דף הבית קניות וצרכנות צרכנות שיקולי פרופורציה בעיצוב זרי פרחים
שיקולי פרופורציה בעיצוב זרי פרחים
דיווה 21/09/16 |  צפיות: 4130

עיצוב זרי פרחים הוא אמנות של ארגון אלמנטים עיצובים הגלומים בפרחים ובאבזרים על פי העקרונות של אמנות העיצוב. מעצבי זרי פרחים ו/או סידורי פרחים בדרך כלל משתמשים בטכניקות ועקרונות במטרה ליצור קומפוזיציות  יפות ונעימות למראה. עקרונות עיצוב זרי פרחים נותנים מענה לארבעה גורמים: פרופורציה, איזון, זרימה, ודומיננטיות. מאמר זה מסביר את נושא הפרופורציה המומלצת בעיצוב זרי פרחים.
פרופורציה מתבטאת ביחס נעים לעין בין גדלים פיזיים, צורות ואובייקטים שיחד מרכיבים את זר הפרחים או סידור הפרחים. בעיצוב זרי פרחים יש שלושה היבטים שמשפיעים על העיצוב: מיקומו של זר הפרחים, הגובה של הזר, והחומרים שמהם מורכב הזר או סידור פרחים.
שטח התצוגה -העיצוב חייב להיות בפרופורציה למקום שבו הוא הולך להיות מוצג. שטח התצוגה עשוי להיות חלל של חדר, פני השולחן, או לפעמים אדם, למשל כלה, שמחזיקה זר פרחים. הפרופורציה הנכונה היא זו שגורמת לזר הפרחים להשתלב בהרמוניה עם המיקום והסביבה שלו.
גובה של זר / סידור הפרחים - הגובה של הזר צריך להיות לפחות פי פעם וחצי מגובה האגרטל. זאת אומרת שאם האגרטל בגובה 20 ס"מ, זר הפרחים צריך להיות לפחות בגובה 30 ס"מ. מסיבה זו, לאגרטל יש תפקיד מרכזי בעיצוב זרי פרחים. כאשר יש להביא החשבון ארבעה היבטים של האגרטל: המידות שלו, הצבע, החומר והמרקם שממנו האגרטל עשוי, והצורה שלו. כאשר אגרטל כבד וכהה מתאים לזר פרחים גבוה יותר, ואילו אגרטל מזכוכית שקופה מתאים יותר לזר פרחים נמוך יותר. חריג לכלל הגובה חל על סידורי פרחים אופקיים שנמצאים במרכז שולחן שצריכים לאפשר לסועדים בשולחן שדה ראיה פתוח ונעים. לכן סידור פרחים מרכזי בשולחן צריך להיות נמוך ורחב כאשר הוא נמצא בכלי נמוך ורחב מתאים. בסידור נמוך ורוחבי, מומלץ שרוחב בסידור יהיה לפחות פעם וחצי מרוחב הכלי.
פרחים וירק - שימוש בפרחים וירק ביחס שווה או כמעט שווה יסייע בהשגת פרופורציה ראויה. בנוסף, מומלץ להימנע משילוב של פרחים גדולים עם פרחים קטנים שיוצר תמונה לא נעימה לעין. לכן לפרחים גדולים כגון שושן צחור וליליות מומלץ לשלב פרחים בינוניים כגון ורדים או גרברות. בזר עם פרחים קטנים כגון פלוקס, וקרטמוס אפשר לשלב פרחים בינוניים כגון חרציות וליזיאנטוס.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיווה


 


מאמרים נוספים מאת דיווה
 
שיקולי פרופורציה בעיצוב זרי פרחים
21/09/16 | צרכנות
עיצוב זרי פרחים הוא אמנות של ארגון אלמנטים עיצובים הגלומים בפרחים ובאבזרים על פי העקרונות של אמנות העיצוב. מעצבי זרי פרחים וסידורי פרחים בדרך כלל משתמשים בטכניקות ועקרונות במטרה ליצור קומפוזיציות יפות ונעימות למראה. מאמר זה מסביר את נושא הפרופורציה המומלצת בעיצוב זרי פרחים.

הזמנת משלוחי פרחים לחוץ לארץ עם מסירה מידית
21/09/16 | צרכנות
הזמנת משלוחי פרחים לחו"ל עם מסירה מידית יכולה להתבצע באחת משתי דרכים. אפשרות ראשונה, הזמנת המשלוח מאתר ישראלי שמקושר ברשת בינלאומית של חנויות פרחים. האפשרות השנייה, הזמנת משלוח פרחים ישירות מחנות פרחים בקרבת כתובת היעד למשלוח.

משלוח פרחים לאחר לידה
אישה לאחר לידה מעדיפה להישאר בשקט בבית עם התינוק, מבלי שיטרידו אותה כל הזמן עם ביקורים שדורשים ממנה לארח את האורחים. מצד שני, היא רוצה ושמחה לקבל מתנות שעושות לה מצב רוח טוב. הפתרון הוא משלוח פרחים שמובא על ידי שליח כך שמקבלים מתנה "נטו".

משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות אינו מומלץ
19/09/16 | קניות
חברת מוניות אינטרנטית משווקת שירות חדש של משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות. מתבקשת השאלה האם השירות מקצועי ומומלץ או שרק נכנס שחקן חדש לשוק משלוחי פרחים שמנצל את תמימות הציבור.

מיומנויות העבודה בחנות פרחים
עבודה בחנות פרחים אינה עבודה קלה והיא דורשת מיומנויות מיוחדות. המאמר מפרט אילו מיומנויות נדרשות ולמי מתאים לעבוד בחנות פרחים.

טיפים להארכת תוחלת חיי סוגי פרחים נפוצים
19/09/16 | גינון
ברגע שפרח נקטף מתחיל לפעול שעון שקובע את תוחלת חייו. צרכן שמזמין משלוח פרחים יכול להאריך את תוחלת חיי הזר וליפות את מראהו אם ינהג לפי הטיפים שמפורטים במאמר.

שתילים ופרחים בעיצוב הבית
יש אין ספור אפשרויות לשילוב פרחים ועציצים בעיצוב הבית. חנות פרחים מקצועית תציע לכם פתרון יצירתיים כמו גם שירות של משלוח פרחים ועציצים.

תוחלת חיי ציפור גן עדן בבית הלקוח
31/12/14 | צרכנות
לציפור גן עדן יש תוחלת חיים ארוכה יחסית, הוא אוהב חום, זקוק למים רבים ולאור. במאמר מוסבר כיצד חנויות פרחים והצרכנים צריכים לטפל בפרח זה על מנת להפיק מהפרח את מלוא פוטנציאל היופי שלו.

עלות משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
משלוחי פרחים כרוכים ב-3 הוצאות: זמן עבודת השליח, דלק ועלות הרכב. לכן מוצדק לגבות דמי משלוח. מצד שני, יש חנויות פרחים שגובות מחירים מופרזים. צרכן חכם צריך לבחור חנות פרחים שמציע שירות אמין במחיר סביר.

כללי אמון הציבור לתחום משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
תחום משלוחי פרחים והזמנת זרי פרחים באמצעות אתרי אינטרנט של חנויות פרחים אינו מתנהל בצורה שקופה והגונה. ולאור חוק הגנת הצרכן שלא מאפשר ביטול עסקאות בתחום זה, נדרש לאמץ ולהנחיל את כללי אמון הציבור לענף הפרחים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI