דף הבית פיננסים וכספים כלכלת משק בית פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
moti4321 05/07/16 |  צפיות: 12760

הבנקים מציעים היום מגוון פיקדונות בתנאים מגוונים, כאשר פותחים פיקדון בבנק יש שני שיקולים מרכזיים שמנחים את המפקידים או המשקיעים. במסגרת השיקולים ברכישת פיקדון שוקלים את גובה הריבית אל מול זמינות הכסף, ככל שהריבית גבוהה יותר כך לרוב זמינות הכסף נמוכה יותר ולהפך, ככל שזמינות הכסף גבוהה יותר הרי הריבית נמוכה יותר. פיקדונות מגווניםם מהווים היום אלטרנטיבה מצוינת מול תכנית חיסכון מסורתית.

מסלולים פיקדון טיפוסיים בבנק

כך למשל ניתן לקבל מסלול של 1.35% ריבית קבועה בחישוב שנתי במסלול של פיקדון שיקלי אבל אז זמינות הכסף נמוכה יותר. בריבית גבוהה כזאת יש צורך להפקיד את הכסף לתקופה של 3 שנים לפחות. לעומת זאת, ניתן לבחור מסלול שיש בו רק 0.9% ריבית שהיא ריבית קבועה בחישוב שנתי, זה פיקדון שקלי למשך שנתיים בלבד שבו ניתן למשוך את הכסף בתדירות גבוהה יותר. אלה שתי דוגמאות לזמינות הכסף אל מול גובה הריבית.

מסלולי ביניים בין גובה ריבית ונזילות

יש גם מסלולי ביניים בהם למשל תוכלו לקבל 0.7% ריבית במסלול צמוד מדד שהפיקדון נמשך כשנתיים וחצי אבל יש לו תחנת יציאה מסודרת כבר לאחר שנתיים. בדרך כלל כמשקיעים כדאי למצוא מסלולי ביניים שמשלבים איזון בין גובה הריבית לבין זמינות הכסף, כך למשל ניתן למצוא גם 1% ריבית קבועה בחישוב שנתי או 0.75% ריבית משתנה בחישוב שנתי במסלול של שנתיים כפיקדון שקלי. יש לבחור ולבדוק אם אתם רוצים ריבית קבועה שבה אתם יודעים בוודאות מה סכום הרווח שהתקבל בפיקדון לבין ריבית משתנה שיש בה סוג של הימור.

מסלול בטוח גם בריבית משתנה

לגבי ריבית משתנה הבנקים נותנים מסלולים בטוחים היום, כלומר, תוכלו לבחור ריבית משתנה שיש בה הבטחת ריבית מינימום, כלומר שאם הריבית המשתנה יורדת והופכת לערך הריבית הקבועה, תקבלו את ערך הריבית הקבועה ולא פחות מזה. הבטחת ריבית מינימום בריבית משתנה מאפשרת לכם לבחור מסלול עם ריבית גבוהה יחסית בשילוב עם נזילות גבוהה יחסית.

מסלולים מעניינים נוספים

יש גם מסלולים נוספים של פיקדונות כמו פיקדון מובנה שבו נהנים מריבית גבוהה במיוחד יחסית, מדובר באחוזי ריבית מאוד גבוהים כמו אחוזי ריבית שניתן להשיג בהשקעה בשוק ההון. היתרון הגדול בפיקדון מובנה היא העובדה שבניגוד לשוק ההון אתם לא יכולים להפסיד את קרן הפיקדון ובכל מקרה, גם אם לא תקבלו את אחוזי הריבית הגבוהה, תקבלו את קרן הפיקדון בשלמותה שלה ערב הבנק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 moti4321


 


מאמרים נוספים מאת moti4321
 
איכות מים מסוננים של תמי 4
אנשים שונים מתעניינים באיכות של מים מסוננים של בר מים תמי 4. הם שואלים את עצמם אם מים שמגיעים ממכשירי תמי 4 הם מים שבטוח לשתות אותם בבית. על כך ענו רבים כי באופן חד משמעי המים של מסנני מים תמי 4 הם מים בטוחים לשתיה. מים של מסנני תמי 4 הם מים מסוננים באיכות גבוהה מאוד. זאת איכות מים גבוהה שכדאי ומומלץ להציע למשפחתכם.

פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
הבנקים מציעים היום מגוון פיקדונות בתנאים מגוונים, כאשר פותחים פיקדון בבנק יש שני שיקולים מרכזיים שמנחים את המפקידים או המשקיעים. במסגרת השיקולים ברכישת פיקדון שוקלים את גובה...

כל המידע על מחזור משכנתא
15/11/12 | משכנתא
מחזור משכנתא הינה פעולה אותה יש לבצע כאשר ישנו שינוי משמעותי במצב הכלכלי שלכם או במצב השוק לעומת היום בו נטלתם את המשכנתא. לדוגמא, במצב בו הריבית בשוק ירדה בצורה משמעותית מאוד או במצב בו ההכנסה שלכם גבוהה יותר ואתם יכולים להגדיל את ההחזר החודשי כדי שתוכלו לסיים עם המשכנתא הרבה יותר מהר.

איך לבחור אדריכלים ?
בעלי מקצוע שהם אדריכלים הלו בעלי מקצוע אשר בסופו של דבר יקבעו כיצד יראה הבית שלכם ולכן עליכם לקחת בחשבון כי בחירה של בעלי מקצוע אלו מוכרחת להתבצע בצורה נכונה ובצורה חכמה.

זר לך
הם מלווים אותנו מרגע הלידה ועד הרגע המכריע ההוא, בו אנו פוסעים אל עולם שכולו טוב. הם נמצאים שם בכל אירוע משמעותי בחיינו, בעיקר באם מדובר על אירוע משמח. בנוהג היהודי, הם נמצאים בכל יום שישי בבית. הם הדרך האולטימטיבית לבקש סליחה, להעביר תשוקה, אהבה או להביע ניחומים- פרחים. איך יכולנו לחיות בלעדיהם? אבל אל תתפתו להאמין שמאחורי הצבע והריח התמימים עומד רק הטבע.

ילד שמן
24/10/12 | דיאטה
בשנות האלפיים לא מדובר על תרחיש דמיוני: הילד שלך, המתוק החמוד שלך, הוא הילד השמן ביותר בכיתה. ילדים שמנים סובלים לעיתים קרובות למדי מחוסר בטחון עצמי, ירידה בביצועים בבית הספר, נסיגה חברתית ומצב מעגלי בו הם פעילים פחות ואוכלים יותר ככל שהם מרגישים דחויים יותר וההפך. הנטייה הטבעית של האימא לפטם את הקטן שלה, הופכת בשלב מסוים לבעיה אמיתית ועכשיו עליו להתמודד עמה. עכשיו הגיע הזמן למילה הגסה ההיא- דיאטה.

כל המידע על הזמנת שירות חשמלאים
חשמלאים מוסמכים הם מצרך מבוקש ביותר על ידי בעלי בתים או בעלי משרדים אשר נתקלים בבעיה בחשמל. טיפול באופן עצמי במערכת החשמל בבית עלול להיות מסוכן ביותר למי שאינו מבין בטיפול בחשמל ואינו נוקט באמצעי הזהירות הדרושים לעבודה עם חשמל.

משכנתא – כל המידע על מסלולים וריביות
06/08/12 | משכנתא
אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחיינו היא רכישת דירה. לאור המחירים הגבוהים של הדירות והצורך ברכישת דירה, עסקת רכישת הדירה היא הפעולה הפיננסית המורכבת והחשובה ביותר בחייהם של זוגות צעירים או בודדים המבקשים לגור בדירה משלהם.

הדברות- כמה עצות שימושיות על בעלי מקצוע בתחום
הקיץ מביא עמו מדי שנה כל מיני בשורות. חלק מהבשורות הם מזיקים שונים כמו תיקנים, עכברים, נמלים ויתושים.

למה חשוב לקבל יעוץ מטעם יועץ משכנתא?
05/07/12 | משכנתא
מצב המשק בישראל הביא לכך שכשבעים וחמישה אחוזים מכלל האוכלוסייה נאלצים לקחת משכנתא כדי לרכוש דירה שתהיה בבעלותם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI