דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר כמה עולות מערכות כיבוי אש?
כמה עולות מערכות כיבוי אש?
Shira 16/08/15 |  צפיות: 4262

מערכות כיבוי אש כוללות רכזת אש, גלאי אש ועשן, מטפי אבקה, מים וגז, מערכת מתזים, ברזי מים וגלגלות וכל אמצעי מתומחר בנפרד. אפשר לבצע התאמה אישית של המערכת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי אמצעי הגילוי והכיבוי המומלצים.

התאמה של מערכות כיבוי מבוצעת לפי פרמטרים כגון מידת הסיכון לאדם הנובעת מאופיו של המבנה, סוג המתקן המוגן מבחינת ההבדלים בין מבנה בודד מול קבוצת מבנים, צורת המבנה, שעות האכלוס, החלוקה הפנימית של החללים והחדרים בתוך המבנה ועוד. לכן קשה להצביע בצורה חד משמעית על עלות של מערכות כיבוי אש ורצוי לתאם פגישת היכרות לא מחייבת עם נציגי החברות העוסקות בתחום.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

אלו הגורמים העיקריים הקובעים כמה עולות מערכות כיבוי אש:

א. תכולת המערכת – כפי שצוין, האביזרים הנכללים בתוך המערכת הם הפקטור העיקרי המשפיע על המחיר. ככל שהמערכת כוללת יותר אביזרים ואמצעי לכיבוי וגילוי אש, כך צפוי המחיר הסופי לגדול. תכולת המערכת נקבעת מול אנשי מקצוע אך היא חייבת להיבחר בקפידה על מנת להשיג את רמת היעילות הנדרשת.

ב. התקנה – העלות הראשונית של מערכות כיבוי אש כוללת אספקה של הציוד בלבד. העלות אינה מביאה בחשבון התקנה, תחזוקה או הדרכה על אופי השימוש. בנוסף, במערכות הכוללות ספרינלקרים יש לשקול חיבור של המערכת למאגר מים פרטי ולא לרשות העירונית. החיבור למאגר מים פרטי מומלץ אם הרשת העירונית לא מסוגלת לעמוד בעומס ובנתוני ספיקה ולחץ.

ג. סוג המערכת – יש דגמים רבים של מערכות כיבוי וכל אחת מהן מתומחרת בצורה שונה. סוג המערכת צריך להתאים למספר האיזורים המכוסים במבנה, לדרישות הלקוח ולתקנות הכיבוי וההצלה המפורסמות על ידי הרשויות.

טווח מחירים

סקירה קצרה של מחירי הציוד הכלול בתוך מערכות כיבוי אש יכולה לעזור ללקוחות המעוניינים לקבוע את מסגרת התקציב. מטף כיבוי אש עולה 100-300 ש"ח, התקנת עמדת כיבוי עולה 1,300-1,700 ש"ח ובדיקה ושירות שנתי יעלו 25-30 ש"ח. רכזת אש מהווה את ההוצאה המשמעותית ביותר ועולה 3,500-28,000 ש"ח בהתאם לכמות האיזורים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Shira


 


מאמרים נוספים מאת Shira
 
כמה עולה כספת בנק?
בשנת 2008 עקב המשבר הכלכלי שפקד את ארצות הברית ועקב כך את העולם כולו, החל מעין טרנד שנוצר עקב הבהלה של רבים, במסגרתו ביקשו רבים מהאוכלוסייה להתקין כספות בבתיהם על מנת למשוך את כספיהם מהבנקים

מהם השלבים לקבלת פונדקאות בחו"ל?
נושא הפונדקאות הוא נושא מורכב, הדורש רגישות רבה. הרעיון בבסיס הפונדקאות הוא אם אשר מכונה פונדקאית, היא שנושאת ברחמה עובר שאיננו שלה אלא שנזרע ברחמה לאחר שעבר הפריה חוץ גופית מביצית וזרע של זוג הורים שאינם יכולים להביא ילד לעולם בעצמם.

איך לבחור גדר פלסטיק לגינה שלכם?
28/03/17 | גינון
הגינה הביתית מהווה שלב ביניים בין המרחב הפרטי לציבורי. בעבור אנשים רבים משמשת הגינה אפשרות לחיבור בין הבנוי לטבעי ולפתוח, אפשרות ל"משיכת" תחום המגורים החוצה

כמה עולה מחסן גינה?
26/02/17 | שיפוצים
מחסן גינה יכול לשמש לטובת שורה ארוכה של צרכים. מלבד אחסון ציוד אישי בגינה הפרטית, הוא נועד גם להרחיב את פתרונות האחסון עבור בעלי עסקים, משרדים וחנויות. את המחסן ניתן להציב בכל סוגי הגינות ולצורך הגנה מפני נזקי מזג האוויר. הוא מונע חדירת לחות ומגן מפני גשם ורטיבות. בחלק מהמקרים משתמשים במחסן גם כפתרון הצללה לטווח הקצר והארוך.

מה עובר על קרטון משומש בדרך למחזור שלו?
מהי בעצם הסיבה שבגללה כדאי לנו למחזר את הקרטון? תתפלאו אולי לגלות, אבל כמעט כשליש מסך הפסולת שאנו מייצרים - מקורה בקרטון! הסיבה לכך היא שהקרטון נמצא בכל מקום - באריזות של מוצרי המזון והשתייה, כמארז של צעצועים וכלי כתביה, בארגזים שונים, וכיו"ב

מאיזה גיל עושים בדיקת שמיעה?
בדיקת שמיעה יכולה לשמש לבחינת יכולת השמיעה בכל גיל. הבדיקה נדרשת בעת הופעת תסמינים של הפרעות שמיעה. בגילאים מוקדמים מבצעים את הבדיקה כאשר ישנה חסימה של גלי הקול בדרכם לאוזן הפנימית

כמה עולות מערכות כיבוי אש?
מערכות כיבוי אש כוללות רכזת אש, גלאי אש ועשן, מטפי אבקה, מים וגז, מערכת מתזים, ברזי מים וגלגלות וכל אמצעי מתומחר בנפרד. אפשר לבצע התאמה אישית של המערכת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי אמצעי הגילוי והכיבוי המומלצים.

טיפולים רפואיים מומלצים בחום לגוף שלכם
יש אנשים רבים, אשר מבינים שאם הם מעוניינים לשמור על הבריאות שלהם, הרי שעליהם לעבור מעת לעת טיפולים רפואיים. יש לעומת זאת אנשים אחרים

מכולות - במה הן עוזרות לנו?
27/01/15 | מעבר דירה
רובנו מתייחסים למכולה בתור תיבה גדולה המוטענת על כלי תחבורה נושאי משאות. בפועל, מדובר על קונטיינר שעוזר לנו במגוון רחב של תחומים. ראשית, את הקונטיינר ניתן להטעין כמעט על כל כלי תחבורה המבצע משימות לוגיסטיות:

מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
23/12/14 | סרטן
אחת המחלות ששכיחותן הולכת ועולה בישראל, היא המחלה שנקראת סרטן עור. חשוב מאד לציין שיש סוגים של סרטן העור שאינם קטלניים - כמו למשל הסרטן של בתאי הבסיס שרק לעתים רחוקות ישלח את גרורותיו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI