דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר מאיזה גיל עושים בדיקת שמיעה?
מאיזה גיל עושים בדיקת שמיעה?
Shira 09/09/15 |  צפיות: 5694

בדיקת שמיעה יכולה לשמש לבחינת יכולת השמיעה בכל גיל. הבדיקה נדרשת בעת הופעת תסמינים של הפרעות שמיעה. בגילאים מוקדמים מבצעים את הבדיקה כאשר ישנה חסימה של גלי הקול בדרכם לאוזן הפנימית, או בשל אי-העברה של אותות חשמליים מהאוזן למוח. בגילאים מבוגרים יכולה הבדיקה להיות חלק בלתי נפרד מרשימת הבדיקות המבוצעות עבור קשישים ובני גיל הזהב.

תינוקות ופעוטות עוברים בדיקת שמיעה במסגרת בדיקת סקר. הבדיקה מאבחנת פגיעה בשמיעה והיא יכולה להבטיח התאמה של תכנית טיפולים אפקטיבית. פגיעה בשמיעה עלולה לפגוע ביכולתו של הילד לרכוש שפה, להתפתח ולנהל תקשורת תקינה. לכן חשוב לבצע את הבדיקה בשלב מוקדם וכדאי לשלב אותה עם הבדיקות השגרתיות של טיפת חלב.

המלצות לקראת ביצוע הבדיקה

היות והבדיקה מתבצעת עבור כל הגילאים אך בצורה שונה לכל נבדק, יש צורך בהיכרות עם ההמלצות הבסיסיות:

א. הכנה מוקדמת - לא משנה באיזה גיל עוברים בדיקת שמיעה, אין צורך בהכנה מוקדמת. יחד עם זאת, במידה והנבדק סבל מדלקת באוזן התיכונה עליו לציין זאת בפני הרופא.

ב. בדיקות נפוצות - יש סוגים שונים של בדיקות נפוצות שמטרתן לזהות הפרעות שמיעה ולשים את האצבע על הגורם לכך. בין היתר יכול הרופא להמליץ על בדיקת הדים קוכליאריים, בדיקת רישום של תגובות עצב השמע וגזע המוח, בדיקה המודדת את התנועתיות של עור התוף ועוד. אצל ילדים ומבוגרים ניתנת עדיפות לבדיקה אודיומטרית.

ג. זמן הבדיקה וההתאוששות - בדיקות סקר פשוטות אצל ילדים ופעוטות נמשכות דקות ספורות בלבד. לעומת זאת, בדיקה אודיומטרית מקיפה עשויה להימשך שעה שלמה. ההתאוששות מהבדיקות היא מהירה ואין מגבלה על נהיגה. לבדיקה גם אין תופעות לוואי או סיכונים ולכן הגיל לא מהווה פקטור בהחלטה האם לבצע אותה.

 

לסיכום, בדיקת שמיעה מבוצעת מגיל של ימים בודדים ועד גיל הזהב בהתאם להפרעות שמיעה. הבדיקה חיונית לצורך הערכת ירידה בשמיעה בקרב נבדקים המדווחים על הפרעה באחת האוזניים או בשתיהן. את הבדיקה מבצעים גם כדי להעריך את סוג הפגיעה בשמיעה ואת חומרתה.

מאמר באדיבות אודיולוג'יק בע"מ המומחים בתחום של מכשירי שמיעה ועוד


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Shira


 


מאמרים נוספים מאת Shira
 
כמה עולה כספת בנק?
בשנת 2008 עקב המשבר הכלכלי שפקד את ארצות הברית ועקב כך את העולם כולו, החל מעין טרנד שנוצר עקב הבהלה של רבים, במסגרתו ביקשו רבים מהאוכלוסייה להתקין כספות בבתיהם על מנת למשוך את כספיהם מהבנקים

מהם השלבים לקבלת פונדקאות בחו"ל?
נושא הפונדקאות הוא נושא מורכב, הדורש רגישות רבה. הרעיון בבסיס הפונדקאות הוא אם אשר מכונה פונדקאית, היא שנושאת ברחמה עובר שאיננו שלה אלא שנזרע ברחמה לאחר שעבר הפריה חוץ גופית מביצית וזרע של זוג הורים שאינם יכולים להביא ילד לעולם בעצמם.

איך לבחור גדר פלסטיק לגינה שלכם?
28/03/17 | גינון
הגינה הביתית מהווה שלב ביניים בין המרחב הפרטי לציבורי. בעבור אנשים רבים משמשת הגינה אפשרות לחיבור בין הבנוי לטבעי ולפתוח, אפשרות ל"משיכת" תחום המגורים החוצה

כמה עולה מחסן גינה?
26/02/17 | שיפוצים
מחסן גינה יכול לשמש לטובת שורה ארוכה של צרכים. מלבד אחסון ציוד אישי בגינה הפרטית, הוא נועד גם להרחיב את פתרונות האחסון עבור בעלי עסקים, משרדים וחנויות. את המחסן ניתן להציב בכל סוגי הגינות ולצורך הגנה מפני נזקי מזג האוויר. הוא מונע חדירת לחות ומגן מפני גשם ורטיבות. בחלק מהמקרים משתמשים במחסן גם כפתרון הצללה לטווח הקצר והארוך.

מה עובר על קרטון משומש בדרך למחזור שלו?
מהי בעצם הסיבה שבגללה כדאי לנו למחזר את הקרטון? תתפלאו אולי לגלות, אבל כמעט כשליש מסך הפסולת שאנו מייצרים - מקורה בקרטון! הסיבה לכך היא שהקרטון נמצא בכל מקום - באריזות של מוצרי המזון והשתייה, כמארז של צעצועים וכלי כתביה, בארגזים שונים, וכיו"ב

מאיזה גיל עושים בדיקת שמיעה?
בדיקת שמיעה יכולה לשמש לבחינת יכולת השמיעה בכל גיל. הבדיקה נדרשת בעת הופעת תסמינים של הפרעות שמיעה. בגילאים מוקדמים מבצעים את הבדיקה כאשר ישנה חסימה של גלי הקול בדרכם לאוזן הפנימית

כמה עולות מערכות כיבוי אש?
מערכות כיבוי אש כוללות רכזת אש, גלאי אש ועשן, מטפי אבקה, מים וגז, מערכת מתזים, ברזי מים וגלגלות וכל אמצעי מתומחר בנפרד. אפשר לבצע התאמה אישית של המערכת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי אמצעי הגילוי והכיבוי המומלצים.

טיפולים רפואיים מומלצים בחום לגוף שלכם
יש אנשים רבים, אשר מבינים שאם הם מעוניינים לשמור על הבריאות שלהם, הרי שעליהם לעבור מעת לעת טיפולים רפואיים. יש לעומת זאת אנשים אחרים

מכולות - במה הן עוזרות לנו?
27/01/15 | מעבר דירה
רובנו מתייחסים למכולה בתור תיבה גדולה המוטענת על כלי תחבורה נושאי משאות. בפועל, מדובר על קונטיינר שעוזר לנו במגוון רחב של תחומים. ראשית, את הקונטיינר ניתן להטעין כמעט על כל כלי תחבורה המבצע משימות לוגיסטיות:

מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
23/12/14 | סרטן
אחת המחלות ששכיחותן הולכת ועולה בישראל, היא המחלה שנקראת סרטן עור. חשוב מאד לציין שיש סוגים של סרטן העור שאינם קטלניים - כמו למשל הסרטן של בתאי הבסיס שרק לעתים רחוקות ישלח את גרורותיו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI