דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט והחיים ברשת - אחר הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
הדס כהן 18/10/22 |  צפיות: 375

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח

יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

לתומנו יכולנו לחשוב שכל יהלום אותו נרכוש הרי שהוא יהלום אמיתי מן הטבע. אך לא כך הדבר. בין יהלומים אמיתיים נמכרים גם יהלומים מזויפים מבלי שיגלו שאינם אמיתיים ושערכם נמוך בהרבה ממה ששיערנו. איש מקצוע העוסק בתחום הערכת יהלומים המכיר את תכונותיו של יהלום אמיתי יוכל לבצע תהליך שבסופו יתגלה אם היהלום הינו מקורי או מזויף.

ככל שעוברות השנים תופסים יהלומים מקום בתחום ההשקעות. לכן, תחום הזיופים רק הולך ומתפתח. זיופים ברמה גבוהה מציעים יהלומים הנראים על פניו שווי ערך. אלה עוברים מיד ליד ומגלגלים כספים גדולים. לכן, רכישת יהלום מחייבת בדיקה מקצועית שתאשר את איכות היהלום.

המואסניט היינו מינרל שמחקה את מראה היהלום. מינרל טבעי שמראהו מצליח לשטות בעין שאיננה מיומנת ומקצועית.

אומנם במראהו דומה המואסניט ליהלום אמיתי אך עין מיומנת לא תוכל לפספס שהוא איננו יהלום אמיתי אלא חיקוי. הערכת יהלומים איננה מותרות ויהלום אינו מוצע במחיר מוזל אם אין לכך סיבה מוצדקת. מכיוון שבעת רכישת יהלום איננו רוצים ליפול בפח מוטב לבצע טרם הרכישה הערכת יהלומים לבדיקת היהלומים המוצעים ולאישור איכותם.

את הבדיקה מומלץ לבצע בתנאי מעבדה. תנאים אלה מאפשרים לוודא שהיהלום טבעי. למואסניט לדוגמא ניצוץ שמייצר השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי.

בבורסה ליהלומים קיימת מעבדה המצוידת במכשור מתקדם שיזהה יהלום טבעי מול יהלום שנוצר במעבדה. בין יהלומים טבעיים לחיקויים קוים דקים. למראית עין הם נראים זהים, אך תנאי מעבדה מאפשרים לעלות על השוני ולזהות חיקוי.

הערכת יהלומים כדאי לבצע ע"י איש מקצוע מיומן, בתנאי מעבדה, עם מכשור מקצועי לזיהוי זיופים או יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה ולא בדרך הטבע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI