דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן בחלל הפה - כל מה שצריך לדעת
סרטן בחלל הפה - כל מה שצריך לדעת
שחזור שד 29/10/12 |  צפיות: 3005

בין סוגי הסרטן הפחות נפוצים יחסית אפשר למצוא את זה שמתפתח בחלל הפה. מחלת הסרטן היא מחלה קשה מאוד וכל מי שסובל ממנה חייב להיות מטופל אצל רופאים מומחים שיכולים למצוא מזור לבעייתו הבריאותית המאתגרת. חשוב מאוד לשים לב לשלב גילוי המחלה ולהבין כי בדיקה שגרתית אצל רופא שיניים יכולה לעלות על התפתחות של סרטן הפה ובכך לאפשר לכל אדם להתחיל בטיפולים הנדרשים.

רופאים מקצועיים יכולים להסביר עד כמה חלל הפה הוא חלק בגוף האדם שמעיד על רמת הבריאות של הגוף כולו. בגלל מודעות נמוכה לסוג זה של סרטן רבים הם אלו שלא מבצעים בדיקות נדרשות ורבים הם אלו שלא עוקבים אחרי הסימנים שיכולים להצביע על התפתחות המחלה. הדבר בעייתי מאוד מאחר וחשוב לזכור כי כמו בסוגי סרטן רבים אחרים לגילוי מוקדם יש תרומה רבה להתמודדות טובה יותר עם המחלה.

הדרכים, והסיבות השונות של הופעת סרטן הפה

יש מספר דרכים שבהן יכול להופיע סרטן בחלל הפה אצל אנשים שונים. אצל אדם מסוים יכול סרטן זה לבוא לידי ביטוי בגידול על החניכיים ואילו אצל אחרים יכולים להתגלות גידולים בתוך הלוע, על השפתיים או ברירית הפה. מקורו של סרטן הפה הוא בעור החיצוני, וניתן לראות כיצד במקרים חריגים מקור הגידול הוא ברירית של חלל הפה.

למרבה הצער אין סיבות ברורות להופעתו של סרטן זה והחוקרים עדיין עמלים רבות על מנת לדעת מי הם אלו שנמצאים בסיכון לחלות בסרטן זה. למרות הכול נמצא קשר בין חשיפה לשמש לבין סרטן חלל הפה, וגם נמצאו הקשרים שונים בין שתיית אלכוהול מרובה ועישון או לעיסת טבק. נתון נוסף מצביע על כך שסרטן מסוג זה מופיע לרוב אצל גברים בני 50 ומעלה, אך גם ילדים ונשים יכולים לסבול ממנו.

כיצד ניתן לטפל בסרטן מסוג זה

עבור כל מי שחלה בסרטן מסוג זה הרי שהוא מנסה לברר לגבי דרכי הטיפול השונות ולגבי רמתם של אנשי המקצוע שיכולים לסייע לו להחלים ממחלה קשה זו. יש מספר דרכים לטיפול במחלה כמו סרטן הפה כשאחת מהן היא ניתוח להוצאה של הגידול שהופיע. ניתוח מדויק שמבוצע על ידי רופא מומחה יכול לתרום רבות למניעת התפשטות הגידול ולהחלמה מלאה של המטופל.

אך לא רק ניתוח יכול לעזור במקרה של סרטן חלל הפה. גם טיפולים כימותרפיים והקרנות יכולים להתאים לסוג מסוים של חולים. לגבי ניתוח הרי שאסור לשכוח כיצד מעבר להסרת הגידול יכולים אלו שסובלים מהמחלה לחשוב על העתיד ולראות כיצד רופא מומחה יכול לבצע ניתוחי שחזור שונים בהתאם למצב שאחרי ההחלמה על מנת לסייע בכל הקשור למראה החיצוני.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI