דף הבית רפואה ובריאות הריון ולידה תוספי מזון אומגה 3 בתקופת הריון ולידה כולל הנקה – חלק ראשון
תוספי מזון אומגה 3 בתקופת הריון ולידה כולל הנקה – חלק ראשון
מואיז אלוש 14/03/11 |  צפיות: 3399

הריון ולידה הם סוג של מסע מופלא וייחודי מבחינה רגשית וביולוגית, חיים אשר נוצרים וקורמים עור וגידים לנגד עיננו. מה קורה בתהליך הזה, וכיצד חומרי תזונה בסיסיים, "אבני בניין",  יכולים לתת מענה לשורה של תהליכים ביולוגים אשר אנו נדרשים להם? חומצת שומן אומגה 3 נקשרת עם צמד המילים "הריון ולידה" ולא בכדי, להלן הטעמים השונים.

אם אדם בוגר זקוק לחומצות שומן אומגה 3 בימים "רגילים", הריון ולידה דורשים מהאישה ההרה אספקה סדירה של אומגה 3 לבניית מעטפת התא של העובר, בניית מערכת העצבים, מערכת הראייה ועוד.

אומגה 3 מסופק לתינוק שזה עתה נולד, מניקה זקוקה לחומצות שומן אלו ע"מ לתחזק את גופה ואת התינוק אשר תזונתו עדיין תלוייה בה.

אומגה 3 בהריון

כדי להבין את חשיבותו של אומגה 3 בהריון ניתן להביט בתפקידן של חומצות שומן אלו בגופו של אדם בוגר:

· הורדת כולסטרול גבוה

· אנטי דכאוני

· אנטי דלקתי

· לב ועורקים

למעשה, כ-50%  ממוחנו מורכב מחומצות שומן, כאשר 20% מתוכן(כלומר 10% סה"כ) הן חומצות שומן אומגה 3.

דיי בנתון הזה כדי לתת את הדעת על תפקידן וחשיבותן, וניתן אף לשער את ההשלכות של מחסור בהן על מחלות מוח או מניעתן!

הריון והנקה

כאשר הריון או הנקה על הפרק, אנו מדברים על מתן "אבני הבניין התזונתיים" לתינוק, אותם חומרים אשר מרכיבים את מערכות הגוף ההולכות ומתפתחות בו.

העובדה כי חומצות שומן אומגה 3 מרכיבות את מעטפת התא האנושי נותנת תובנה נוספת על התפקיד המרכזי והבסיסית ביותר(רמת התא) על גוף האדם.

לסיכום חלק א ומבוא של חלק ב: תפקיד חומצות שומן אומגה 3 בגוף בוגר מצביע על הנחיצות שלו בתקופה מכוננת מבחינה בריאותית כתקופת הריון ולידה, למעשה גם חלב אם אשר ממשיך למעשה ללוות את תזונת התינוק באופן בלעשי ע"י תזונת המניקה עשיר באומגה 3. בחלק השני נדבר על מקורות זמינים לאומגה 3 כגון שמן דגים בהריון או שמן פשתן בהריון וגם חידוש מבטיח בנושא תוספי מזון לפני ואחרי לידה, בתקופת הנקה.

מאת: "אומגה 3 הדור החדש"

 

 

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מואיז אלוש

אומגה 3 צמחי ממקור שמן המרווה

סיוע בבעיות קשב וריכוז וגם סוכרת

יזמות עסקית בינלאומית מפטנט ישראלי 


מאמרים נוספים מאת מואיז אלוש
 
תוספי מזון אומגה 3 בתקופת הריון ולידה כולל הנקה – חלק שני
תזונת הריון מקבלת כיום מיקוד מיוחד ובצדק, הריון ולידה וגם תקופת הנקה משמעותיים מאוד עבור התינוק.
קשה לדבר על תזונת הריון בלי להזכיר חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 בשל התפקיד שהן ממלאות בשבועות הריון שונים וגם לאחר לידה.
הדבר ניכר בהרכב חלב אם אצל נשים מניקות, וגם בתחליפי חלב במקרים בהם מוותרים על הנקה מסיבות כאלה או אחרות. מהם מקורות חומצות שומן אלו בהריון והנקה וכיצד ניתן להשיג אותם במונחים של "תזונת הריון" ?


תוספי מזון אומגה 3 בתקופת הריון ולידה כולל הנקה – חלק ראשון
הריון ולידה הם אירועים חשובים בבריאותם של האם והתינוק.
הריון והנקה, הם בעלי משמעות בריאותית ותזונתית מיוחדת שכדאי לתת עליה את הדעת.
"תזונת הריון" הוא תחום אשר מדגיש את הצרכים בתזונתיים המיוחדים של האישה ההרה תוך תשומת לב מיוחדת לצרכים של העובר בשבועות הריון שונים.
אומגה 3 מהווה חלק חשוב בתזונת הריון, זאת בשל המודעות הקיימת כיום לתפקידו בגוף האפ והעובר, עם זאת אומגה 3 בהריון הוא נושא נרחב ומסועף בפרט לאור השאלה "האם שמן דגים בהריון מומלץ ?", זאת לאור הזיהום האקולוגי הגדל באוקיינוסים.


האם אומגה 3 יכול להוות תחליף לויטמינים ?
העלייה במודעות לתוספי מזון הביאה עימה שפע של היצע בכל הנוגע להתוויות והמלצות הצריכה. אומגה 3, אחד התוספים הפופולרים, נהנה ממעמד של "תוסף על", האם תוסף מזון יעיל ומקובל יכול להחליף ויטמינים או תוספי מזון אחרים ?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI