דף הבית מחשבים וטכנולוגיה תוכנה פורטל לתוכנות ניהול שכר ונוכחות
פורטל לתוכנות ניהול שכר ונוכחות
אשבל טכנולוגיות 22/08/11 |  צפיות: 2914

הפעלת פורטל שכר כחלק מתוכנת ניהול השכר ומתוכנת ניהול נוכחות העובדים בארגון,  מאפשרת יישום גישה מהפכנית לדרך ניהול נושא השכר.

ההתקדמות הטכנולוגית שאפשרה פיתוח פתרונות מחשוב עסקיים באינטרנט, כגון תוכנה להנהלת חשבונות, מאפשרת היום גם מתן גישה ישירה וקלה לחלק מהמידע הארגוני לעובדי החברה, כמו למשל פורטל שכר ונוכחות לעובדים.

בארגונים רבים חשב השכר, הינו  הכתובת לבירורים בזמן שבתוכנות השכר ובתוכנות ניהול הנוכחות, נמצא כל המידע הרלוונטי וקיים מענה למרבית השאלות, אך לעובד אין גישה למידע. הפורטל מאפשר לכל עובד להפיק באופן עצמאי את כל המידע הנוגע אליו ובכך לחסוך את הצורך לפנות לחשב השכר.

כך למשל, יכול העובד להפיק לעצמו את הבקרות הנדרשות על דיווחי הנוכחות והיעדרויות לרבות אישורים נדרשים וכדומה כפי שנרשמו בתוכנת ניהול נוכחות העובדים של הארגון. בהמשך, יכול העובד להפיק לעצמו את תלוש השכר, דוחות על זכאויות לחופשה ומחלה, טופס 106 ודוחות וטפסים נוספים עם מידע לגבי נתוניו בתוכנת השכר.

מעבר לכך, מאפשר הפורטל לעובדי הארגון לדווח ישירות לתוכנת ניהול הנוכחות, דיווחים שוטפים כמו דיווח שעות נוכחות, דיווח על היעדרויות, המצאת אישורים על היעדרות בגין מחלה או מילואים, מילוי טופס 101, ועוד.

חשבי השכר עסוקים בין השאר ובחלק לא מבוטל מזמנם, במתן מענה לפניות העובדים, המבקשים באופן תדיר לקבל הבהרות והסברים, בסוגיות הנוגעות לתלושי השכר ותנאים אחרים להם הם זכאים. מטרת הפורטל לאפשר לעובד לקבל את כל המידע באופן פשוט וזמין, ללא צורך בעזרתו של חשב השכר.

השימוש בפורטל נוכחות ושכר על גבי תוכנות ניהול הנוכחות ותוכנות חישוב השכר בארגונים, אמור לחסוך בין 30-50% מהזמן של חשב השכר בארגון משום שהוא מאפשר למעסיק להעביר לעובד את האחריות לתחזוקת המידע הקשור בפרטיו האישיים והדיווחים המשמשים כבסיס לתלוש השכר שלו לרבות גישה מלאה לנתונים שמשמשים להפקתו.

 להלן רשימת השירותים שינתנו לעובדים באמצעות הפורטל

  1. דיווח שעות עבודה (לרבות הוספת נספחים)
  2. דיווח היעדרויות (לרבות הוספת נספחים)
  3. מילוי טופס 101
  4. רישום של פניות/שאלות/בקשות הבהרה (משימות) לחשבות שכר, פניות אלו יקושרו לנתוני שכר לעובד.
  5. הפקת דו"ח פירוט דיווחי שעות (חודשי)
  6. הפקה של  מסמכים באופן עצמאי ע"י העובד:
  • תלושי שכר
  • טופס 106 (שנתי),
  • דו"ח פירוט צבירה\ניצול חודשי של ימי חופשה ומחלה
  • דו"ח פירוט הפרשות לקופת גמל/קרנות השתלמות שביצע המעביד לעובד.

כל שנדרש מהעובד על מנת לצמצם את תלותו בחשב השכר הינו חיבור אינטרנט (שקיים כיום במרבית בתי האב בישראל). כך יוכל העובד להיכנס לפורטל בזמנו הפנוי, עם סיסמתו האישית, באופן מאובטח ולבצע בעצמו את הדיווחים או הפקת המידע הרצוי לו, ללא תלות באף גורם אחר.

כותב המאמר: שלמה אסרף, מנהל פיתוח עסקי בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל /WMS/ERP/CRM/תוכנות לניהול שכר ונוכחות של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI