דף הבית רפואה ובריאות בריאות גיל הזהב הסוגים ואופן השימוש בכסאות רחצה
הסוגים ואופן השימוש בכסאות רחצה
קמין סנטר 21/05/12 |  צפיות: 4306

כסאות רחצה קיימים בכדי לשמש ככלי יעיל, פרקטי ובטוח בשביל אוכלוסייה שלמה של אנשים ש מתקשים לעשות את המטלה ה- "מובנת" וההכרחית שמוכרת לכולנו – להתקלח בכוחות עצמם ולעשות זאת בלי שום דאגה מנפילה או פציעה. מבחר עצום של כיסאות הרחצה הנמצאים בימינו עשויים להוות את הפיתרון המוצלח והיחיד להגנה בעניין ההיגיינה והבריאות הנפשית במצבים הללו.

כמות הסכנות הטמונות במקלחת

לכאלו אשר לא מסוגלים לעמוד בגפם או לחילופין קשה להם לשמר את היציבה לאורך פרק זמן, כסאות רחצה נעשים להוות מושג חובה שכן הרבה סכנות אורבות תוך כדי זמן הרחצה ובסיומה כדוגמת הצפיפות בחדר הרחצה, המשטח המחליק שנמצא במקלחת, כמות המשטחים המסוכנים באזור הזה (שיש, קרמיקה, קירות, זכוכית), רצפה מחליקה עם גמר הרחצה ושלב הייבוש. ע"י כסאות רחצה קל בעצם לשמור על המטופל במצב ישיבה וע"י כך לאו דווקא לחשוף אותו לסיכונים שלא לצורך אשר התרחשותם עלולה להיות הרת גורל במצב רגיש זה.

סוגי כסאות הרחצה

יש מגוון מבחר כסאות רחצה, בעת ש כמעט כל סוג מסוים מתאים מראש לדרגות חומרה מגוונות של מוגבלות בעמידה או אולי במעבר בין עמידה לישיבה :

· כסאות סטאטיים – עומדים על ארבע רגלים ש עפי רוב ניתנות לכוונון ע"פ גובה (טלסקופיות) ומתאימים בשביל אנשים אשר יוכלו להתנייד בגפם למקלחת ומחוצה לה אבל עדיין דורשים משנה זהירות במסגרת הזמן הרחצה.

· כיסאות ניידים – כיסאות אלה נעשה בהם שימוש לשם רחצת מוגבלים שאינם מסוגלים לנוע ללא עזרה אל המקלחת ומשום כך במקום רגלים הם עומדים על גבי ארבע גלגלים. באורח זה, הכניסה והיציאה מהמקלחת רציפה נטולת צורך מעשי בקימה.

· כיסאות משולבים – לרחצה ולשירותים. ישנם כסאות רחצה העשויים מחומרים מגוונים (נירוסטה ואלומיניום לעומת פלסטיק או גם מיקס החומרים), עם משענות וללא, כריות גמישות או אולי מושבים קשיחים אך בכל מצב, על גבי כלל הכיסאות להיות בעלי עמידות למים ולהיות מתאימים בשביל המטופל ולהתאים למוגבלויותיו. לאו דווקא רק למקלחת קיימים כסאות רחצה מסתובבים שהותאמו בעיקר לשם רחצה באמבטיה ולא במקלחת. כסאות אלה מכילים מוטות בטיחות ומקנים כניסה ויציאה לאמבטיה מבלי מאמץ של ממש ובכך חוסכים בעלויות שונות שהרי לא נדרש לשפץ אחר האמבטיה הנוכחית להמירה למקלחת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קמין סנטר


 


מאמרים נוספים מאת קמין סנטר
 
הכוונה בבחירת מתנה לגיל השלישי
ה לקנות לאדם שיש ברשותו הכל? בן אדם שנמצא במיטב שנותיו, כזה שמעניק לסביבה הרבה יותר משהוא מבקש לעצמו, שמנהל אורח חיים דומה שהוא לא מתחדש כלל

הסוגים השונים של מוצרי הספיגה למבוגרים
לאדם הרגיל ישנה יכולת פנומנאלית לשלוט ולדחות את הרגע שבו יוכל לייצא מגופו את פסולת הגוף באמצעות השתן והצואה.

הסוגים ואופן השימוש בכסאות רחצה
סאות רחצה קיימים בכדי לשמש ככלי יעיל, פרקטי ובטוח בשביל אוכלוסייה שלמה של אנשים ש מתקשים לעשות את המטלה ה- "מובנת" וההכרחית שמוכרת לכולנו – להתקלח בכוחות עצמם

פלאי זכוכית המגדלת
תמיד התייחסנו לזכוכית המגדלת, אותה זכוכית בעלת המבנה הקמור, כאל משחק ושעשוע לילדים

יתרונות השימוש בציוד סיעודי מתאים
רבים מאוד הינם המטופלים הסיעודיים אשר קשה להם לשלוט על גבי סוגריהם או שמא לא מצליחים להגיע בפרק זמן סביר לשירותים

מיטה סיעודית למטפל ולמטופל
אם בן אדם נכנס תחת הקטגוריה מסוג מטופל סיעודי, באופן קבוע או אולי לשם שיקום, פירוש העניין זה מוגבלות וקשיים בביצוע מטלות שגרתיות מחיי היום יום.

כסא גלגלים על סוגיו הרבים
כסא גלגלים נותן לקבוצה רחבת ידיים באוכלוסיה להתנייד ממקום למקום לבד או לחילופין באמצעות תמיכה מינימאלית, פקטור אשר משפיע לטובה ובאופן חשוב על גבי בריאותם הפיזית והנפשית ואודות טיב חייהם.

תכונות המעלון
18/05/12 | גיל הזהב
קשישים ונכים רבים ושונים בארץ ישראל נאלצים לעזוב את בתיהם עקב חוסר ההתאמה של הדירה למצבם הגופני. הנכס, שהיה עד לא מזמן המקלט החם והשמור הופך למטרד לנוכח הקושי העצום הטמון בהתניידות בתוכו

כיצד בוחרים חיתולים למבוגרים
18/05/12 | גיל הזהב
אנשים מבוגרים מרובים בישראל סובלים מאי שליטה, ברמה זו או אחרת, על הסוגרים, דבר אשר מחייב אותם לחיות עם מצב לא נעים בעליל.

מבחר עזרי שמיעה
18/05/12 | גיל הזהב
בעבור רובינו, הירידה בשמיעה עלולה להיות חלק משמעותי מהחיים בזמן ש נתבגר ונזדקן. אך אל ייאוש, בימינו יש אביזרי שמיעה לא מעטים ומגוונים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI