דף הבית חינוך ולימודים לימודים בחו"ל לימודי רוקחות בחו"ל
לימודי רוקחות בחו"ל
kinneret 19/03/14 |  צפיות: 14300

לימודי רוקחות בחו"ל

מדעי הפרמצבטיקה או הרוקחות הם התחום המדעי העוסק בחקר ופיתוח תרופות והשיטות להחדרתן לגוף החי. בשנים האחרונות פונים ישראלים רבים לאפשרות של לימודי רוקחות בחו"ל, זאת לאור המספר המועט יחסית של מסלולים ללימודים אלו בארץ, תנאי הקבלה במרכזי הלימוד והרצון בחוויה של פעם בחיים של הזדמנות למגורים לתקופת זמן בארץ אחרת.

התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

בדרך כלל, בדומה ללימודי המקצוע בארץ, השנים הראשונות בלימודים בחו"ל מוקדשות למקצועות המבוא של ביולוגיה, אנטומיה, מיקרוביולוגיה, אפידמיולוגיה וקורסים שונים בכימיה.

בדרך כלל בשנים האחרונות נעשית גם התמחות מעשית בבתי החולים או בתי מרקחת באותה מדינה ובחלק מהמוסדות מאפשרים להשלים את ההתמחות גם בארץ

לימודי רוקחות בחו"ל בשפה האנגלית ניתן למצוא באוניברסיטאות קלוז' ויאש ברומניה, פוזנן בפולין, ודצברבצן בהונגריה. המסלולים שמציעות האוניברסיטאות קלוז' ויאש הם של חמש שנים.

באוניברסיטת קלוז'  הלימודים בשלוש השנים הראשונות נערכים באנגלית והשנתיים האחרונות ברומנית. המסלול שמציעה אוניברסיטת פוזנן הוא של שש שנים, כאשר למועמדים שאין להם רקע מוקדם בכימיה וביולוגיה ישנו מסלול של שנתיים לימודי רקע במכינה וארבע שנים נוספות של התואר. משך הלימודים באוניברסיטת דברבצן הוא חמש שנים.

מהם תנאי הקבלה ללימודי רוקחות בחו"ל?

תנאי הקבלה עבור המועמדים משתנים בין המוסדות המלמדים לימודי רוקחות בחו"ל. בחלק מהם הדרישה היא לתעודת בגרות בלבד ושליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית ובאחרים מספר יחידות של מגמה ריאלית מסוג כימיה או ביולוגיה בהיקף מסוים.

חלקן מציעות גם מסלולים אליהן ניתן להתקבל על סמך ציונים בתואר אקדמי קודם. בחלק מהמוסדות תהיה גם דרישה ללימודים של מכינה במקצועות מדעיים. ברוב המקומות נדרשים המועמדים לעבור בחינת קבלה לבדיקת הידע של המועמדים ורמת השפה האנגלית שלהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI