דף הבית חוק ומשפט משפחה הליכי גירושין בשיתוף פעולה – מציאות אפשרית?
הליכי גירושין בשיתוף פעולה – מציאות אפשרית?
אלעד שניר 10/03/16 |  צפיות: 11065

מקרי גירושין רבים מתרחשים על רקע בגידה של אחד מבני זוג. בגידה היא דבר כואב ומשפיל, ולבן הזוג הנבגד קשה מאד להתגבר על התחושות השליליות. במקרים אחרים, הליכי גירושין מתרחשים על רקע אלימות במשפחה, דבר שיוצר אף הוא כעס ושנאה אצל בן הזוג המותקף. מטבע הדברים, במקרים כאלה, קשה עד בלתי אפשרי ליצור שיתוף פעולה בין הצדדים.

אולם, לא תמיד גירושין קשורים לעוול של אחד הצדדים. לפעמים זה פשוט נגמר. בני זוג רבים מרגישים תחושת מיצוי אחרי שנים רבות של נישואין ומחליטים ביחד להתגרש. האם זה אומר שהם חייבים להיכנס לסטטיסטיקה של סכסוכי גירושין? האם אין אפשרות לסיים את זה יפה?

התשובה היא שלילית: אפשר ואף רצוי להתגרש מתוך שיתוף פעולה הדדי. גירושין מתוך שיתוף פעולה הם קלים יותר, מהירים יותר, וכל הצדדים מרוויחים מהם.

גירושין בשיתוף פעולה יחסכו לכם כסף וזמן יקר

סכסוכי גירושין עלולים להתמשך זמן רב ולגבות מחיר יקר הן מבחינה כלכלית והן מבחינה נפשית. עימות משפטי חזיתי עולה כסף רב ועלול להימשך חודשים ארוכים ואף שנים. זאת ועוד, אף אחד לא ערב לכם כי תנצחו במשפט; יתכן בהחלט שתפסידו בו ותצאו קירחים מכאן ומכאן: גם שילמתם כסף רב לעורך דין, וגם הפסדתם במשפט - ואולי אף ייפסקו כנגדכם הוצאות משפט.

משום כך, גירושין בשיתוף פעולה הם אופציה מצוינת. ניתן להגיע להסכמות בנוגע לכל הסוגיות הנלוות לגירושין ולחתום על הסכם גירושין. הסכם הגירושין צריך לקבל אישור של ערכאה משפטית – בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה – ולאחר האישור הוא מקבל תוקף משפטי מחייב.

לאור הניסיון, ככל שבני הזוג פועלים בהתאם להסכם הגירושין ואינם מנסים לסטות ממנו, כך מובטחות להם שנים רבות יותר של שקט. שיתוף פעולה הדדי, אפוא, משרת את האינטרסים של שני הצדדים.

חשוב לשתף פעולה למען הילדים

כאשר ישנם ילדים בתמונה, שיתוף הפעולה חשוב שבעתיים. ילד שרואה את הוריו מסוכסכים ומכפישים זה את זה סובל מכך מאד, ובמקרים מסוימים אף עלול לפתח בשל כך קשיים התנהגותיים.

למרבה הצער, במקרים רבים, הגירושין הופכים לסיוט עבור הילדים, אשר נעים כבמטוטלת בין שני ההורים. הורים הכועסים זה על זה ומערבים את הילדים בסכסוך מערערים את עולמם הפנימי.

במקרים קיצוניים, כאשר אחד ההורים מסית את הילד כנגד ההורה השני, עלול להיווצר אצל הילד ניכור הורי חמור שיפגע בו לטווח הארוך.

למען בריאות הנפש של ילדיכם, השתדלו להימנע מסכסוכי גירושין מיותרים, ובוודאי מלריב ומלהכפיש את ההורה השני בפניהם. גם אם יש בכם כעס רב על בן הזוג השני, השתדלו להשאיר את הילדים הרחק מעין הסערה.

היעזרו בייעוץ משפטי מקצועי

למרות שישנה תועלת רבה בשיתוף פעולה הדדי, אין זה אומר שעליכם לוותר על הזכויות המגיעות לכם. בכדי לעמוד על זכויותיכם, כדאי לכם להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי. רצון טוב אינו יכול להחליף ידע מקצועי.

פנו לעורך דין המתמחה בדיני משפחה והיוועצו עמו לגבי כל צעד שאתם עושים. בטרם אתם חותמים על הסכם גירושין, וודאו כי הוא אינו נוגד את האינטרסים שלכם ורק אז חתמו עליו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד שניר


 


מאמרים נוספים מאת אלעד שניר
 
האם להתגרש בלי ללכת לייעוץ זוגי מתוך רצון לשקם
01/01/17 | משפחה
אחוזי הגירושין נמצאים בעלייה מתמדת, ובני זוג רבים בוחרים לפרק את החבילה ולהתגרש. אם בעבר גירושין היו בגדר אות קלון על המתגרשים, כיום גירושין הם... קרא עוד

על הוראות חוק הוצאה לפועל
בכל הנוגע להוצאה לפועל חשוב להכיר שני מושגים ראשיים: זוכים וחייבים. זוכה הוא אדם שבידו פסק דין כספי... קרא עוד

מתי תוכל לתבוע בגין הלנת שכר?
אחד הסעדים החשובים ביותר העומדים לרשותם של העובדים בישראל הוא קבלת מלוא שכרם בזמן. על פי החוק להגנת השכר, פגיעה בזכות זו של העובד עשויה להביא לתביעות חמורות... קרא עוד

האם רשלנות רפואית מובילה לרפואה מתגוננת?
התביעות הרבות בגין רשלנות רפואית מביאות את הרופאים למצב בו הם שולחים פציינטים לאינספור בדיקות לא רלוונטיות שלא משיגות שום תועלת, כשכל מטרתם היא להגן על עצמם מפני... קרא עוד

למה הפייסבוק לא מוזכר בחוק איסור לשון הרע, ואיך בכל זאת יש תביעות על פרסומים בו
13/03/16 | כללי
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 מגן על זכות יסוד כבוד האדם. תפקידו של החוק להגדיר מהי לשון הרע ולאסור על השימוש בה כלפי אזרחים, עובדי ציבור ואחרים.

למה הפייסבוק לא מוזכר בחוק איסור לשון הרע, ואיך בכל זאת יש תביעות על פרסומים בו
13/03/16 | כללי
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 מגן על זכות יסוד כבוד האדם. תפקידו של החוק להגדיר מהי לשון הרע ולאסור על השימוש בה כלפי אזרחים, עובדי ציבור ואחרים.

הליכי גירושין בשיתוף פעולה – מציאות אפשרית?
10/03/16 | משפחה
לא אחת אנו שומעים על סכסוכי גירושין קשים. בני זוג שאהבו זה את זה מאד הופכים בגירושין לאויבים מרים. האם ניתן לעשות את זה אחרת? האם אפשר לפרק את החבילה בשיתוף פעולה ומתוך כבוד הדדי? על כך במאמר שלפניכם.

האם אפשר להכריח גבר או אישה להתגרש?
21/02/16 | משפחה
האם ניתן לכפות גירושין? מה קורה כשהצד השני מסרב להתגרש, מה הסנקציות אם בכלל? זוגיות במבחן. קרא עוד

מה השכר העדכני עבור שירותים נוטריוניים
07/10/15 | כללי
שכרו של הנוטריון הינו אחיד ונקבע על פי החוק. במאמר הנוכחי נסקור את התעריף העדכני לשנת 2015 עבור השירותים הנוטריוניים השונים.

רשלנות רפואית עקב היעדר הסכמה מדעת
הסכמה מדעת מייצגת את זכותו של המטופל לקבל החלטות באשר לטיפול רפואי שיקבל והיא מעוגנת בחוק זכויות החולה. כיצד מתאפיינת רשלנות רפואית עקב העדר הסכמה מדעת?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI