דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה עצירות - טיפול טבעי עם סופרלס
עצירות - טיפול טבעי עם סופרלס
ויטהמול כי בריאות זה הכל 19/01/11 |  צפיות: 5874

טיפול טבעי בעצירות - תרופה לעצירות

לפני שנבדוק מהי תרופה לעצירות, דבר ראשון יש להבין מהי עצירות וממה נובעת.
עצירות היא בעיה רפואית שכיחה אשר מוגדרת ע"פ הרפואה כשתי יציאות או פחות בשבוע או כקושי ומאמץ גדול בעת התרוקנות. בקרב האוכלוסייה הכללית התדירות הנורמאלית של היציאות מוגדרת בין 3-12 יציאות בשבוע. קיימת תפיסה מוטעית הרווחת בציבור לגבי עצירות, כי תדירות תקינה של יציאות הנה יציאה אחת ביום. תפיסה זו מביאה לשימוש מוגזם בתרופה לעצירות.

מהם הגורמים עצירות?

  • מצבי לחץ ודחק עלולים לגרום לחוסר נינוחות ולתחושת מתיחות בגוף, המערכת הגופנית מושפעת משינויים רגשיים ולכן עצירות יכולה להיות תופעה בלתי נשלטת המתפרצת ללא התראה, תרופה לעצירות במקרה זה תלווה בעבודה פסיכולוגית עצמית.
  • שינויים בתזונה יכולים להקשות על מערכת העיכול ולגרום להופעת עצירות. במקרים בהם הרגלי התזונה אינם מבוקרים או בלתי מאוזנים, תרופה לעצירות יכולה להיות בניית תפריט מאוזן, שילוב מאכלים המועשרים בסיבים תזונתיים, שמנים בריאים, ושתיית מים מרובה.
  • תסמינים המחשידים לגידול במעי הגס: הופעת עצירות חדשה (לרוב אצל אנשים מעל גיל 50), ירידה במשקל, דימום מפי הטבעת. במידה ותסמינים אלה כולם או חלקם מלווים את העצירות, יש לפנות לייעוץ רפואי בהקדם לקבלת מרשם לתרופה לעצירות זו.
  • תת פעילות גופנית - העדר פעילות גופנית יכול גם הוא להשפיע על תנועתיות ופעילות של מערכת העיכול ולהשפיע על עצירות. במקרה זה, תרופה לעצירות תלווה בעליית פעילות גופנית.

סטטיסטיקות לגבי עצירות

על פי סקר בריאות שנערך ב1996, לכ- 3 מיליון אנשים בארצות הברית יש עצירות תכופות. המדווחים על עצירות הם לרוב הן נשים ומבוגרים מגיל 65 ומעלה.
עצירות הינה אחת התלונות הנפוצות ביותר הנוגעות למערכת העיכול בארצות הברית, וכתוצאה מכך יש כ -2 מיליון ביקורים אצל רופאים בשנה המבקשים לקבל תרופה לעצירות.
למרות זאת, אנשים רבים נוטים לחשוב שהתרופה לעצירות הינה לקיחת משלשלים, הם אינם מבקשים עזרה רפואית, וניתן לראות זאת ע"פ מיליוני הדולרים שהאמריקאים מוציאים מידי שנה על משלשלים אלו.  שימוש קבוע בחלק מהמשלשלים מתוך מחשבה שזוהי תרופה לעצירות עלול להביא לתלות בתרופה והיוצרות עצירות כרונית כתוצאה מכך. כאמור, ישנם תכשירים טבעיים נגד עצירות אשר אינם בעלי תופעת לוואי של התמכרות.

טיפול טבעי בעצירות

תרופה לעצירות, כאמור, יכולה להתבסס על השיטות הטבעיות נגד עצירות כגון: שינוים בהרגלי התזונה, הגברת שתיית מים בכדי לרכך את הצואה היבשה, אכילת מספר רב של ארוחות קטנות על פני 2-3 ארוחות גדולות אשר מכבידות על מערכת העיכול בפירוקן, וכמו כן, מומלץ להגביר פעילות גופנית להמרצת פעולות המעיים והעיכול וכטיפול נגד עצירות.
במקרים של עצירות חוזרת, יש להיוועץ עם רופא בנוגע לקבלת תרופה לעצירות עם מרשם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ויטהמול כי בריאות זה הכל

ויטהמול - בית טבע באינטרנט המציע מגוון מוצרים טבעיים לטיפול בקשת רחבה של בעיות רפואיות. טיפול טבעי נגד עצירות, להוריד כולסטרול גבוה, עיבוי שפתיים, סיוע בבעיות פרקים ועוד... 


מאמרים נוספים מאת ויטהמול כי בריאות זה הכל
 
כולסטרול גבוה - תוספי תזונה להורדת כולסטרול
21/01/11 | מחלות לב
הכולסטרול מצוי בזרם הדם ובכל תאי הגוף, חיוני לבניית קרומי תאים, הורמונים סטרואידים ולתהליכים שונים בגוף. עם זאת, כולסטרול גבוה בדם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים למחלות לב כלי דם ושבץ מוחי. על כן, מומלץ לעתים ליטול תוזף תזונה טבעי להורדת כולסטרול גבוה.

עצירות - טיפול טבעי עם סופרלס
תרופה לעצירות, כאמור, יכולה להתבסס על השיטות הטבעיות נגד עצירות כגון: שינוים בהרגלי התזונה, הגברת שתיית מים בכדי לרכך את הצואה היבשה, אכילת מספר רב של ארוחות קטנות על פני 2-3 ארוחות גדולות אשר מכבידות על מערכת העיכול בפירוקן, וכמו כן, מומלץ להגביר פעילות גופנית להמרצת פעולות המעיים והעיכול וכטיפול נגד עצירות.

שמן מרווה מזרעי צ'יה - אומגה 3 צמחית
זרעי צ'יה הם אחד המקורות העשירים ביותר באומגה 3, הם מכילים אומגה 3 בכמות גדולה הרבה יותר מכל מקור אחר בטבע ולמעשה שמן מרווה המופק מגרעיני צ'יה מכיל כ 64% אומגה 3.
כמו כן, שמן מרווה המופק מזרעי הצ'יה מכיל אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) בכמות העולה על כל מקור צמחי אחר כמו גם ברזל וסידן.


עיבוי שפתיים – אין צורך בניתוח, יש שפתון מעבה שפתיים
טיפוח המראה החיצוני חשוב כמעט לכל אישה. נשים שמחות לפנק את עצמן בטיפולי יופי שונים, טיפולי ספא לגוף, שימוש בקרמים מתאימים וכל מה שתורם להרגשתן הטובה עם חזותן החיצונית.
שפתיים בשרניות נחשבות לחלק מאידיאל היופי המערבי בחברה שלנו, ולכן בעידן היופי הנוכחי, נשים שמות דגש רב על עיבוי שפתיי

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI