דף הבית חוק ומשפט משרד הבטחון אחוזי נכות משרד הביטחון בגלל התעללות נפשית
אחוזי נכות משרד הביטחון בגלל התעללות נפשית
מיכל ז 21/10/12 |  צפיות: 11727

ישנם טיפוסים בזויים שמרשים לעצמם להתנהג איך שהם רוצים בלי גבולות כלשהם. בצבא יש מספר אנשים שבגלל ביטחון עצמי גבוה, ותכונות של גאווה ויוהרה שהתפתחו למימדים עצומים, מרגישים שהכוח נמצא בידיים שלהם, ומרשים לעצמם להתנהג לא יפה ולהתייחס באופן משפיל לאנשים שרק למראית עין נראים חלשים מהם. המתעלל מוצא בדך כלל את הנקודה החלשה בחייל מסוים ובגלל טקטיקה מתוחכמת ורשעית הוא מאלץ אותו לבצע פעולות שונות בניגוד לרצונו. זה יכול להתרחש במקומות רבים בבסיס. לדוגמא, אם המתעלל דורש מחייל חלש שישלם עליו בקפיטריה באופן קבוע וגם מרשה לעצמו לקחת את העודף, ולהכריז זאת בפני כל הבחורות כדי שיצחקו ויתפעלו בו זמנית.

התעללות נפשית באופן קבוע יכולה להביא את החייל למצב שיבוא יום והוא יצטרך להגיש תביעות משרד הביטחון בגלל שלא הצליח לתפקד במשך שנים בגלל מחסומים רגשיים שנבנו אצלו בלב, בגלל ההתעללויות הללו. אם אתה נחשף לאירועים כאלו מהצד, אל תשתוק ואל תתעלם. נאמר כבר פעמים רבות בעבר שהעולם ייהרס לא בגלל אלו שייהרסו אותו, אלא בגלל מי שלא מונע את ההריסות הללו. תוכל למנוע מחייל להרגיש חסר ביטחון בעל מחשבות אובדניות שייגרמו לו אחוזי נכות משרד הביטחון . אם יש לך את הכוח למנוע את ההתנהגויות הללו, תעשה מעשה ואל תשב בחיבוק ידיים. יש אנשים שאין להם את הכוח לעצור את ההתעללויות הללו.

הערות פוגעניות נעשות בדרך כלל מול קבוצה גדולה של אנשים. המתעלל עלול להיות ילד שקט כשהוא נמצא ליד החייל הסובל, אך כשיש אירועים חברתיים רבים עם מספר של בחורות יפות בסביבה, הוא עלול לשים על עצמו מסיכה ולתת לגיטימציה להתנהגות השפלה שלו. המתעלל אף פעם לא ייקח אחריות למעשיו ותמיד יאשים את הצד השני, גם אם מדובר במכות כלפי הצד הסובל. תמיד למתעלל יהיה מה להגיד. והחייל הסובל עוד עלול לחשוב שמגיע לו לקבל את היחס הזה, הפגיעות המילוליות והפיזיות באופן קבוע עד לידי מצב של קבלת אחוזי נכות משרד הביטחון . אסור לסתום את הפה כשרואים מעשים כאלה בצבא. צריך לערב קצינים אם צריך. זו לא הלשנה - אלא דיווח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI