דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דמוקרטיה ושלטון מאבק רן ארז וארגון המורים לקבלת רפורמת עוז לתמורה
מאבק רן ארז וארגון המורים לקבלת רפורמת עוז לתמורה
הדס כהן 16/03/09 |  צפיות: 13246

מאבק המורים השנה היה מאבק חשוב מאין כמותו. החינוך בישראל צריך לעבור רפורמה מהותית אשר תפעל לשם קידומו, ומאבק המורים היה ניסיון לקדם את החינוך ולהעלות אל סדר היום את הנושא החשוב הזה. בשנים האחרונות התקיימו מגוון ניסיונות לכפות על המורים רפורמות שונות. רן ארז מודע לכך שלו היה מקבל את רפורמת דוברת או את אופק חדש, העיתונאים היו מוחאים לו כפיים ומעניקים לו כתבות אהבה. אך הסירוב לעשות זאת היה מתוך נאמנות למורים ובחירה בתמיכה בהם. רן ארז וציבור המורים דבקים בעמדה כי רפורמה חייבת להתקבל, אך לא יכולה זאת להיות רפורמה אשר תפגע במורים.  

ציבור המורים אינו רק מדבר אלא גם עושה. רן ארז הציג את רפורמת עוז לתמורה אשר מבוססת על מחקר מעמיק ונוסתה בחמישה בתי ספר על יסודיים למשך שלוש שנים. עם תום המחקרים התגלו הישגים גבוהים יותר מכפי שציפו כי תשיג הרפורמה. הישגיהם של התלמידים השתפרו, הנשירה והאלימות בבית הספר פחתו והמורה התעצם, כמו גם מעמדו ושכרו. הישג חשוב נוסף לרפורמה זו היה ביכולתם של המורים למצוא את הזמן גם לחנך לערכים ולא רק ללמד את החומר לבחינות הבגרות.  

רפורמת עוז לתמורה הינה תוצר של מחקר מעמיק ונבנתה בעזרת השקעה של מומחים רבים. הרפורמה הזו, בניגוד לרפורמות אחרות, אינה מונחתת ממעל אלא תעוצב ותגובש בידי המורים. רפורמה המעוצבת בידי המורים מאפשרת להם לצקת את הערכים החשובים אל התוכנית ולהביא אל תוכנית אשר תקדם את מערכת החינוך ותאפשר להם תנאים מתאימים לביצוע עבודת ההוראה והחינוך. ככל בעל פרופסיה אחר, גם למורים יש רצון להשפיע ולקדם את המערכת בה נמצאים ופועלים. רפורמת עוז לתמורה תסייע למורים לשפר את תנאי העסקתם מבחינת מעמדם ושכרם וכן תטיב עם עבודתם בשטח. לאור חשיבות רפורמה זו רן ארז וארגון המורים רואים לנכון להמשיך ולפעול לשם קבלת הרפורמה ויישומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI