דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר באיזה מקרים צריך יפוי כוח נוטריוני
באיזה מקרים צריך יפוי כוח נוטריוני
הדס כהן 15/01/14 |  צפיות: 2664

נוטריון מוסמך מספק בין היתר, ייפוי כוח נוטריוני. על מנת לקבל שירות מסוג זה על הצדדים להיות נוכחים בפגישה אצל הנוטריון היות והנוטריון חייב לאשר את זהותם של המייפה והמיופה וכל זאת כדי שהפעולה תהיה חוקית. כמעט כמו שירות של תרגום נוטריון, גם כאן אנו מדברים על מסמך חתום בעל חשיבות גבוהה על ידי חותמת נוטריון, אשר מעידה על המהימנות המשפטית של המסמך. במקרים של תרגום עליכם לוודא כי נוטריון מבצע תרגומים בשפה הרלוונטית לה אתם זקוקים. במידה והנכם זקוקים לשירות יפוי כוח, תוכלו במקרה זה לפנות אל כל נוטריון.

מקרים בהם נדרש יפוי כוח כללי

ייפוי כוח נוטריוני כללי נזקק כי לתת לאדם אישור לבצע פעולות בשמו של אדם אחר, לרוב, פעולות בירוקרטיות ומשפטיות. מסמך זה לרוב נדרש כאשר אדם הנוסע לחו"ל ומשאיר אדם אחר בארץ אשר ממונה כמי שאחראי על ענייניו, או במידה ואנו מדברים על בעלי תפקידים בחברות אשר כוחם מיופה כדי לבצע פעולות בשם החברה עצמה. עבור זה, אדם המייפה את כוח אדם אחר חייב לפנות אל נוטריון כדי לייפות את כוחו בעניינים הרלוונטיים.  ממש כמו בתהליך בו נערך תרגום נוטריון המסמך הנחתם הינו על ידי נוטריון ידח עם חותמת נוטריון. שלא כמו בעניין תרגום נוטריוני, על מנת לחתום על ייפוי הכוח שני הצדדים חייבים להיות על פי חוק נוכחים בזמן החתימה על המסמכים.

יפוי כוח עבור פעולות מקרקעין

סוג נוסף של ייפוי כוח נוטריוני הוא במקרים בהם קיימות עסקאות מקרקעין, היות ועסקאות מקרקעין הן עסקאות הכרוכות בתשלום סכומים גבוהים יש צורך ביפוי כוח חוקי אשר נחתם ממש כמו תרגום נוטריון על ידי נוטריון מוסמך. בסיום חתימה על מסמך זה מיופה הכוח רשאי לטפל בכל העסקאות הרלוונטיות בתחום ואף לבצע למענו הליכים מול הרשויות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI