דף הבית מחשבים וטכנולוגיה תוכנה Wms אינטגרטיבי על שום מה, או הבעיות הנפוצות בשילוב מערכת Erp עם תוכנת Wms צד ג'
Wms אינטגרטיבי על שום מה, או הבעיות הנפוצות בשילוב מערכת Erp עם תוכנת Wms צד ג'
אשבל טכנולוגיות 22/08/11 |  צפיות: 2789
הבעיות הנפוצות בשילוב תוכנה ייעודית לניהול מחסנים (WMS) עם מערכת ERP : סנכרון נתונים בין המערכות
  • אי התאמה ביתרות המלאי - הפרשים ביתרות המלאי בין שתי המערכות (WMS ,ERP) יכולים להיגרם ממגוון רחב של סיבות. בכל מקרה בו התגלה הפרש, עשוי להיות מספר לא מבוטל של תנועות מלאי, שיש לתחקר כדי לנתח את מקור ההפרש. אירגון שיבחר פיתרון המבוסס על שתי מערכות נפרדות, יאלץ להשקיע משאבים רבים לביצוע התחקור על מנת לגלות את הסיבות להפרשים שיצוצו חדשות לבקרים.
  • ישנם מספר פרמטרים של מלאי המשפיעים על תהליכי איסוף, אריזה ומשלוח ללקוח. לדוגמא: אילוצי הובלה, כתובת האתר למשלוח סחורה, כתובת למשלוח חשבונית ועוד. במקרה שיש תקלה בסנכרון השוטף בין ה-ERP (בה מנוהלים הנהלת החשבונות, השיווק, הרכש ועוד) ל-WMS, המשמעות המיידית הינה אי התאמה שגורמת לפיגורים באספקה, עד לאיתור הבעיה ותיקונה.
  • באופן דומה, נדרש סנכרון בזמן אמת, של תיעדוף האספקות ללקוחות (משלוחים) במערכת ה WMSבהתאם לעדכונים של מערכת ניהול שרשרת האספקה (SCM) ב-ERP – כמו בסעיף הקודם, מורכבות התאום (סינכרון) בין המערכות מגדיל את הסיכון לפרויקט כולו.            
הטמעה בשלבים 

מורכבות ההפעלה של מערכת WMS לניהול מחסנים, מגדילה את הסיכון להשבתה מלאה או חלקית של המחסן עקב תקלות שלא ניתן היה לצפות מראש. בכדי להקטין את הסיכון, רצוי לבצע את ההפעלה בהדרגה. הפעלה בשלבים ניתן לממש באחת משתי דרכים: 

  1. בידוד של פעילות מסוימת (כגון: ליקוט) ויישומה בכל המחסן.
  2. בידוד של איזור במחסן ויישום ה-WMS רק באזור זה.
השבתה חלקית של המערכת

אחת הסיבות הנפוצות לתקלות בהפעלת המערכת הינה שגיאות בהגדרת תשתיות הנתונים. כאשר מערכת ה WMS עומדת בפני עצמה כמערכת ייעודת, אין אפשרות לנטרל ולבצע השבתה חלקית ויזומה של איזור מסוים לגביו אותרו ההגדרות השגויות. במקום זאת יש להשבית את כלל המערכת, שאם לא כן תמשיך המערכת להתעדכן בנתונים שגויים. במערכת WMS  כחלק מה-ERP, ניתן להשבית באופן חלקי את העבודה ב-WMS, מבלי לפגוע בתיפקוד המערכת הכוללת.

כותבת המאמר:

קרן שרר טיבר

מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות בע"מ.
אשבל היצרנית של תוכנת Priority מאז 1986 מתמחה באספקת פתרונות מיחשוב לניהול כולל CRM/ERP/WMS לחברות מסחריות ואירגונים תעשייתיים בינוניים וקטנים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI