דף הבית בניין ואחזקה נדל"ן שיפוצים ובדק בית
שיפוצים ובדק בית
יחי כהן 25/08/15 |  צפיות: 4615

רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז  ורטיבויות. למראית עין לעיתים בעיות אלו יכולות להצטייר כזניחות אולם מי שמוסמך לאשר או לשלול את נכונות הדברים הוא בעל מקצוע. כאן נשאלת השאלה, אם בעל מקצוע אומר כך או אחרת מי מבקר אותו? מי יאשר את הדברים שאותו אינסטלאטור יגיד? ובכן כאן נכנס לתפקיד הדוח של בדק בית, הוא מרכז את כל הדברים שצריך ואת כל הדברים שלא צריך.

בדק בית והאמת לפני שיפוץ

ראשית נבהיר שאין הכוונה במילה שיפוץ רק לצביעת הבית או התקנת מדפים, הכוונה היא בשיפוץ שכולל עבודות שבירה ובנייה, אינסטלציה וחשמל. לעיתים רק החלפת האמבטיה למקלחת יכולה לגרור אחריה הוצאות לא קטנות שלא לדבר על הוספת נקודות חשמל שיכולה להסתכם בארון חשמל חדש. על מנת לדעת בוודאות היכן מתחילים והיכן מסיימים חשוב לבצע בדק בית, לגלות לאחר החלפת מרצפות שאולי היה עדיף להדביק אריחים ולא לעקור את הישנים כי נפגעה הצנרת בשבירות יכולה לחסוך עלויות רבות וכואבות. כך גם לגבי ארונות אמבטיה או משקופי דלתות, אם הסרתם את הישנים ואתם רוצים לחדש הרי שרטיבות קלה יכולה על ידי בדק בית להתגלות כפוטנציאל לנזק עתידי כבד הרבה יותר. ובכן, עוד בשלב התכנונים של שיפוץ הבית מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של משרד אמין לביצוע בדק בית. המבחנים המקיפים שבדק בית כולל יתנו לכם תמונת מצב אמיתית לגבי הבית שלכם. תמונה זו כוללת את התוצאות של המבחן שנערך לבית וכולל את בדיקת הצנרות, הביוב, החשמל, הקירות והחיפויים. לבדק בית יש לא מעט קטגוריות כך שאין חובה לבחור בכולם.

הערכת מחיר לשיפוץ לאחר בדק בית

כאשר אתם עומדים לפני רכישת נכס חדש ועתידים לבצע שיפוץ אתם עושים תוכנית כלכלית שתאמוד את ההוצאות שלכם, בהנחה וכללתם בחישוב שלכם את כל הדברים הרלוונטיים ומה שאתם רוצים ולאחר בירוי מחירים גיבשתם סכום ממוצע, גם הגדרתם טווח סטייה למעלה מסכום זה על מנת שלא תתקעו אך פיצוץ בצנרת אינו משהו שניתן לצפות, הוא קורה וכאשר הוא קורה יש עלויות לתיקון. לכן בדק בית מאפשר לכם לקבל את חוות הדעת המלאה על כל הליקויים בבית כולל את עלויות התיקון כך תוכלו לאמוד בצורה נכונה ואמיתית את עלויות השיפוץ ללא הפתעות בדרך. לרוב מי שקובע את הבעיות שיש לתקן הם בעלי מקצוע שאף נותנים הערכת מחיר לתיקון הליקוי אולם יהיו לא מעט שיעדיפו לקבל חוות דעת מסודרת שנכתבת על ידי שמאי מקרקעין, מסמך זה הינו קביל אפילו בבית משפט.

גם כאשר מתכננים לרכוש נכס יד שניה מתוך האתרים ומאגרי הנכסים הפופולרים כמו כאן בונים ישראל, כדאי מאוד לבצע בדיקה לנכסים לפני רכישה וחתימה על הסכמים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI