דף הבית ביטוח ביטוח מנהלים מהם הכיסויים שנכללים במסגרת ביטוח מנהלים?
מהם הכיסויים שנכללים במסגרת ביטוח מנהלים?
אלעד שניר 28/02/12 |  צפיות: 14247

מהם הכיסויים שנכללים במסגרת ביטוח מנהלים?

מאת: שירה אלה

ביטוח מנהלים, הוא ביטוח לעובדים שכירים ובמסגרתו שלושה כיסויים: פנסיה, אובדן כושר עבודה ומוות. בכל חודש, מפריש המעביד את חלקו שלו ואת חלקו של העובד, לקופת הביטוח.

העובד החותם על פוליסת ביטוח מנהלים, יכול לבחור כיצד לחלק, אם בכלל,  את הסכום החודשי המופרש, בין חיסכון לפנסיה, לבין החסכונות האחרים: אובדן כושר עבודה ומוות.

מדוע צריך ביטוח מנהלים? הרי ביטוח לאומי, משלם קצבאות שונות, לזכאים. משרד עורכי דין מזכיר את העובדה הידועה כי הסכומים שמשלם ביטוח לאומי, אינם מספיקים לכיסוי הצרכים הכלכליים.

על כן, יש צורך לדאוג להכנסות נוספות, במקרה של אובדן כושר עבודה ויציאה לפנסיה.
האפשרות להפריש גם לביטוח חיים, היא חשובה ביותר היות שהיא מאפשרת לנו לדאוג, ליקירנו, לאחר מותנו.

אובדן כושר עבודה

אחד התרחישים מהם אנו חוששים בחיינו, הוא אובדן כושר עבודה. כל עוד אנו בריאים ויכולים לעבוד במקצוע שרכשנו, אין לנו דאגה כלכלית של פרנסה. ביכולתנו, לדאוג לעצמנו ולמשפחתנו, כהלכה.

אולם, במקרה של מחלה, תאונת עבודה, או תרחיש אחר, אשר פגע בכושר העבודה שלנו, עלולה להיווצר בעיה כלכלית קשה, ללא מקור פרנסה מספק.

אמנם, ביטוח לאומי, משלם קצבה למי שלא יכול לעבוד, או למי שהכנסתו אינה מספקת אך זו, תכסה רק את הצרכים המינימאליים ביותר. תשלומי ביטוח לאומי, אינם יכסו את כל הוצאות המשפחה.

כאשר יש פוליסה של ביטוח מנהלים, הכוללת גם אובדן כושר עבודה, אפשר לישון בשקט. המבוטח מקבל תשלום חודשי, על פי הקבוע בפוליסה, עד לסיום התקופה של אובדן כושר העבודה, או עד לסיום תקופת הזכאות לתשלום, על פי הפוליסה. 
 
פנסיה

דאגה לרווחתנו, בגיל הפנסיה, תאפשר לנו להתקיים בכבוד, ללא חשש כלכלי, גם לאחר שנפסיק לעבוד. ניתן לחסוך לגיל הפרישה, במסגרות שונות וגם במסגרת של ביטוח מנהלים.

המבוטח, יבחר איזה סכום ירצה להקצות לטובת ביטוח הפנסיה והוא יהיה זכאי, עם הגיעו לגיל הפרישה, לקבל קצבה חודשית.

רצוי להתייעץ בעניין ביטוח מנהלים, עם משרד עורכי דין, המתמחה בדיני ביטוח.

תשלום במקרה של פטירה

כאשר המבוטח חותם על פוליסת הביטוח, הוא מחליט מי יהיו המוטבים, אשר יקבלו את כספי הפוליסה, לאחר מותו. במקרה של פטירה, ישולם הסכום שנצבר, למוטבים, בתשלום חד פעמי, או בתשלום חודשי.

חברות הביטוח, מציעות סוגים שונים של ביטוחי חיים, למשל:

1. סכום קצבה משתנה : המוטבים יקבלו סכום חודשי, אשר יתעדכן במשך השנים, בהתאם לצרכיהם המשתנים. למשל, כאשר מדובר על משפחה עם ילדים קטנים, יש צורך בקצבה גבוהה יותר, מאשר בשנים המאוחרות יותר, לאחר שהילדים, יצאו לעצמאות כלכלית.

2. תשלום מוקדם : ישנה אפשרות לחתום על ביטוח מנהלים, בו ניתן יהיה לקבל תשלום כאשר המבוטח עוד בחיים. סוג ביטוח זה, נועד למשל, למקרה שבו המבוטח, חולה במחלה סופנית. במצב זה, המובטח איננו המפרנס עוד אך עודו בחיים ועל כן, יש צורך בהסדר מיוחד, שיאפשר למוטבים לקבל קצבה חודשית. 

3. הבטחת הכנסה נוספת : ביטוח חיים, המקנה הכנסה נוספת למוטבים.

ביטוח מנהלים, כולל שלושה כיסויים שונים: פנסיה, אובדן כושר עבודה וביטוח חיים. המבוטח, יכול לבחור, בהתאם לקבוע בחוק, איזה סכום להקצות, לכל אחד מסוגי הביטוחים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד שניר


 


מאמרים נוספים מאת אלעד שניר
 
האם להתגרש בלי ללכת לייעוץ זוגי מתוך רצון לשקם
01/01/17 | משפחה
אחוזי הגירושין נמצאים בעלייה מתמדת, ובני זוג רבים בוחרים לפרק את החבילה ולהתגרש. אם בעבר גירושין היו בגדר אות קלון על המתגרשים, כיום גירושין הם... קרא עוד

על הוראות חוק הוצאה לפועל
בכל הנוגע להוצאה לפועל חשוב להכיר שני מושגים ראשיים: זוכים וחייבים. זוכה הוא אדם שבידו פסק דין כספי... קרא עוד

מתי תוכל לתבוע בגין הלנת שכר?
אחד הסעדים החשובים ביותר העומדים לרשותם של העובדים בישראל הוא קבלת מלוא שכרם בזמן. על פי החוק להגנת השכר, פגיעה בזכות זו של העובד עשויה להביא לתביעות חמורות... קרא עוד

האם רשלנות רפואית מובילה לרפואה מתגוננת?
התביעות הרבות בגין רשלנות רפואית מביאות את הרופאים למצב בו הם שולחים פציינטים לאינספור בדיקות לא רלוונטיות שלא משיגות שום תועלת, כשכל מטרתם היא להגן על עצמם מפני... קרא עוד

למה הפייסבוק לא מוזכר בחוק איסור לשון הרע, ואיך בכל זאת יש תביעות על פרסומים בו
13/03/16 | כללי
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 מגן על זכות יסוד כבוד האדם. תפקידו של החוק להגדיר מהי לשון הרע ולאסור על השימוש בה כלפי אזרחים, עובדי ציבור ואחרים.

למה הפייסבוק לא מוזכר בחוק איסור לשון הרע, ואיך בכל זאת יש תביעות על פרסומים בו
13/03/16 | כללי
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 מגן על זכות יסוד כבוד האדם. תפקידו של החוק להגדיר מהי לשון הרע ולאסור על השימוש בה כלפי אזרחים, עובדי ציבור ואחרים.

הליכי גירושין בשיתוף פעולה – מציאות אפשרית?
10/03/16 | משפחה
לא אחת אנו שומעים על סכסוכי גירושין קשים. בני זוג שאהבו זה את זה מאד הופכים בגירושין לאויבים מרים. האם ניתן לעשות את זה אחרת? האם אפשר לפרק את החבילה בשיתוף פעולה ומתוך כבוד הדדי? על כך במאמר שלפניכם.

האם אפשר להכריח גבר או אישה להתגרש?
21/02/16 | משפחה
האם ניתן לכפות גירושין? מה קורה כשהצד השני מסרב להתגרש, מה הסנקציות אם בכלל? זוגיות במבחן. קרא עוד

מה השכר העדכני עבור שירותים נוטריוניים
07/10/15 | כללי
שכרו של הנוטריון הינו אחיד ונקבע על פי החוק. במאמר הנוכחי נסקור את התעריף העדכני לשנת 2015 עבור השירותים הנוטריוניים השונים.

רשלנות רפואית עקב היעדר הסכמה מדעת
הסכמה מדעת מייצגת את זכותו של המטופל לקבל החלטות באשר לטיפול רפואי שיקבל והיא מעוגנת בחוק זכויות החולה. כיצד מתאפיינת רשלנות רפואית עקב העדר הסכמה מדעת?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI