דף הבית מחשבים וטכנולוגיה תוכנה תוכנת הנהלת חשבונות – מיהו ספק התוכנה המתאים לעסק שלכם?! – חלק א'
תוכנת הנהלת חשבונות – מיהו ספק התוכנה המתאים לעסק שלכם?! – חלק א'
אשבל טכנולוגיות 22/08/11 |  צפיות: 2786

השוק הישראלי של היום, מוצף לא רק בתוכנות להנהלת חשבונות, אלא גם בספקים (יצרנים ומפיצים), שמתחרים על מכירת תוכנות כאלו, לניהול העסק שלכם.
למרות זאת, בתהליך בחירה של תוכנה, ארגונים עוסקים, בעיקר בשאלה מהי תוכנת הנהלת החשבונות המתאימה ביותר?! ולא  מקדישים מספיק תשומת לב לסוגיה נוספת, מעניינת וחשובה לא פחות כיצד לבחור את ספק התוכנה המתאים להם?!

ברכישת תוכנה המיועדת לפעילות עסקית מרכזית בארגון, תהיה זו תוכנה להנהלת חשבונות, תוכנה לניהול מחסנים, תוכנת ERP, או כל תוכנה אחרת; ספק התוכנה הופך להיות שותף, לטווח ארוך של העסק. ולכן, מערכת יחסים איכותית ויציבה עימו, היא תנאי הכרחי להצלחת ההתקשרות.
הרי "עוד לא נולד" העסק, שרוצה למצוא את עצמו, יום בהיר אחד, עם תוכנה נכונה ועובדת, אבל בלי תמיכה מספק מתאים. זו רק אחת הסיבות לכך שכדאי לוודא שלספק התוכנה, יש יכולת הישרדות חזקה בשוק, יחסי עבודה טובים עם הלקוחות שלו וחזון לעתיד.

בסדרת המאמרים "תוכנת הנהלת חשבונות-  מיהו ספק התוכנה המתאים לעסק שלכם?!"  אפרט בפניכם מספר קריטריונים, אשר יסייעו לכם בקבלת החלטה מושכלת, לגבי ספק התוכנה איתו אתם מתקשרים.

יציבות

בין אם רכשת תוכנה ישירות מהיצרן ובין אם רכשת מגורם המשווק/מפיץ אותה, רצוי לברר מספר נקודות:

 • כמה זמן קיים יצרן התוכנה בשוק ?
 • כמה עובדים הוא מעסיק?
 • מהו סדר הגודל של ההתקנות שביצע? (בסיס לקוחות גדול יכול להוות ערובה לשדרוג ולשיפור תמידי של התוכנה שהוא מציע)

בנוסף, כשמדובר במפיץ, כדאי לקבל מיצרן התוכנה, את האישור העקרוני לשיתוף הפעולה בינו לבין  המפיץ, ואת תמיכתו המלאה בלקוחותיו של אותו מפיץ.

המלצות

על היצרן לאפשר לך ליצור קשר עם לקוחות המשתמשים בתוכנה (גם אם מצאת שהתוכנה מתאימה באופן מושלם לעסק שלך). המפיץ מצידו, אמור לאפשר לך ליצור קשר עם חברות להן סיפק שירות דומה. בכל מקרה, ביצירת קשר עם ממליצים יש לשאול שאלות כמו:

 • האם חל שיפור בביצועים בעקבות השימוש במערכת?
 • האם המערכת מימשה את כל הציפיות ממנה?
 • האם העובדים המשתמשים בה שבעי רצון?
 • האם יש שביעות רצון מרמת השירות הניתן?
 • איך הספק/המפיץ מגיב לבעיות המועלות בפניו?

שדרוגי תוכנה וגרסות חדשות

הטכנולוגיה משתנה במהירות, לכן חשוב לוודא שהספק המיועד, מקפיד להתעדכן בחידושים הטכנולוגיים, ולשדרג את התוכנה בהתאם.
בנוסף, עדכונים וגירסאות חדשות, מלמדים גם על מחויבות הספק לתוכנה. לכן חשוב לברר:

 • כיצד ספק התוכנה נוהג לטפל בדיווחים על תקלות או באגים?
 • כיצד מתייחס לבקשות מהשטח ליכולות נוספות במערכת?
 • באיזו תדירות מופיעות גירסאות חדשות?
 •  מהי (אם קיימת) עלות השדרוגים?

בדרך כלל, תיקוני תוכנה או חבילות שירות, מהווים חלק מהתחזוקה השוטפת, אך ספקים נבדלים גם במדיניות השדרוגים לגרסאות חדשות. חלקם ידרשו תשלום עבור גרסאות חדשות וחלקם יספקו אותן ללא תוספת תשלום, אך במסגרת תשלום תחזוקה שנתית. לפיכך, בכל הנוגע לשדרוגים וגירסאות חדשות, יש לברר את התדירות, המדיניות, והעלות.

 על התכונות הקשורות ביחסי העבודה בפועל עם ספק התוכנה, קרא במאמר ההמשך.

כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI