכל אבות המזון – פחמימות, חלבונים, שומנים וכן ויטמינים – כדי למנוע נזקים לגוף.

אם אתם סובלים מכאבים שונים ברמות שאינן גבוהות ובתדירות נמוכה, ניתן להיעזר בטיפולים שמרניים החל ממשככי כאבים, משחות נגד דלקות וטיפולי רפואה משלימה כמו עיסויים, טווינא, דיקור סיני וכו' כדי להקל על מצבכם.

במידה והבעיות הן חריפות ופוגעות באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית מומלץ לקבוע ביקור אצל אורטופד כדי לבדוק מה הן הסיבות שגורמות לכאבים. לעתים יהיה צורך בביצוע צילומים ע"מ לעשות זאת ולקבוע מסלול טיפול אשר יאפשר לכם להפחית את רמת הכאבים ולתפקד בצורה טובה יותר בחיי היומיום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 snunit content

שירותי תוכן, כתיבה לאתרים וניהול דפי פייסבוק 


מאמרים נוספים מאת snunit content
 
בעיות אורטופדיות
אם אתם סובלים מבעיות אורטופדיות – אתם לא לבד. מדובר בבעיות נפוצות ביותר אשר מטרידות חלקים גדולים מהאוכלוסייה לעתים קרובות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI