דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר באיזה מקרים צריך יפוי כוח נוטריוני
באיזה מקרים צריך יפוי כוח נוטריוני
הדס כהן 15/01/14 |  צפיות: 2721

נוטריון מוסמך מספק בין היתר, ייפוי כוח נוטריוני. על מנת לקבל שירות מסוג זה על הצדדים להיות נוכחים בפגישה אצל הנוטריון היות והנוטריון חייב לאשר את זהותם של המייפה והמיופה וכל זאת כדי שהפעולה תהיה חוקית. כמעט כמו שירות של תרגום נוטריון, גם כאן אנו מדברים על מסמך חתום בעל חשיבות גבוהה על ידי חותמת נוטריון, אשר מעידה על המהימנות המשפטית של המסמך. במקרים של תרגום עליכם לוודא כי נוטריון מבצע תרגומים בשפה הרלוונטית לה אתם זקוקים. במידה והנכם זקוקים לשירות יפוי כוח, תוכלו במקרה זה לפנות אל כל נוטריון.

מקרים בהם נדרש יפוי כוח כללי

ייפוי כוח נוטריוני כללי נזקק כי לתת לאדם אישור לבצע פעולות בשמו של אדם אחר, לרוב, פעולות בירוקרטיות ומשפטיות. מסמך זה לרוב נדרש כאשר אדם הנוסע לחו"ל ומשאיר אדם אחר בארץ אשר ממונה כמי שאחראי על ענייניו, או במידה ואנו מדברים על בעלי תפקידים בחברות אשר כוחם מיופה כדי לבצע פעולות בשם החברה עצמה. עבור זה, אדם המייפה את כוח אדם אחר חייב לפנות אל נוטריון כדי לייפות את כוחו בעניינים הרלוונטיים.  ממש כמו בתהליך בו נערך תרגום נוטריון המסמך הנחתם הינו על ידי נוטריון ידח עם חותמת נוטריון. שלא כמו בעניין תרגום נוטריוני, על מנת לחתום על ייפוי הכוח שני הצדדים חייבים להיות על פי חוק נוכחים בזמן החתימה על המסמכים.

יפוי כוח עבור פעולות מקרקעין

סוג נוסף של ייפוי כוח נוטריוני הוא במקרים בהם קיימות עסקאות מקרקעין, היות ועסקאות מקרקעין הן עסקאות הכרוכות בתשלום סכומים גבוהים יש צורך ביפוי כוח חוקי אשר נחתם ממש כמו תרגום נוטריון על ידי נוטריון מוסמך. בסיום חתימה על מסמך זה מיופה הכוח רשאי לטפל בכל העסקאות הרלוונטיות בתחום ואף לבצע למענו הליכים מול הרשויות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI