דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP חשיבותו של ממשק המשתמש בבחירת תוכנת הנהלת חשבונות
חשיבותו של ממשק המשתמש בבחירת תוכנת הנהלת חשבונות
אשבל טכנולוגיות 23/10/11 |  צפיות: 14342

חלק ניכר מבעלי העסקים נוטה לראות בתוכנת הנהלת החשבונות משהו "שצריך לחיות עימו ואי אפשר בלעדיו" ולכן, מבחינתו מה שנדרש הוא שמנהל\ת החשבונות "ירגישו נוח" עם התוכנה. בדרך כלל, אנשי מקצוע אלה ירגישו נוח עם התוכנה להנהלת החשבונות אשר לממשק המשתמש שלה הורגלו במשך שנים, אם במקום עבודה קודם ואם משום שבתקופת הכשרתם עבדו על תוכנת הנהלת חשבונות שהיתה מותקנת אצל גוף ההדרכה בו הוכשרו כמנהלי חשבונות.

אין ספק שזהו שיקול מרכזי, בסקירה כאן נעמוד על מספר נושאים נוספים בממשק המשתמש שראויים להתיחסות בעת קבלת ההחלטה על תוכנת ניהול החשבונות העתידית.

1.    ממשק המשתמש צריך לאפשר לימוד מהיר של משתמשים שאינם בעלי הכרות מוקדמת עם תוכנת הנהלת החשבונות. כלומר, יש לקוות כי עם גידול העסק יהיו משתמשים נוספים בתוכנה שיפעילו בה מודולים מעבר להנהלת החשבונות. יכולת לימוד מהירה של משתמשים אלה תקל בהרבה את הצטרפותם למעגל המשתמשים. איזה תכונות בתוכנה יאפשרו לימוד מהיר?

·        תיעוד נגיש בהיר וכוללני, כך שבעצם ניתן יהיה ללמוד את התוכנה להנהלת החשבונות ותפעולה בהסתמך על התיעוד ללא עזרה מגורמים חיצוניים.

·        אפשרות לעיצוב ממשק המשתמש ברמת המשתמש, כדי להקל על כל משתמש לעצב לעצמו את התוכנה כך שהנתונים והגישה אליהם יתאימו לדרישותיו.

2.    יכולת ניווט משופרת כדי להקל על המשתמשים להפוך את תוכנת הנהלת החשבונות לכלי שימושי יותר לפעילותם העיסקית. יכולת ניווט משופרת מוקנית לתוכנה באמצעות כלי ניווט כמו מקשי קיצור, הפעלות (SHORT CUTS) ויכולות DRILL DOWN שמאפשרים תיחקור מהיר של הנתונים תוך כדי מעבר ממסך למסך או מדו"ח למסך ולהפך. התוכנה העיסקית יכולה להפוך לכלי רב עוצמה לשיפור האפקטיביות של משתמשיה (עובדים ומנהלים) לביצוע משימתיהם ובתנאי שכלי הניווט יקנו למשתמש את התחושה שתפעול התוכנה אינו דורש ממנו משאבים שלא שווים את המאמץ של התועלת שהוא יכול להפיק ממנה.

     כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

     אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI