דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב גינות למה להתאמץ עם עץ?
למה להתאמץ עם עץ?
יחי כהן 14/12/15 |  צפיות: 12983

עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו. פעולות התחזוקה יחסית אינן פשוטות ולא אחת כרוכות בעלויות גבוהות, לעיתים תוהים אם בכלל ההוצאה שווה את זה. כאשר מתקינים תיחום לשטח כלומר גדר והיא מעץ חייבת להתבצע תחזוקה שוטפת אחרת הגדר תהיה רעועה לגמרי. רבים עם הזמן מזניחים את הטיפול בגדל עם הזמן ואכן לאחר שנים מספר היא מאבדת מהיופי וחן שלה. הפתרון המתבקש הוא לבנות גדר שמצד אחד תהיה יציבה וחזקה ואילו מצד שני תראה טוב מבחינה עיצובית ואסטטית. כאן נכנסה לתמונה גדר אלומיניום, אמנם העליות של ההקמה הראשונית מוגדרות כגבוהות אולם במבט לטווח הרחוק אין ספק כי גדר אלומיניום היא הפתרון המושלם. הסיבות שיותר ויותר בוחרים להשתמש בגדר אלומיניום על פני חומרים אחרים נובעת קודם כל הזמינות שקיימת כלומר עץ לא תמיד יש, באלומיניום הינו חומר קל לעיבוד, קל לתחזוקה ועמיד בתנאים קיצוניים לשנים רבות.

יתרונות האלומיניום

כפי שציינו גדר אלומיניום הפכה בשנים האחרונות להיות פתרון מושלם לתיחום וגידור חצרות, שטחים ועוד. הבחירה באלומיניום כחמר גלם אינה מקרית, בוודאי לא בשל העלויות כי עלויות האלומיניום גבוהות מהעץ. וגם לא בשל היופי מכיוון שככל שהאלומיניום יהיה יפה וצבוע ומסוגנן לעולם הוא לא ישתווה לחמימות הכפרית שמקרין העץ, אם כך למה באמת גדר אלומיניום טובה יותר? התשובה לפניכם: אלומיניום הינו חומר גלם עמיד וקל משקל, ניתן להתקינו על פריסה גדולה מאוד ללא חשש מעומסים ומשקלים בהתייחסות לעץ, האלומיניום עמיד ביותר בשינויים של טמפרטורה, העץ לעומתו מתכווץ ומתרחב וכך יוצר חוסר יציבות, האלומיניום אינו נפגע ממזיקים לעומת העץ שמשמש בית גידול לחרקים ומזיקי עץ שונים. עליות התקנת גדר אלומיניום מתפרסות על פני השנים הרבות בעתיד שלא תזדקקו לתחזוקה לעומת העץ שדורש טיפול שוטף בכל עונה. בנוסף שיטת הצביעה של האלומיניום הופכת אותו לעמיד ביותר ללא קילוף או נזקים.

התקנת גדר אלומיניום

בנוסף ליתרונות האלומיניום על פני העץ מבחינת תחזוקה ושימור, התקנת גדר אלומיניום הנה קלה ביותר בהשוואה לעץ, הפרופילים המדויקים אינם משאירים מקום לטעויות, כל רכיב וכל חלק מתחבר בקלות לבן זוגו ללא סטיות או עיוותים. ניתן להתקין את הגדר על חגורת בטון, קיר בלוקים אפילו על ידי קביעת יסודות ישירות בקרקע. הקלות של התקנת גדר אלומיניום מהווה פתרון מושלם להתקנה גם במקומות בהם הגישה אינה נוחה או קלה, הפרופילים מהם מורכבת הגדר נחתכים למידה הרצויה וכל חלק מורכב בהתאמה מלאה, לרוב אין מגבלת אורך או גובה לגידור מסוג זה והיתרון הבולט הוא שלא חייבים מתקין מקצועי, לעומת זאת התקנת גדר מעץ מחייבת חיזוקים וידע באופי ההתקנה על מנת ליצור את היציבות הנדרשת. סך התהליך של התקנת גדר אלומיניום הינו קצר מאות ותמורה היא מושלמת, אין צורך בצביעה או תחזוקה שוטפת, פשוט מתקינים וזהו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI