דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות בכלל ומנורות בפרט
יחי כהן 08/06/15 |  צפיות: 4388

מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה. עד לפני שנים מספר נורות הליבון שלטו בעולם התאורה ומנורות שונות היו מותאמות לנורות שונות בהתאם להספקים המותרים, הסיבה לכך פשוטה וברורה, נורות ליבון מבוססות על חוט להט שמתלהט, החום יוצר אור, ככל שרוצים יותר אור היה צורך בחוט להט שמסוגל להתחמם יותר, וככל שההספק הנדרש היה גבוהה יותר כך הנורה הייתה חמה יותר ובשל כך היו מייצרים מנורות מותאמות לפי ההספקים. למעשה אם היינו מתקינים נורה של 100 וואט בגוף שמותאם ל 60 וואט היינו מסתכנים בשריפה.

עיצוב חללים ומנורות

עיצוב פנים הינו טרנד מהמובילים בעולם וככזה הוא רותם אליו מגוון סגנונות ואלמנטים, מבין האלמנטים הבולטים הם המנורות. עיצוב גופי תאורה הפך את עיצוב הפנים לזוהר יותר ומושלם יותר, בזכות התאמה מדויקת לצרכים של המעצב, נישות ותמונות מקבלים תאורה ישירה או משחק בצללים על ידי שימוש בנורות בעלות שטף אור שונה אחת מהשנייה. יחד עם זאת השימוש בנורות לד הביא לשינוי משמעותי בעיצוב גופי תאורה, לא אחת אנו מוצאים עיצובים מדהימים ביופיים שכל כולם נעשה עם רצועות של נורות לד. למעשה עידן הנורות החסכוניות בכלל ונורות הלד בפרט הפך את קערת העיצובים של המנורות על פיה,חומרי הגלם שהיו עד לא מזמן מוגבלים התרחבו לאין ספור אפשרויות שביניהן נייר, קרפ, ניילון ופלסטיק.

בחירת מנורות בהתאמה אישית

כאמור את העיצוב המושלם ניתן לקבל בעזרת שילוב של כל האלמנטים יחד, בין אם אלו הצבעים, הפרזול של הדלתות או גופי התאורה שבחרתם לאותו חלל. ישנם כל כך הרבה סגנונות ועיצובים שמאפשרים יצירת הרמוניה מושלמת בין כל האביזרים שקיימים באותו חלל מעוצב. לא אחת גם קורה כי אנו מוצאים מנורה מושלמת ויפה, בדיוק כמו שחיפשנו אולם הייעוד שלה במקור הוא עבור נורות עם תבריג או לייבון, ישנם כיום פתרונות מעולים שמאפשרים לנו לעשות הסבה לכל המנורות שאנו חפצים בהם ולהפכם למנורות שניתן להתקין בהם לד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI